Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-17-2017, 10:53
Doma08 Doma08 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja się dołączę do tych, którym trudności sprawiała składnia i historia języka angielskiego. Osobiście jednak największy problem miałam z metodyką (!). Wiem, nie są to najtrudniejsze zajęcia, ale mnie tak bardzo nudziły, że nie byłam w stanie przyswoić sobie materiału i ledwo zdawałam kolokwia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2017, 22:22
Dolo Dolo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tłumaczenie ustne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2017, 22:35
vyniu13 vyniu13 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie literatura. Nie mogę jakoś ogarnąć nigdy tego przedmiotu. Nieważne przez kogo byłby prowadzony. No nie wchodzi do głowy i już...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2017, 20:37
okufoki okufoki jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie najtrudniejsze zajęcia na anglistyce

Dla mnie najtrudniejszymi zajęciamii były z wstępu do językoznawstwa i fonologia.
Obydwa były na pierwszym roku i były postrachem dla całego roku może dlatego, że nikt z nas nie miał wcześniej styczności z językoznawstwem na tak specjalistycznym poziomie w przeciwieństwie do np. literatury.

Jeśli chodzi o przedmioty, które wspominam z sympatią to historia Wielkiej Brytanii (miałam szczęście natrafić na wspaniałą panią wykładowczynię z pasją) i ćwiczenia z gramatyki opisowej, gdzie ugruntowałam swoją wiedzę ze wszystkich lat spędząnych na nauce języka angielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2017, 20:45
kasiagniadek9 kasiagniadek9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie zdecydowanie najgorszym przedmiotem była łacina! Miałam zajęcia przez 3 semestry! O ile jeden semestr mógłby się przydać, to trzy to stanowcza przesada! Zamiast łaciny można by przeznaczyć te godziny na naukę innego języka nowożytnego! Chyba władze mojej uczelni też doszły do tego wniosku, bo z tego co wiem młodsze roczniki realizują tylko jeden semestr.

Poza tym fonologia na I roku studiów, do tej pory nie wiem, jak zaliczyłam ten egzamin!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2017, 14:49
pecakm pecakm jest offline
Kumotr

Miejscowość: Leżajsk
Domyślnie

Fonetyka oczywiście!!:( Nie mam najlepszych wspomnień z nauki tego przedmiotu, wykładowca nie zachęcał do nauki niestety...po latach wiem jak bardzo jest przydatna i ważna wtedy nazywaliśmy ten przedmiot szlaczki..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2017, 18:50
sapeyka sapeyka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak dla mnie, literatura brytyjska
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-20-2017, 19:41
madeleine1990 madeleine1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Historia literatury brytyjskiej i amerykańskiej, to był dla mnie koszmar. Jeszcze do tego dojdzie językoznawstwo i gramatyka opisowa. I na pierwszym roku miałam kilka przedmiotów kompletnie nie związanych z angielskim, m.in. filozofia i antropomotoryka :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-22-2017, 12:22
wkowalik wkowalik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie zdecydowanie najtrudniejsza była gramatyka opisowa, ale po części chyba była to wina prowadzącego. Za to historię literatury uwielbiałam i troszkę żałuje, że nie ma jej już na studiach drugiego stopnia. Chociaż egzaminy do najprzyjemniejszych nie należały.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-22-2017, 20:27
zielanka zielanka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja w ramach językoznawstwa chodziłam na zajęcia których nazwy już teraz nie pamiętam ;-), jakiś wstęp do machine translation prowadzone prze pracownika PAN. Nie była to praktyka tłumaczeniowa tylko analiza na potrzeby programów CAT - mega trudne, zaliczyły chyba tylko ze dwie osoby. Chylę czoła dla osób, które napisały Deja Vu i inne programy tego typu!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.