Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-08-2017, 16:59
boooo boooo jest offline
Kumotr

Domyślnie IT-RU dylemat

Witam!

Proszę o pomoc/pokierowanie w wyborze języka obcego. Mam możliwość przystąpienia do darmowego kursu językowego z możliwością wyboru języka. I stąd problem - nie wiem, na który się zdecydować, a waham się między włoskim oraz rosyjskim.

Za rosyjskim przemawiają trzy lata nauki w liceum (czyli X lat temu, ale myślę, że coś mi w głowie zostało) oraz profil tematyczny (biznesowy, turystyczny..). Pomysł na włoski pojawił się natomiast po roku obowiązkowej nauki języka łacińskiego, dostrzegam dość duże pokrewieństwo między łaciną i włoskim, zatem skoro namęczyłam się z kuciem końcówek deklinacyjnych, nie chciałabym tego zaprzepaścić..

Doradźcie, proszę, który język byłby lepszy, chodzi mi o ogólne zastosowanie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2017, 15:46
zznn zznn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem czy łacińska deklinacja w jakiś sposób pomoże w nauce włoskiego, ale moim zdaniem to raczej łatwy język i nie sprawia większych problemów. Ciężko doradzić w takiej sytuacji. Ja pewnie wybrałabym włoski, ale może warto kontynuować naukę języka, który już trochę znasz. Ja mam trochę do siebie pretensję, że po sześciu latach nauki niemieckiego w szkole nic więcej z tym nie zrobiłam, a teraz już niewiele pamiętam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2017, 17:17
Kabugn Kabugn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeżeli w kwestii wyboru języka włoskiego, podany przez Ciebie argument jest jedynym, to wybierz rosyjski. W języku włoskim nie ma deklinacji, a mnóstwo przyimków. Nauka, co prawda, jest przyjemna, bo to łatwy język i bardzo melodyjny, ale też ma swoje trudności.

Rosyjskiego przynajmniej znasz podstawy, więc może lepiej skupić się na języku, na który w Polsce jest większe zapotrzebowanie.

Wiadomo, że wybór końcowy i tak należy do Ciebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.