Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-19-2019, 19:00
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Rozpoczynając swoją przygodę z językiem rosyjskim zaczęłam od rosyjskich filmów. I faktycznie, kiedy je oglądałam, zapisywałam sobie niektóre słowa lub zwroty(polecam film Salut7 o rosyjskim kosmonautach) - i to ze słuchu! ,,Ślepego muzykanta" na zajęcia oglądałam już z rosyjskimi napisami i dużo rozumiałam z kontekstu i mogłam poznać nowe słowa, a na tyle proste, że rozumiałam je od razu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2019, 18:22
ghosttown98's Avatar
ghosttown98 ghosttown98 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno w jakimś stopniu taka praktyka pomaga. ja zauważyłam, że im więcej się osłucham, tym później łatwiej wykorzystuję zasłyszane konstrukcje czy wyrażenia. Wiele też "smaczków" można wyłapać. Oglądając Black Mirror z rosyjskim dubbingiem nauczyłam się dużo słów, ale też często zwracałam na akcent i intonację
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2019, 17:26
nikkac nikkac jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie oglądanie seriali i filmów w obcym języku jest formą nauki, dzięki której możemy nie tylko poznać nowe słownictwo, ale także wymowę wielu słów czy używania pewnych wyrażeń w danym kontekście. Jest to dla nas jednocześnie rozrywka i nauka, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2019, 20:24
klau. klau. jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie zgadzam się z opinią poprzednika. Oglądanie filmów i seriali w obcym języku jest rewelacyjną formą nauki, dość , że robi się coś, co sprawia przyjemność to przy okazji można dowiedzieć się czegoś nowego. Dla mnie to przede wszystkim nauka zwrotów i kontekstu w jakim są używane, dzięki czemu lepiej jest je zapamiętać i zrozumieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2019, 09:02
pati1904 pati1904 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Seriale na netflixie wzbogaciły mój angielski
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-26-2019, 16:52
marrosa marrosa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja po obejrzeniu serialu zawsze nasiąkam danym językiem.
Nawet po serialu tureckim miałam ochotę mówić w tym języku, choć znam tylko parę słów

Obejrzenie programu informacyjnego albo dokumentalnego to był mój sposób na rozgrzanie się przed egzaminami ustnymi. Wtedy łatwiej było mi mówić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2019, 19:34
ewelina93's Avatar
ewelina93 ewelina93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja ostatnio (w miarę możliwości) staram się oglądać filmy w wybranym języku, bo to naprawdę pomaga mi w osłuchaniu się z językiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-08-2019, 11:18
Anita8991 Anita8991 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nauka języka poprzez oglądanie filmów czy seriali jest dobrym sposobem. Pomaga osłuchać się z językiem, a na dłuższą metę poprawia zdolność rozumienia języka i wyłapywania konstrukcji, które występują w danym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2019, 17:23
Martinar Martinar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oglądanie filmów czy seriali w języku, którego się uczymy pomaga się osłuchać z językiem a także pokazuje przekłady użycia niektórych słow czy zwrotów na co dzień, inaczej niż w podręczniku. To świetny komplement do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.