Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-15-2012, 14:24
laquema laquema jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja w liceum języki miałam narzucone a potem wybralam ten, który lepiej umiałam i częsciowo też ze względu na moją nauczycielkę, która dobrze nas nauczyła i była sympatyczna A na studiach drugi język tez wybrałam ze względu na wykladowcę, który był Argentyńczykiem i super prowadził zajecia Gramatyki nas nie nauczył, ale było zabawnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2012, 14:48
maddie1986 maddie1986 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

U mnie w zasadzie to tak jakos wyszlo, ze angielski. Ale prawde mowiac, od dziecka mialam talent to jezyka angielskiego, wiec pojscie w tym kierunku wydawalo mi sie jak najbardziej naturalne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2012, 14:54
ivoneee ivoneee jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wybrałam angielski, ponieważ znałam go najlepiej. Naukę rozpoczęłam jeszcze w zerówce, poza tym jest to język niezwykle powszechny. Oczywiście kultura i historia krajów anglojęzycznych interesowały mnie od dawna.
Niemniej moim marzeniem jest zostać również tłumaczem języka szwedzkiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2012, 14:56
maddie1986 maddie1986 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez ivoneee Pokaż post
Wybrałam angielski, ponieważ znałam go najlepiej. Naukę rozpoczęłam jeszcze w zerówce, poza tym jest to język niezwykle powszechny. Oczywiście kultura i historia krajów anglojęzycznych interesowały mnie od dawna.
Niemniej moim marzeniem jest zostać również tłumaczem języka szwedzkiego.
A na jakim poziomie znasz szwedzki? Dalabys rade np. z tlumaczyc ze szwedzkiego ze slownikiem? U nas w STIJO praktykowali od poczatku tlumaczenie z francuskiego na polski (oczywiscie ze slownikiem).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2012, 15:34
dragunov37 dragunov37 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zacząłem studiować rosyjski ponieważ uważam, że jest to dosyć niszowe, perspektywiczne. Od zawsze pasjonował mnie angielski ale anglistów w kraju mamy dosyć dużo Skoro nic nie daje gwarancji pracy, to po co mam studiować to co wszyscy? Zawsze jakaś inna umiejętność się przyda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2012, 17:00
far from far from jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wybrany język został nie przeze mnie lecz przez moją kochaną mamę wybrany miała sporo znajomych Brytoli i tak już musiało się stać - że wiadomo jaki język będzie znała córka moja.... szczerze: nie żałuję!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2012, 17:06
pelle_kb's Avatar
pelle_kb pelle_kb jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja angielskiego uczyłam się już od przedszkola i mam straszną słabość do tego języka - po prostu zawsze lubiłam się go uczyć, może poza pewnymi konkretnymi aspektami gramatyki Ale według mnie jest bardzo przydatny, brzmi pięknie, łatwo się go uczy (przynajmniej na początkowym etapie) i tak dalej...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-16-2012, 18:24
michalsm michalsm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja naukę niemieckiego zacząłem przed telewizorem, oglądając głównie RTL Niemiecki miałem też w podstawówce. Nie ukrywam, że spodobał ten język i cały czas lubię się go uczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-16-2012, 18:32
zjb's Avatar
zjb zjb jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

No to ja miałem pewnie najgłupszy powód, by się zainteresować angielskim: sympatia dla majora McNabbsa z powieści Verne'a "Dzieci kapitana Granta".
Podobała mi się jego zimna krew i lakoniczność, a byłem za mały, by zrozumieć, że Verne nieco kpi sobie z angielskiej flegmy (no i że McNabbs był Szkotem).
A potem to już jakoś samo poszło...
Stary 05-16-2012, 19:13
monia monia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja nauczyłam się niemieckiego, bo zamierzałam jechać do pracy do Niemiec i nie chciałam mieć problemów z komunikowaniem się
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.