Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-26-2018, 09:49
agatap agatap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Historia lub przedmioty typu pragmatyka, semantyka, socjolingwistyka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2018, 18:39
Zuzannasz Zuzannasz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Fonetyka, która za sprawą prowadzącego została fonologią- więc zamiast ćwiczyć wymowę, jak robili to inni prowadzący, profesor wykładał wyłącznie teorię, której zdanie było cudem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2018, 22:52
bpatrycja bpatrycja jest offline
Kumotr

Domyślnie

Największy problem sprawiała mi historia literatury angielskiej, wymagana była bardzo szczegółowa i obszerna analiza dzieł, której nie ćwiczyliśmy zbyt intensywnie na zajęciach. Każdy test był zmorą.

Odnośnie staroangielskiego jaki i łaciny, miałam to szczęście, że wykładowcy byli świetni, dzięki czemu przedmioty wydawały mi się bardzo interesujące.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2018, 19:59
EWELINA24's Avatar
EWELINA24 EWELINA24 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Historia UK. Bez komentarza. Łączę się w bólu z tymi, z którymi niegdyś "dane mi było" ją poprawiać. Wszyscy, którzy też nie mogli zapałać do niej zaciekawieniem, ani tego spamiętać - zrozumieją...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-12-2018, 08:52
kamkuch kamkuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie jedynym problemem była literatura brytyjska i amerykańska, chyba jedyne przedmioty z których miałem na licencjacie poprawkę. Ilość nazwisk, biografii, tytułów książek i i ich treści były dla mnie przekleństwem. Nigdy nie byłem zwolennikiem ''nakazu czytania'', sam lubię wybrać książki które mnie interesują więc chyba dla tego ten przedmiot przysparzał mi tyle problemów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-15-2018, 07:48
madelines madelines jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie też zdecydowanie najgorsze były przedmioty związane z kulturą ale też z metodyką nauczania. Wszystkie przedmioty z jezykoznawstwa i gramatyki akurat bardzo lubiłam i ciekawiły mnie zwłaszcza te pierwsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-16-2018, 08:28
agatagemza agatagemza jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Symultanka nie należy do łatwych, jak dla mnie - skupienie się jednocześnie na słuchaniu, rozumieniu, tłumaczeniu - czasami zapomina się najprostszych słów w trakcie tłumaczenia symultanicznego albo często, gęsto rozumiem tekst/słowo a za Chiny nie umiem go przetłumaczyć 😂
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 21:20
SKonieczna SKonieczna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dla mnie zdecydowanie najgorsza była poezja angielska. Chyba dlatego, że generalnie nie lubię poezji. Z niewiadomych dla studentów przyczyn literatura amerykańska zajmowała jedną godzinę tygodniowo, a angielska dwie. Podzielono ją zatem na poezję i prozę, co dla mnie było prawdziwym dramatem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2018, 17:39
AdiMil AdiMil jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Zgierz
Domyślnie

Dla mnie chyba najgorsza była fonetyka
I nie chodzi o to, że nie byłem w stanie nauczyć się alfabetu fonetycznego czy coś, po prostu w momencie kiedy doszło do tego gdzie pada akcent to pojawił się ostry problem, bo absolutnie nie słyszę akcentu, więc mój wykładowca nie był szczególnie zadowolony. Całe szczęście, że udało mi się skończyć z 4 na koniec semestru ^^
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-21-2018, 13:14
madelines madelines jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Serio? U mnie akurat fonetyka chyba była ulubionym przedmiotem, zaraz po gramatyce opisowej. Straaaaasznie dużo jej zawdzięczam i moja wymowa teraz jest znacznie lepsza, niż kiedyś.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.