Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-03-2013, 20:05
olka91 olka91 jest offline
Podszyszkownik

Smile Co sądzicie o zagranicznych imionach dla dzieci?

Mam dużo znajomych, którzy mają zagraniczne imiona, ale są polakami. Kiedyś dość często spotykałam się z tym, że ktoś miał problem w ich wymowie czy zapisie. Teraz na szczęście te czasy minęły, ale i tak jakoś nie nazwałabym mojego dziecka np. Jessica Po prostu mi się nie podobają.
A wy co o tym myślicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2013, 21:50
alice276 alice276 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jestem tego samego zdania. Skoro jesteśmy Polakami, to żyjmy po polsku... Przynajmniej ja to tak widzę. Tak samo jest z ogólnie rozumianym językiem, nie tylko z imionami. Wiadomo, niektórych wpływów angielskiego, np. słowo "weekend", nie da się uniknąć, ale wydaje mi się, że ostatnio coraz więcej słów polskich jest wypieranych przez angielskie, chyba niepotrzebnie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2013, 22:10
mpatrycja mpatrycja jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

O ile istnieją imiona zagraniczne, które faktycznie są ładne, mam wrażenie, że większość Polaków (jeśli już wybiera imię zagraniczne) wybiera imię z grupy tych "okropnych", do tego pisanych na różne wymyślne sposoby. Mamy tyle pięknych imion w Polsce, a czasem taki "Brajan" czy "Jessica" są po prostu dla dzieci krzywdzące.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2013, 22:33
natalia8989 natalia8989 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z poprzedniczkami. Dlaczego niewinne dziecko ma przyszłości cierpieć za 'genialne' pomysły rodziców, którzy chcą zabłysnąć przed znajomymi a bardzo często się po prostu ośmieszają i skazują własne dziecko na ośmieszenie. ALe świat pędzi do przodu i może za kilka lat(może już niedługo) wszystko się odwróci i w grupie przedszkolaków będzie znikoma liczba dzieci o 'normalnych' imionach a przeważać będą Brajany, Samanty, Iwa, Alany Kewiny ... itp
Stary 04-03-2013, 22:39
oliwiatom oliwiatom jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Witajcie, taka tendencja z zachodu moze wynikać z kompleksów. Pewne spolszczenia w zapisie jeszcze bardziej uchodza za komiczne, juz wspomniane: Braja, czy Dajana. To kuriozum!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2013, 22:56
charlotteB charlotteB jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wg mnie takie imiona są do przyjęcia, jeżeli rodzice mieszkają zagranicą i zamierzają tam mieszkać, wychowywać dzieci itd. W połączeniu z polskim nazwiskiem często takie imiona brzmią po prostu śmiesznie...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 02:45
marta_szw marta_szw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez charlotteB Pokaż post
. W połączeniu z polskim nazwiskiem często takie imiona brzmią po prostu śmiesznie...
Dokładnie. Zwłaszcza jeżeli to jest typowe polskie nazwisko. Nie wiem czy dziecko jak podrośnie będzie zadowolone z faktu, że nazywa się Britney Kowalska albo Justin (albo nie daj Boże, Dżastin!) Popiołek.

Ale zauważyłam, że ostatnio coraz częściej wraca się do starszych imion, co mnie niezywkle cieszy. No bo czy nie są piękne imiona takie jak Franek czy Janek?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 09:27
olka91 olka91 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mpatrycja Pokaż post
O ile istnieją imiona zagraniczne, które faktycznie są ładne, mam wrażenie, że większość Polaków (jeśli już wybiera imię zagraniczne) wybiera imię z grupy tych "okropnych", do tego pisanych na różne wymyślne sposoby. Mamy tyle pięknych imion w Polsce, a czasem taki "Brajan" czy "Jessica" są po prostu dla dzieci krzywdzące.
dokładnie! U mnie na roku, niektórzy to się oburzają, że wykładowca np. nie potrafi przeczytać ich imienia. A czasem się zdarza zagraniczne imię, ale spolszczone. To też mnie strasznie dziwi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 21:06
magda_k magda_k jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

uważam, że jak wszystko - z umiarem. "zagraniczne" to pojęcie dość szerokie. mnie osobiście podobają się rosyjskie imiona jestem jednak za wyborem imion, które nie wymagają ani spolszczenia, ani zastanawiania się jak powinno się je właściwie przeczytać

dla pocieszenia dodam także, że niedługo w życie ma wejść ustawa, że będzie można nazywać dziecko jak się nam żywnie podoba, więc i historii typu chłopiec o imieniu Dąb będzie więcej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-05-2013, 20:47
nikamo's Avatar
nikamo nikamo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

jesteśmy Polakami i powinniśmy się tego trzymać. ale z drugiej strony nie jestem za dawaniem dzieciom takich 'starodawnych imion' jak jakiś Leopold, Leokadia..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.