Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-19-2018, 14:22
EWELINA24's Avatar
EWELINA24 EWELINA24 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zależy czy ludzi się ogólnie lubi, czy nie. Niektórzy są najprawde irytujący i trudni w obejściu, praca w grupie też nie zawsze gładko idzie, dobrze - tak naprawdę nigdy nie idzie, bo zawsze znajdzie się odpowiedzialna za coś ważnego osoba, która czegoś nie dotrzyma. Generalnie: "umiesz liczyć - licz na siebie". Ale to zależy od grupy. Jeśli są w porządku - błogosławieństwo, lepiej się konsultować niż nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-20-2018, 10:44
martawojcik_tlumacz's Avatar
martawojcik_tlumacz martawojcik_tlumacz jest offline
Kumotr

Miejscowość: Częstochowa
Domyślnie Brak kontaktu – zaleta czy wada?

Brak kontaktu z ludźmi w przypadku pracy tłumacza pisemnego faktycznie może doskwierać. Sama wykonuję zarówno pracę tłumacza pisemnego na co dzień, więc doskonale wiem z czym się to wiąże. Dla mnie doskonałą odskocznią jest realizacja od czasu do czasu ustnych tłumaczeń wyjazdowych, które zapewniają mi kontakt z ludźmi i z żywym językiem, co jest dla mnie szczególnie cenne. Jeśli nie zajmujesz się tłumaczeniami ustnymi dobrym wyjściem mógłby być udział w konferencjach branżowych, na których spotkasz kolegów po fachu, udzielanie się w grupach na FB, gdzie można spotkać wielu życzliwych specjalistów, a także uczestniczenie w nieformalnych spotkaniach tłumaczy jakie odbywają się cyklicznie w Warszawie, w Krakowie, we Wrocławiu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2018, 10:38
Gladyssemiramis Gladyssemiramis jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez annajkunysz Pokaż post
Trafiłam ostatnio na bardzo ciekawy artykuł. Dotyczył właśnie tego aspektu pracy freelancerów, który poruszyliście, czyli braku kontaktu z ludźmi. Okazało się, że Szwedzi wpadli na pomysł, jak temu zaradzić. W Sztokholmie narodziła się inicjatywa zwana Hoffice.[/url]
Nie przemawia do mnie szwedzka inicjatywa. Lubię pracować w samotności, nic mnie nie rozprasza. Po pracy spotykam się ze znajomymi i to mi wystarcza.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.