Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-14-2012, 11:37
Montana Montana jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie to był przypadek. Chciałam poznawać nowe kultury, podróżować. Stwierdziłam, że filologia w jakiś sposób mi to ułatwi i tak wybrałam bałkanistykę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 12:28
npali npali jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

wybrałam filologię bałkańską z ciekawości, a późniejsze wyjazdy do Bułgarii zadecydowały o tym, że to bułgarski a nie serbski (którego też się uczyłam) jest najbliższym mi językiem obcym
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 12:50
valan's Avatar
valan valan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja wybrałem angielski ponieważ miałem z nim styczność od dziecka, spodobał mi się bo był prosty i przystępny. W efekcie miałem łatwy start kiedy poszedłem do szkoły.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 16:55
picadilly picadilly jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielskiego zaczęłam się uczyć jak tylko pojawiły się oferty kursów pozaszkolnych (wczesne lata 90-te). A zamiłowanie i w ogóle chęć do nauki wzięła się u mnie ze słuchania muzyki - po prostu chciałam wiedzieć o czym śpiewają moi idole.... Potem już poleciało z górki, bo w szkole średniej angielski był jednym z przedmiotów obowiązkowych (obok rosyjskiego i niemieckiego) - do tych innych języków jednak jakoś nie miałam serca, albo raczej szczęścia do dobrych nauczycieli.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 19:40
malka malka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja języka nie wybrałąm - on wybrał mnie. Przyjechałam do Izraela i zaczęłam uczyć się hebrajskiego aby móc się porozumieć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 20:01
anna.swoboda anna.swoboda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

ja wybrałam angielski, bo zawsze mi się podobał i często go używam, a francuski, bo chciałam studiować dwa języki naraz Nauka francuskiego od postaw na studiach okazała się dużym wyzwaniem, ale z perspektywy drugiego roku uważam, że było warto
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 22:15
verakg verakg jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski, bo to global language, włoski z zamiłowania
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2012, 09:34
kapix kapix jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielskiego chyba nawet sama nie wybrałam, to było takie... oczywiste, że muszę się go uczyć ale nie żałuję.
Świadomie wybrałam czeski, bo zauroczyły mnie piosenki Jaromira Nohavicy i chciałam wiedzieć, o czym śpiewa. Rozumiem już coraz więcej!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2012, 11:35
MonikaEm MonikaEm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie :)

u mnie było zafascynowanie tekstami piosenek, które sama sobie tłumaczyłam i potem popisywałam się przed koleżankami śpiewając ;p ale tak naprawdę język angielski pokochałam w liceum. Miałam fantastyczną nauczycielkę, która oprócz nudnych ćwiczeń z podręcznika, przynosiła nam wiele dodatkowych materiałów, książki i zdjęcia z jej pobytu w Stanach. Nie wykładała sucho teorii, tylko bardzo często puszczała nam filmy i pytała o różne konstrukcje gramatyczne, które słyszeliśmy itp. Podwyższała nam samoocenę, bo pokazywała, że jesteśmy na takim poziomie, że bez trudu rozumiemy na serial "Friends" .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-15-2012, 14:20
tyyynkaa tyyynkaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Za mnie rodzice podjęli decyzję - zapisali mnie na angielski już w podstawówce i już tak zostało. Nie żałuję, bo do wyboru mieli jeszcze niemiecki, a więc język, którego bardzo nie lubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.