Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-18-2018, 15:17
kamkuch kamkuch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wyjazd bardzo dużo pomaga. Byłem w Londynie około miesiąca i naprawdę wiele się nauczyłem. Akademicki angielski jest całkowicie inny niż ten którym posługują się nativy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-31-2018, 15:35
juliaab3 juliaab3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli jedziesz z myślą o nauce języka najlepiej jechać do danego kraju samemu i poszukać tam znajomych. Będzie się wtedy zmuszonym do używania języka non stop co przyniesie zamierzony cel. Nie trzeba wspominać o tym, że jest to najlepszy pomysł na naukę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-01-2018, 21:39
Beb48 Beb48 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę że wyjazd to najlepszy pomysł. Człowiek spotka się z wieloma osobami, wieloma akcentami. W dodatku pozna bliżej kulturę i realia danego kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-02-2018, 00:44
justynam655 justynam655 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie wyjazd za granicę jest świetnym pomysłem, ponieważ dzięki codziennemu kontaktowi z danym językiem nabierzemy wprawy w posługiwaniu się nim i zaczniemy się czuć bardziej komfortowo podczas rozmów z obcokrajowcami. Codzienny język mówiony różni się znacznie od tego, czego uczymy się na studiach i ciężko jest go opanować, nie przebywając w danym kraju. Jak już wspomniałam, wyjazd za granicę to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą podszkolić język, jednak ważna jest też samodzielna, systematyczna praca nad poprawnością swoich wypowiedzi. Wiele osób, które mieszkają za granicą, rozleniwia się i wychodzi z założenia, że najważniejsze jest, by obcokrajowcy rozumieli, co się do nich mówi. Poprawność gramatycznaschodI schodzi w takich sytuacjach na drugi plan.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-06-2018, 17:12
KatarzynaAsz KatarzynaAsz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Oczywiście, że warto wyjeżdżać. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma lepszego sposobu na naukę nowych słów i zwrotów. Rozmowy z native speakerami dają nam możliwość poznania poprawnej wymowy wielu słów, których większość Polaków nie potrafi poprawnie wymówić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2018, 19:16
kamgraczyk kamgraczyk jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ciężko powiedzieć czy osoba, która wyjedzie na pewno będzie znała język lepiej niż inna osoba, która będzie uczyć się języka w kraju. To jest bardzo indywidualna kwestia i zależy jak kto będzie się uczył. Jednak przebywając w kraju anglojęzycznym i chcąc się nauczyć angielskiego idzie znacznie szybciej, sprawniej i łatwiej. Akurat innego języka się tak uczyłam, ale 2 lata nad książkami dało mi znacznie mniej niż 6 miesięcy za granicą .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2018, 04:13
Mar41 Mar41 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ostrołęka
Domyślnie

Wyjazd jest bardzo dobrym pomysłem. Nic tak nie pomoże w nauce języka jak przymus codziennego go używania w codziennym życiu oraz otoczenie się nim. Trzeba tylko pamiętać o zasadach i ćwiczeniach, żeby nie podłapać jakiś błędów popełnianych przez rodzimych mówców
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-20-2018, 19:03
sQuarek sQuarek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wyjazd za granice na pewno pozwoli na zdobycie nowych umiejętności językowych, szczególnie jeśli chodzi o podstawowe rozmowy i używane w nich słownictwo. Nie należy jednak zapomnieć o nauce zasad języka z innych źródeł, aby pewne, często niezbyt poprawne terminy, nie zaczęły się pojawiać w naszych wypowiedziach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2018, 08:54
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KatarzynaAsz Pokaż post
Oczywiście, że warto wyjeżdżać. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie ma lepszego sposobu na naukę nowych słów i zwrotów. Rozmowy z native speakerami dają nam możliwość poznania poprawnej wymowy wielu słów, których większość Polaków nie potrafi poprawnie wymówić.
Zależy na jak długo się jedzie i co się będzie robiło na tym wyjeździe. Jeżeli jedziemy turystycznie i do rozmowy będziemy mieli tylko obsługę w hotelu i przechodniów, których zapytamy o drogę lub sprzedawcę w sklepie to się dużo nie nagadamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-21-2018, 17:50
Annie16 Annie16 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak najbardziej warto. Żaden kurs nie zastąpi kontaktu z żywym językiem. Co roku staram się chociaż na trochę wyjechać za granicę. Nawet kilka tygodni pobytu jest w stanie wiele nam dać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.