Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-18-2018, 18:27
Aylenette Aylenette jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studiuję filologię romańską, i jeszcze mi się nie zdarzyło mieć jakiś nieprzyjemności z tym związanych. Najczęstsza reakcja to "a to piękny język" "a to trudny język". Lekarze często traktują z wyższością innych ludzi, co poradzisz. Przeszło mi branie tego do siebie po tym jak uczestniczyłam w wykładzie kilku lekarzy, uważających się za nie wiadomo kogo i podczas tej prelekcji naliczyłam jakieś 5 błędów ortograficznych w prezentacji po polsku. Pan Neurolog powinien pamiętać, że bez "szkółek" to byłby nikim, a jakby olewał to skończyłby tak jak Ci skompromitowani medycy nawet o tym nie wiedząc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2018, 18:10
scartissue2 scartissue2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na filologię angielską nie idzie się po to, żeby nauczyć się języka, tylko żeby zdobyć podstawy tłumaczeniowe lub do nauki w szkole. Także to nie jest sucha nauka języka, ale nauka języka w praktyce. Oczywiście, dobrze jest studiować kilka kierunków, ale czasem lepiej skupić się na jednym i zrobić to porządnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2018, 09:21
iso3948 iso3948 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety bardzo często spotykam się z taką reakcją. Wiele osób jest przekonanych, że to przecież taki prosty kierunek i że nic po tym się nie znajdzie. Nie raz usłyszałam pytanie: "Nie wiedziałaś na co pójść to wybrałaś filologię, co nie?"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2018, 09:01
madelines madelines jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja raczej nie spotkałam się z negatywnymi opiniami. Częściej słyszę "wow, serio, ja bym tak nie umiał/a na zajęciach cały czas po angielsku" albo "i ty tam wszystko masz po angielsku?! podziwiam". Raz może usłyszałam od babci, na samym początku studiów, że będę uczyć w szkole, ale według niej to był komplement i twierdziła, że to super
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 12:58
ab02 ab02 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem nie ma sensu słuchać negatywnych opinii wartość rynkowa przykładowo absolwentów prawa też leci na łeb na szyję
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-13-2018, 15:32
Mateusz95 Mateusz95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedy mówię że studiuję filologię włoską przeważnie spotykam się z pozytywnymi reakcjami i zaciekawieniem a czasem nawet z podziwem, natomiast najbardziej lekceważacy stosunek do tego kierunku przejawiają moi rodzice
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2018, 20:36
AleksandraLis AleksandraLis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też się spotkałam z taką postawą, ale trudno, trzeba robić swoje. Jeśli o same studia chodzi to trzeba pogodzić się z faktem, że nikt nie doceni naszego wysiłku jak my sami albo znajomi z tego samego kierunku, którzy wiedzą, jak trzeba się napracować. Jestem zdania, że trzeba robić to, co się lubi, żeby się nie wypalić. Zaradna osoba zawsze znajdzie dla siebie zajęcie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2018, 17:23
koko007 koko007 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również często spotykam się z negatywnymi reakcjami. Po części racja, bo kierunki filologiczne nie należą do najtrudniejszych, ale każdy robi to co lubi i mało mnie obchodzi opoinia innych. Każdy jest kowalem właśnego losu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-16-2018, 21:28
sc0tt48 sc0tt48 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W moim przypadku nie było żadnych negatywnych reakcji na kierunek, który studiuję, zawsze spotykałem się z pozytywnymi reakcjami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.