Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-25-2016, 12:53
marta92 marta92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sądzę, że to zależy od uczącego się . Trzeba wypróbować różne sposoby i po prostu zobaczyć, czy łatwiej jest, jeśli uczymy się od razu tego samego w dwóch językach, czy może lepiej jest różnicować materiał, czy skupić się bardziej na jednym języku.
Ale angielski i rosyjski rzeczywiście mieszać się nie powinny, są zupełnie różne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2016, 14:30
annowak annowak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja też uważam, że uczenie się bardzo podobnych języków na raz może doprowadzić do pomieszania słówków, ale jeżeli rozchodzi się o strukturę gramatyki, to wychodzę z założenia, że może to być dużo latwiej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2016, 15:43
irminao irminao jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto ucząc się jednego języka, przypominać sobie te same słowa i konstrukcje w drugim, żebyś później nie miała sytuacji, że zapominasz słowa w jednym języku, a przychodzi ci na myśl ten drugi. Zawsze przy nauce jednego języka powinnaś chociaż chwilę poświęcić na przypomnienie sobie materiału z tego samego zakresu w tym drugim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2016, 18:39
Tomaszzajac14 Tomaszzajac14 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Uczenie się dwóch języków może być moim zdaniem trudne, jeśli należą one do innych grup językowych. Większą uwagę też należy przywiązywać do wymowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2016, 19:41
akka akka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ciekawą opcją jest uczenie się nowego języka za pomocą języka, który nie jest czyimś językiem rodzimym. Na przykład jeśli ktoś jest Polakiem i zna język angielski na poziomie zaawansowanym, a chce się nauczyć np. rosyjskiego, może się go uczyć od razu po angielsku. Być może byłoby to użyteczne dla kogoś, kto planuje zostać tłumaczem angielsko-rosyjskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-20-2016, 22:21
WeronikaB WeronikaB jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słówka słówkami ,ale co z gramatyką, nie będzie to za wiele na jedną głowę? Chciałabym się dowiedzieć czegoś konkretnego o jednoczesnej nauce włoskiego i hiszpańskiego.

Ostatnio edytowane przez otcoftw : 02-09-2017 o 11:12.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2016, 00:19
karoka karoka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli są to języki do siebie niepodobne to spokojnie można uczyć się ich w tym samym czasie, np. tak jak było wspomniane, poznając odpowiedniki tego samego słówka w angielskim i rosyjskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2017, 22:29
kingasko kingasko jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Można uczyć się dwóch języków na raz, nic nie stoi na przeszkodzie. Sama się tak uczę, choć przyznaję, że czasami mieszam słowa, pomimo, że "moje" języki są z dwóch różnych grup (germańskie vs romańskie). Nie wiem jednak czy to dobry pomysł uczyć się języków w stosunku 1:1 Brzmi to nie dość że nudnie, to wydaje się być nawet niemożliwe. O ile słówka można parować, to gramatykę już nie. Są takie konstrukcje gramatyczne, które nie występują w danym języku lub występują w formie szczątkowej np. odmiana przymiotników w j. niemiecki i angielskim
Myślę, że każdy język warto się uczyć w rytmie, który on nam sam narzuca. Wtedy nauka będzie łatwiejsza i bardziej efektywna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2017, 22:54
barbarapasula barbarapasula jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uczę się jednocześnie hiszpańskiego i włoskiego i uważam, że jest to bardzo dobre. Owszem, słówka na początku bardzo się mieszają, ale im bardziej zagłębia się w gramatykę, tym więcej podobieństw i znajomość jednego języka pomaga w poznawaniu drugiego. Nie powiedziałabym, że jedno drugiemu przeszkadza, wręcz przeciwnie. Myślę, że uczenie się parami języków z tej samej grupy przynosi znakomite efekty, bo jest wiele elementów, które się pokrywają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-02-2017, 17:55
markap94 markap94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli opanuje się zasady dwóch języków to uważam, że nie ma problemu z uczeniem się słownictwa z dwóch języków na raz. Ja zawsze, kiedy sprawdzam słownictwo z niemieckiego od razu wyszukuję również odpowiednik w języku angielskim, więcej do nauki ale wydaje mi się, że jest do dobra metoda
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.