Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-12-2019, 03:03
jackflay jackflay jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie Jak i kiedy wybrać specjalizację

Dlaczego w ogóle warto wybierać specjalizację? Czy jest to sposób, aby pomóc potencjalnemu klientowi znaleźć tłumacza idealnego do konkretnego zadania? Może jest to tylko niepotrzebne ograniczanie się? Jakie macie zdanie na ten temat? Zapraszam do dyskusji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2019, 19:37
Blackcatso Blackcatso jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że tu bardziej chodzi o wiedzę i umiejętności tłumacza w danej dziedzinie. Jeżeli posiadasz rozległą wiedzę np. z terminologii medycznej to tłumaczenia medyczne będą dla ciebie o wiele łatwiejsze. Taki poziom wiedzy wymaga jednak zaanagżowania jak i stałego monitorowania danego środowiska, postępów jakie miały miesjce jak także zmian które mogły zajść w terminologii. Wtedy w trakcie procesu tłumaczenia nie musisz już tracić czasu na szukanie znaczenia skrótów czy specjalistycznych terminów. Także odpowiadając na twoje pytanie, zdecydowanie warto wyspecjalizować się w jakiejś dziedzinie tak by ułatwić sobie pracę ale nie należy całkiem rezygnować z tłumaczeń spoza swojego obszaru zainteresowań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2019, 21:05
Szvejkova Szvejkova jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja bym spojrzała na to z innej strony. Może być to także kwestia zainteresowań. Jeżeli interesujesz się mechaniką samochodową to więcej przyjemności będzie Ci sprawiać takie tłumaczenie specjalistyczne. Jeżeli jakaś część Twojej pracy będzie się łączyć z zainteresowaniami to będziesz lepszy w tym co robisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-27-2019, 12:13
Blackcatso Blackcatso jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Częściowo to właśnie miałem na myśli chyba trochę zbyt zawile rozwinąłem swoją myśl. Kiedy pisałem 'obszar zainteresowań" miałem na myśli takie rzeczy jak np. twoje hobby czy też inne zajawki. W moim przypadku jest to przykładowo literatura fantastyczna i przemysł informatyczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.