Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-12-2011, 16:17
lilaroz lilaroz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja uważam, że samodzielna nauka tak naprawdę jest możliwa od pewnego poziomu znajomości języka. W początkowym etapie na pewno potrzebny jest nauczyciel, żeby wytłumaczył, pokazał przykłady, poprawił błędy. Jak się ma dobrze opanowaną gramatykę, to potem można samemu rozwijać naukę słownictwa czy niuansów gramatycznych. Jednak aby być tłumaczem, także uważam, że potrzebne jest do tego formalne przygotowanie językowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2011, 10:14
monix's Avatar
monix monix jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

zgadzam się z tym, że jednak podstaw powinno się uczyć pod okiem specjalisty . później można samemu poszerzać np. zasób słownictwa - w tym akurat rzadko kiedy ktokolwiek może nam pomóc jeśli sami nie będziemy zmotywowani.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2011, 17:38
marcink marcink jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również uważam, że podczas nauki języka wymagana jest osoba, która będzie potrafiła nas poprowadzić we właściwym kierunku. Często nie zdajemy sobie sprawy z popełnianych błędów, dlatego taki koordynator jest niezbędny. Poza tym, niektórzy mogą mieć problemy z motywacja, wtedy również przydaje się osoba, która wspomaga nas w trudnych chwilach
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2013, 20:38
vuela vuela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się z powyższym. Czasem kiedy mamy tzw. lenia, warto, by jakaś osoba nas zmotywowała. Poza tym dobrym rozwiązaniem są dobre pozycje książkowe i regularne powtarzanie.
Stary 10-13-2013, 23:31
aga004 aga004 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hmm wydaje mi się że trudno samemu opanować język obcy. Oczywiście jest to możliwe w pewnym stopniu, ale jeśli chodzi o takie umiejętności jak mówienie, potrzeba trochę praktyki..
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2013, 17:13
Marshall1991 Marshall1991 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja sam uczę się j. włoskiego od kilku lat, opanowałem go na tyle, że podjąłem się praktyk translatorskich, gdzie ćwiczenia wykonuję tłumacząc na lub z tego języka Uważam, że najważniejsze w samodzielnej nauce są: motywacja i samozaparcie oraz dążenie do ciągłego rozwoju
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2013, 18:30
kasia627 kasia627 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się z tym, że samodzielną naukę języka można podjąć od pewnego poziomu znajomości. Tak było z moim francuskim. ,,Podstawy podstaw" opanowałam w szkole językowej, teraz uczę się sama. Wiem, że bez pomocy nauczyciela i jego wskazówek, nie nauczyłabym się wszystkiego oraz popełniałabym masę błahych błędów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-20-2013, 18:33
AgataB9's Avatar
AgataB9 AgataB9 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: The world is my oyster :)
Domyślnie

Samodzielna nauka na pewno przynosi pożądane rezultaty, szczególnie jeśli jest się konsekwentnym i systematycznym. Jednak muszę przyznać, że kursy, nawet paru miesięczne pozwalają na zainteresowanie się językiem i dają podstawową bazę do dalszej nauki. Przez rok skończyłam intensywny kurs francuskiego i teraz z poziomu A2, jest mi prościej poszerzać moją znajomość. Nauczyciel jest jednak nieoceniony w początkującej fazie nauki. Później chęć i motywacja zależy tylko od nas.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2013, 10:12
Anula Anula jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że da się samodzielnie nauczyć języka, ale potrzeba naprawdę dużej motywacji. Jak już ktoś wspomniał, studiując filologię, człowiek uczy się zdecydowanie więcej niż tylko posługiwać się językiem. Jednak jeśli ktoś się zdecyduje i naprawdę do tego przysiądzie to myślę, że możliwe jest opanowanie samemu języka. Warto jednak postarać się o jakiś kontakt z nativem, żeby móc weryfikować swoje umiejętności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-21-2013, 11:00
Misfit Misfit jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, że można, ale trzeba mieć już jakiś poziom, który umożliwia dalszą swobodną naukę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.