Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-15-2012, 11:59
anna.klocek anna.klocek jest offline
Kumotr

Domyślnie

Sądzę że nie jest problemem kontynuacja nauki głównego języka, w tym przypadku angielskiego i rozpoczęcie nauki nowego.. jeśli się chce to wszystko można osiągnąć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2012, 12:37
jendrus76 jendrus76 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja myślę, że jest to świetny pomysł żeby się uczyć kilku języków. Tylko zastanawia mnie taka sprawa czy najpierw trzeba mieć ugruntowany ten pierwszy, a potem zaczynać kolejne, czy jednocześnie. Pewnie trzeba, nawet jeśi się zna jeden dobrze, szlifować cały czas gdy się uczy kolejnych, ale jaką wy metodę polecacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2012, 13:05
catalina catalina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Vialka Pokaż post
Im więcej tym lepiej... Są teorie że ucząc się każdego kolejnego języka przyswajamy go szybciej i ja się z nimi zgadzam.
Jednak co do wyboru języków których dana osoba powinna się uczyć powinno to zależeć od preferencji. To że lubi się dany język, kulturę znacznie wpływa na nasz zapał oraz ilość czasu spędzonego nad nauką, a nikt nie chce się katować uczeniem czegokolwiek co zwyczajnie mu się nie podoba.
Zgadzam się. A jako drugi język polecam hiszpański.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2012, 13:14
marta7 marta7 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa, Poland
Domyślnie

Uważam, że najlepiej jest znać co najmniej 2 języki obce. Poza angielskim, znam jeszcze dobrze francuski i od roku uczę się tureckiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2012, 13:47
justa89 justa89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja oprócz angielskiego znam jeszcze niemiecki, jednak na dość niskim poziomie. Uczyłam się po prostu dlatego, że miałam go w szkole i później na studiach, natomiast z własnej woli nie kontynuowałam później tej nauki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2012, 15:11
AsJZ AsJZ jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nauczyc sie dobrze kazdego z jezykow! Ja sama perfekcyjnie operuje angielskim, hiszpanskim i norweskim. Teraz wzielam sie za odswiezenie francuskiego i planuja rozpoczac nauke japonskiego. Ot kaprys Polecam trzymac sie wlasnych preferencji, jak cos lubimy latwiej nam przychodzi uczyc sie tego, i co dalej z atym idzie, szybciej sie nauczymy. A w pracy nigdy nie wiadomo jaki jezyk przyjdzie nam uzyc. Ja bym nie pomyslala, ze moj norweski bedzie przydatny a tu prosze powodzenia!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2012, 12:09
monyak77 monyak77 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja w swojej karierze naukowej uczyłam się równocześnie dwóch języków-angielskiego i francuskiego i z tych dwóch języków zdawałam maturę. Uważam, że uczenie się naraz dwóch języków nie koliduje ze soba jeśli ktoś naprawdę lubi języki. Jeśli zaś ktoś nie ma smykałki do nauki języków obcych to lepiej chyba uczyć się jednego a dokładnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2012, 14:17
robwoj robwoj jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem wszystko zależy od osoby. Ja na przykład wolę się skupić na jednym i zrobić to dobrze. Inni wolą uczyć się dwóch języków. Szczerze powiedziawszy to trochę im zazdroszczę .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2012, 14:54
aridana aridana jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wszystko zależy od możliwości danej osoby. Natomiast bardzo dobra znajomość dwóch języków obcych zawsze procentuje, ponieważ można szukać pracy nie tylko jako tłumacz, ale i nauczyciel (powinno się mieć kurs pedagogiczny lub specjalność). Dodatkowo jeśli posiadamy jakieś kursy lub wiedzę z innej dziedziny to łatwiej nam znaleźć pracę np. w międzynarodowej firmie. Poza tym jeśli już ktoś znalazł swoją drogę życiową w postaci mniej lub bardziej związanej z językiem, to pomaga poszerzyć horyzonty i rozwijać się. Znam wiele osób, którym biegła znajomość 2 języków obcych po studiach 'uratowała skórę' przed nieubłaganym wymaganiom doświadczenia w innych zawodach na rynku pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2012, 22:24
olawgw olawgw jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

it depends on the lg school
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki