Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Język angielski
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-19-2018, 13:08
AlicjaS AlicjaS jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez beafur Pokaż post
Jeśli już miałabym się uczyć języka z piosenek, to wybrałabym amerykańskie, gdyż chociaż angielski akcent jest niesamowity, to ciężki do zrozumienia.
Według mnie dużo prościej zrozumieć akcent brytyjski, ponieważ Amerykanie mają tendencję do niewyraźnego mówienia. Inna sprawa, jeśli ktoś ma do czynienia głównie z akcentem amerykańskim.

Ostatnio edytowane przez Marta1996 : 06-10-2018 o 19:54. Powód: interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-20-2018, 22:08
flyakite flyakite jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez AlicjaS Pokaż post
Według mnie dużo prościej zrozumieć akcent brytyjski, ponieważ Amerykanie mają tendencję do niewyraźnego mówienia. Inna sprawa jeśli ktoś ma do czynienia głównie z akcentem amerykańskim.
Ja zawsze wolałam Brytyjski ale dostęp do Amerykańskich produkcji filmowych, telewizyjnych jest tak prosty, że obecnie dużo wyraźniej słyszę, co mówią Amerykanie. Nie pomaga ta garstka Brytyjczyków, których znam osobiście - widzę się z nimi rzadziej niż oglądam kolejny odcinek czegoś na Netflixie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2018, 12:58
kost kost jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nawet znajomi Amerykanie stwierdzili, że teksty piosenek nie mają sensu i nie powinno się z nich uczyć angielskiego. Myślę, że starsze piosenki już prędzej i zarówno z USA, jak i z Wielkiej Brytanii.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2018, 17:54
PaulinaHoppe PaulinaHoppe jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dzięki piosenkom w języku angielskim tak naprawdę zafascynowałam się tłumaczeniem i już jako kilkuletnia dziewczynka zaczynałam podłapywać niektóre słówka. Odkrywanie nowego języka czasami zajmowało mi całe dni. Według mnie słuchanie i czytanie tłumaczeń to świetna metoda, żeby zainteresować dziecko nauką języka oraz wzbogacić zasób słownictwa. Oczywiście, nie wszystkie tłumaczenia dostępne w internecie są idealne, ale wystarczą, żeby zaspokoić ciekawość kogoś, kto ma słabą znajomość języka obcego. Piosenki popularne łatwo wpadają w ucho i mimowolnie można się przyłapać na nuceniu sobie pod nosem utworów, których tekstu nie znamy, a jeśli coś nam się podoba, to łatwiej przyswaja się wiedzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-26-2018, 19:06
olula96 olula96 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Osobiście wolę piosenki amerykańskie, ale najlepszym pomysłem jest właśnie słuchanie i amerykańskich, i brytyjskich
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-26-2018, 23:17
juliaab3 juliaab3 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Naprawdę bardzo dużo nauczyłam się słuchając angielskich piosenek. Były to oczywiście w większości piosenki amerykańskie, ponieważ większość takich puszczają w radiu i wykonawcy amerykańscy są bardzo popularni. Również wydaje mi się, że niektóre brytyjskie są trudniejsze do zrozumienia ze względu na akcent.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.