Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-11-2017, 23:09
katvonmiecz katvonmiecz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak ja bym chciała mieć łacinę na anglistyce... zamiast jakichś bzdurnych kursów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-11-2017, 23:35
natalie__ natalie__ jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie gramatyka opisowa oraz kontrastywna przysparzała większości wiele problemów! Nie tylko ze względu na ogrom materiału,ale i mając na uwadze trudność treści.
Przedmioty kulturowe wspominam bardzo przyjemnie, bo wiadomo,że łatwiej uczyć się czegoś co jest obecne w naszym życiu-kinematografia,muzyka,kultura danego kraju. Jeżeli chodzi o literaturę-staroangielski stanowił haczyk dla części grupy, ze względu na odmianę języka-mamy tu do czynienia z całkowicie inną odmianą angielskiego-trudną w wymowie, a przede wszystkim po prostu obcą.

Do tych przyjemniejszych, zaliczam fonetykę lekkie zajęcia, z logicznym materiałem! Prowadzone przez native speaker'a!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2017, 13:28
okruszi okruszi jest offline
Kumotr

Domyślnie

To ja chyba będę tu jedyną osobą, która napisze, że dla mnie najtrudniejsza do zaliczenia była gramatyka na II roku. Nie tam historia, nie literatura ani nie gramatyka opisowa czy kontrastywna, po prostu zwykła gramatyka gdzie robiliśmy zadania coraz to trudniejsze i ostatecznie na kolokwium i egzaminie końcowym były najtrudniejsze i jakoś ciężko mi z tym zawsze było i bardzo mnie stresował ten egzamin rok temu na koniec II roku ;p
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2017, 14:30
majk10 majk10 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak dla mnie była to chyba historia literatury angielskiej, ponieważ nie interesowało mnie za bardzo to co pisali anglosascy autorzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2017, 21:19
Zireael Zireael jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli już coś ma być najtrudniejsze to chyba literatura, ale i tego da się bez problemu nauczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2017, 10:09
vyniu13 vyniu13 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie literatura. Trudny przedmiot i jeżeli ktoś się tym nie interesuje to może mieć kłopoty ze zdaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2017, 12:13
wojtekgacek wojtekgacek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi trudności przysparzała gramatyka opisowa, ale możliwe, że było to spowodowane moim lenistwem, gdyż nie powtarzałem materiału z tego przedmiotu regularnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-14-2017, 21:33
rubual rubual jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mi jak dotychczas największy problem sprawił zdecydowanie syntax, wcześniej też gramatyka opisowa, ale przez chyba przypadek jakoś udało mi się ją zdać :P
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2017, 20:34
SirArcadin SirArcadin jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Bełchatów
Domyślnie

Najtrudniejszy przedmiot na filologii, jak dla mnie, to gramatyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2017, 21:05
maszynka maszynka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Shina Pokaż post
A tak na poważnie to największe problemy miałam z historią języka, przez którą powtarzałam rok. Staroangielski jest dość trudny, a mój wykładowca rozdawał nam tylko kserówki niczego właściwie nie tłumacząc.
A ja uwielbiałam! Tylko mieliśmy od tego przedmiotu świetnych wykładowców.

Dla mnie najgorsza była lingwistyka. Okropnie ilości pamięciówki, wykuwania przykładów z grubego plików materiałów. Męczyłam się co semestr i szłam na egzamin jak na skazanie. Zdecydowanie zniechęciło mnie do tematu, który wielu filologów przecież uwielbia...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.