Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-30-2019, 12:29
Ania5340 Ania5340 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja chciałam zacząć udzielać korepetycji, ale utknęłam w błędnym kole. Nie zacznę, bo nie mam doświadczenia i boję się, że poziom moich usług byłby niezadowalający, ale z kolei jeśli nie zacznę wcale, to nie zdobędę doświadczenia... I koło się zamyka. Ktoś borykał się z podobnym problemem?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-25-2019, 14:51
dsojka dsojka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście myślę iż nie jest to wyłącznie dobra rzecz z punktu widzenia dorabiania. Ucząc innych, tłumaczymy niejednokrotnie kwestie i zagadnienia w sposób możliwie zrozumiały, co czasami pozwala nam na pogłębienie własnej wiedzy i zyskanie głębszego zrozumienia. Tak samo poprawiając błędy uczniów, szlifujemy własny warsztat co nieraz wpływa pozytywnie na nasze własne kompetencje językowe. Oczywiście tutaj należy też wspomnieć iż nie każdy się nadaje do tej pracy, wymagany jest pewien dryg do tego, umiejętność prowadzenia ciekawych i najlepiej też zabawnych zajęć, spora doza umiejętności interpersonalnych, przyjazna osobowość, i, absolutnie najważniejsze, anielska cierpliwość do wyjaśniania tej samej rzeczy pięć razy, co tydzień przez miesiąc albo dwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-27-2019, 11:15
MichalinaM MichalinaM jest offline
Kumotr

Miejscowość: Janowice
Domyślnie

Kiedyś trzeba zacząć. Ja zaczynałam na pierwszym roku studiów. Na początku bardzo niska stawka. Przygotowywałam się długo. Przyjmowałam uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
Różnych umiejętności nabierzesz z czasem. Z każdą lekcją i z każdym nowym uczniem nauczysz się czegoś nowego.
Korepetycje dają bardzo dużo ! Uczysz się jak pracować z różnymi grupami wiekowymi. Uczysz się jak radzić sobie w różnych sytuacjach kiedy np. uczeń nie chce się angażować. A co bardzo cenne - uczysz się też języka. Uczniowie zadając pytania i prosząc o rozwiązanie problemu zmuszają cię do rozwijania również twoich umiejętności.

Po trzech latach dawania korepetycji stawkę podwoiłam, ponieważ uważam, że jestem już na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o nauczanie i o wiedzę. Uczę nie tylko dzieci ale też maturzystów i ludzi dorosłych (najstarsza ma 48 lat). Owszem, bałam się zaczynać pracę z dorosłymi ale, wracając do moich pierwszych słów w tym poście, kiedyś trzeba zacząć
Teraz jestem z siebie bardzo zadowolona i moi uczniowie też
WARTO !
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2020, 10:56
dabrowskanat dabrowskanat jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Udzielałam korepetycji z języków obcych wiele lat i niestety wszystko zależy na kogo się trafi. Najgorsi są gimnazjaliści zmuszani do nauki i do zajęć. Poza tym, są tak przeładowani w szkole innymi przedmiotami, że z reguły i tak im się nie chce przygotowywać do zajęć, a wtedy i korepetytorowi się przestaje chcieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-24-2020, 20:48
BlueLily BlueLily jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że mimo wszystko warto. Przede wszystkim wydaje mi się to cenne dlatego, że ucząc innych podwyższamy też własne kwalifikacje lub przynajmniej mamy ciągle styczność z naszą nabytą wiedzą - lepiej ją utrwalamy. Jeśli chodzi o zarobki, to może jest specyfika miasta, ale w Warszawie funkcjonuje stawka ok 50 zł za godzinę, więc można całkiem dużo zarobić, przy kilku uczniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.