Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-30-2012, 14:06
nocek nocek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie kursy hiszpańskiego w Hiszpanii

Czy ktoś z Was miał okazję brać udział w kursie języka hiszpańskiego w jednym z miast w Hiszpanii? Chętnie wybrałabym się na 2 tygodnie w okresie wakacyjnym, jest mnóstwo ofert przeróżnych szkół i chciałabym zasięgnąć opinii osób, które miały z tym styczność i mogą coś polecić. Dlatego jeśli jest tu ktoś taki, możecie napisać gdzie byliście, na jak długo, ile Was to kosztowało w sumie i jakie ogólnie wrażenia ? Z góry dzięki!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2013, 15:34
skara's Avatar
skara skara jest offline
Szyszkownik

Miejscowość: Murcja (Hiszpania)
Domyślnie

Byłam 10 lat temu w Maladze. Kwestie finansowe pewnie teraz wygladają inaczej więc je pominę. Podsumowując taki wyjazd dużo daje jeśli ktoś ma barierę mówienia. Jeśli nie ma to wg mnie 2 tygodnie to za mało bo gramatyki się nie podciągnie, słownictwa też nie ani osłuchania. Na to potrzeba od miesiąca w górę.
Ale tak ogólnie zawsze wyjazd jest dobrą opcją - często motywuje jeszcze bardziej do nauki.
Wrzucam jeszcze informacji do kursów długotrwałych organizowanych przez Escuela Oficial de Idiomas. To już opcja dla kogoś kto przenosi się na stałe albo na dłużej, ale są tanie i rzeczywiście skuteczne:
[url]http://hiszpaniaconsulting.com/index.php/whats-new/99-nauka-hiszpanskiego-w-hiszpanii[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2013, 13:34
agnieszka.wiechec agnieszka.wiechec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja koleżanka ok 5 lat temu była przez miesiąc w Barcelonie i bardzo sobie chwaliła ten czas. Nauczyła się dużo, grupy były dość małe, można więc było spokojnie porozmawiać. Poza tym zawarła wiele znajomości, które później przeniosła na skype i wydaje mi się, że właśnie to dało jej łatwość w rozmowie po hiszpański jaką ma teraz. Także polecam jeśli tylko masz taką możliwość.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2013, 15:02
AKL AKL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja byłam na kilkutygodniowym kursie w mieście Avila, w szkole Letras Castellanas.

[URL="http://www.letrascastellanas.com"]http://www.letrascastellanas.com[/URL]

Było to już sporo lat temu, ale widzę, że szkoła nadal działa. Było bardzo przyjemnie. Mieszkałam u hiszpańskiej rodziny. miasteczko małe, szkoła tez kameralna, ale wszystko OK. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2013, 21:03
nocek nocek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzięki za Wasze opinie. W moim przypadku to jest chęć połączenia wakacji z czymś pożytecznym, a nie będę mieć możliwości, żeby raczej wziąć dłuższy urlop niż 2 tygodnie, zastanawiam się czy na tak krótki okres ma to sens.
Interesuje mnie jeszcze średni wiek uczestników (mam na myśli kursy dla dorosłych), jak było w Waszym przypadku?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2013, 15:20
joaflor joaflor jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja byłam 3 lata temu na kursie językowym w Maladze. Dużo się nauczyłam i serdecznie polecam Uniwersytet w Maladze. Nie mówiąc już o tym, że samo miejsce jest bardzo przyjemne. I ciepłe
Co do średniego wieku uczestników... u mnie było bardzo różnie. Ale większość była w wieku od 25 do 35 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2013, 15:51
NataB NataB jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja ubiegłe wakacje spędziłam na praktykach erasmusa w szkole językowej w Bracelonie, któa specjalizuje sie w kursach hiszpańskiego. Wykupuje się tygodniowe kursy, które można kontynuowac tak dugo, jak się ma ochotę. Do tego szkoła zapewnie zakwaterowanie, można mieszkac u rodzin, albo w mieszkaniu z innymi uczniami.Organizowane są różne zajęcia na temat kultury hiszpańskiej, czy spotkania po lekcjach. Wykładowcy są świetni, bo miałam okazję ich poznać. Niestety nie miałam okazji uczestniczyć w kursie, bo tam pracowałąm w recepcji, ale całe wakacje było sporo uczniów. Z tego co wiem, szkoła nie należy do najdroższych.
Nazywa się Pylmon Languages i mieści się w samym centrum zaraz przy Plaza Catalunya.
[url]http://www.pylmon.com/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2018, 15:10
Karola_Hiszpanka Karola_Hiszpanka jest offline
Kumotr

Domyślnie Kursy w Hiszpanii

Jesli szukacie kursu w Hiszpanii, polecam Ibérica Languages (ibericalanguages.com/pl/home-2) , maja duzy wybor szkol w calym kraju, znizki, doradza i pomoga. Ja bylam na kursie w Granadzie i Walencji, swietnie spedzony czas i duzo sie nauczylam! Szkoly po lekcjach oferuja duzo zajec kulturowcyh, wyjscia na tapas, kolacje, do muzeow lub zwiedzanie miasta.
Choc osobiscie wole jechac po sezonie, wrzesien i pazdziernik to super miesiace na taki wyjazd! :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.