Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-14-2012, 20:13
kns79 kns79 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

nie wiem, jak to jest na filologii angielskiej, ja uczyłam sie trzy lata na słowiańskiej - niestety nie jestem zbyt zadowolona z poziomu nauczania - więcej nauczyłam sie na korepetycjach, które miałam raz w tygodniu i to tylko przez godzinę, niż na studiach dziennych;( jeśli taki poziom ma się przedstawiać na "podwójnych" filologiach, to rzeczywiście lepiej chyba aby wycofać je z programu i poprawić nauczanie jednego chociaż języka...choć ogólnie jestem również zdania, iż w tych czasach znajomość dwóch języków to raczej normalne zjawisko
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2012, 20:14
kalina89 kalina89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studiowanie jednej filologii na raz dostarcza już wiele pracy, a co dopiero dwie. Oczywiście znam osoby, które skończyły niemal równolegle dwie filologie, ale są również takie, które nie dają rady na jednej.
JAPOŃSKI KYOU - Najlepsze kursy języka japońskiego w Lublinie [URL="http://www.kursyjaponskiego.pl/"]http://www.kursyjaponskiego.pl/[/URL] [URL="http://www.facebook.com/Kyoujezykjaponski?ref=ts&fref=ts"]http://www.facebook.com/Kyoujezykjaponski?ref=ts&fref=ts[/URL]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2012, 20:19
ola88 ola88 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem najlepiej (najłatwiej) jest nauczyć się jednego języka porządnie. Będąc już na poziomie zaawansowanym, zacząć naukę drugiego. Np. angielski + hiszpański, który dla Polaków jest b. logiczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2012, 20:43
Lukasz_Kumor Lukasz_Kumor jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Piotrowice Świdnickie
Domyślnie

Ja kiedyś dobrze znałem niemiecki - ba! nawet lepiej niż angielski. Oglądałem mnóstwo niemieckiej telewizji, moja ciotka była a z niemiec... trochę tam jeździłem... ale teraz... dużo zapomniałem... szczególnie gramatykę, a bardzo żałuję, bo co rusz widzę ogłoszenia o pracę z "angielskim i niemieckim" wymaganymi razem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2012, 21:52
Joanna89 Joanna89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno warto mieć dyplomy skończenia dwóch filologii. Niestety, filologie są dość pracochłonne. Większość studiujących 2 filologie osób decyduje się rozpocząć drugi kierunek na ostatnim roku pierwszego. Wówczas na pierwszym jest dużo mniej zajęć.

Największą przeszkodą w studiowaniu 2 filologii jest także dużo ćwiczeń, na których obecność jest obowiązkowa. Można za to pójść na np. kierunki takie jak rosjoznawstwo - tam też jest nauka języka, ale nie ma już np. gramatyki opisowej. Większy nacisk jest wówczas także kładziony na kulturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2012, 09:34
fasola fasola jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja też jestem zdania ze im wiecej jezykow tym lepiej i latwiej o prace
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2012, 09:40
moncze moncze jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem za jednoczesnym uczeniem się dwóch języków, szczególnie niemieckiego i angielskiego. Są to języki powszechnie nauczane już od szkoły podstawowej, (ze względu na położenie geograficzne Polski) mamy z nimi najczęściej styczność, a i pracodawcy wymagają w pierwszej kolejności znajomości właśnie tych dwóch języków. Nie bez znaczenia jest fakt, iż oba języki są do siebie podobne, co na pewno pomaga w nauce
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2012, 10:05
dariozooo dariozooo jest offline
Kumotr

Domyślnie

w dzisiejszych czasach konieczna jest znajomość dwóch lub więcej języków. można nie umieć nic, poza znajomością kilku języków, a wtedy o pracę (dobrze płatną) nie trudno.
sama uczę się rosyjski (filologia) + angielski, ale dodatkowo zamierzam jeszcze francuski bądź włoski, a najlepiej oba, ale nie na raz. obawiam się że jednoczesne rozpoczęcie nauki dwóch języków nie wyjdzie mi na dobre
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2012, 10:10
kns79 kns79 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez moncze Pokaż post
Ja jestem za jednoczesnym uczeniem się dwóch języków, szczególnie niemieckiego i angielskiego. Są to języki powszechnie nauczane już od szkoły podstawowej, (ze względu na położenie geograficzne Polski) mamy z nimi najczęściej styczność, a i pracodawcy wymagają w pierwszej kolejności znajomości właśnie tych dwóch języków. Nie bez znaczenia jest fakt, iż oba języki są do siebie podobne, co na pewno pomaga w nauce

rzeczywiście z angielskim i niemieckim nie ma problemu podczas nauki, ponieważ są do siebie podobne, ale sprawa się komplikuje przy czeskim na przykład jego 'trudność' polega na tym, że jest tak podobny do polskiego iż czasem nie jestem na przykład pewna, czy używam słowa czeskiego, czy 'sczeszczonego' polskiego - a oni mnie i tak rozumieją - dzieje się tak po długiej przerwie w posługiwaniu się czeskim...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-15-2012, 10:49
aniasn aniasn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kns79 Pokaż post
rzeczywiście z angielskim i niemieckim nie ma problemu podczas nauki, ponieważ są do siebie podobne,
Uczyłam się tych dwóch języków razem i nigdy niemiecki mi nie wchodził.
Warto uczyć się języków, ale warto poznać dobrze jeden, aby zacząć następny.Łatwiej jest znaleźć pracę w różnych dziedzinach nie tylko jako tłumacz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.