Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-30-2018, 20:29
kasia8131 kasia8131 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również wydaje mi się, że warto wybrać język, którego chcemy się nauczyć i który nam się podoba. Początki mogą być trudne, ale nie wolno sie zniechęcać . Jeśli znamy już jeden język, a naukę drugiego rozpoczynamy, to można nowe słówka tłumaczyć na oba języki, zawsze coś nowego wpadnie. Polecam czytanie artykułów np. w internecie, jakieś nowe słówka i wyrażenia na pewno się pojawią.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2018, 15:08
portulaca portulaca jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że dobrą metodą jest czytanie książek i artykułów specjalistycznych, przeglądanie atlasów etc. Powiększanie słownictwa, zwłaszcza bardziej specjalistycznego, przypomina naukę jakiejkolwiek dziedziny w języku ojczystym - z tego powodu metody też mogą być podobne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2018, 18:08
Aylenette Aylenette jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Nie można, trzeba!

Moim zdaniem nie tyle można, co trzeba. Natomiast, nie polecam się uczyć od początku naraz kilku języków. To może być mega męczące i demotywujące. Z mojego doświadczenia: uczę się aktualnie 3 języków obcych, w tym francuski na C1, hiszpański na B2 i angielski na B2. Zdarza się, że mylą mi się poszczególne słowa, ale jest to normalne i nie warto się załamywać. Nauka każdego języka gwarantuje gimnastykę umysłu, a czym więcej języków znasz tym łatwiej Ci idzie z kolejnymi. Gdy nauczyłam się francuskiego tylko 18 miesięcy zajęła mi nauka hiszpańskiego od zera do B2 i teraz rozważam następny język z tej grupy. Polecam takie rozwiązanie, bo w dzisiejszych czasach im więcej języków znasz tym lepiej. Bardzo ceni się te umiejętności w pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2018, 19:56
KrzysiekM KrzysiekM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niektóre podręczniki mają świetnie napisane krótkie opowiadania, będące często adaptacjami powieści beletrystów piszących w danym języku. Na samym początku drogi staram się szukać właśnie takich podręczników, w których zadbano o niebanalną treść.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2018, 10:04
KamilaJagoda KamilaJagoda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aylenette Pokaż post
Moim zdaniem nie tyle można, co trzeba. Natomiast, nie polecam się uczyć od początku naraz kilku języków. To może być mega męczące i demotywujące. .
Uważam tak samo, nie powinno zaczynać kolejnego języka jeżeli poprzedni nie jest już w miarę opanowany. Może inaczej jest w przypadku, gdy są to języki z dwóch rodzin językowych. Z własnego doświadczenia wiem jak trudno jest zacząć kolejny, kiedy cały czas się siedzi w innym języku. Na studiach zaczęłam włoski, kiedy na co dzień miałam francuski. To była dla mnie katorga, ciągle miałam wrażenie, że mój mózg musi wykonać niesamowite operacje, żeby przestawić się na włoski. A i tak odpowiadałam po francusku

Co do wzbogacania słownictwa: książki i wrobienie sobie nawyku jednego nowego słowa dziennie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2018, 22:12
nieshka nieshka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że kombinacja angielski+niemiecki jest wyjątkowo popularna. Dobrym pomysłem wydaje mi się też angielski+francuski bo to także dość rozchwytywana kombinacja (przynajmniej w moim odczuciu).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-08-2018, 21:52
Filomena Filomena jest offline
Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Ja polecam wykorzystanie do nauki słownictwa TED Talks. Odpalamy filmik, długopis i notes w rękę i wypisujmy nowe słówka i wyrażenia. Dzięki temu mamy kontakt z żywym językiem oraz możemy uczyć się słówek w kontekście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-11-2018, 16:43
alinakhu alinakhu jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę ,że lepiej uczyć się jednego języka ,ale dokładne.Ucząc się kilku języków jednocześnie ,nie jesteśmy w stanie opanować ich na jednakowym poziomie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.