Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-12-2017, 11:09
klaudiab's Avatar
klaudiab klaudiab jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Certyfikaty językowe wydawane 'bezterminowo' są bardzo przydatne przy ubieganiu się o pracę. Na przykład Certyfikaty Cambridge ESOL są honorowane przez liczne uniwersytety w Polsce i za granicą, oraz firmy rekrutujących na stanowiska wymagające znajomości języka angielskiego. Certyfikat FCE upoważnia do podjęcia pracy nauczyciela języka angielskiego w placówkach przeszkolnych oraz klasach I-III. Natomiast certyfikaty CAE i CPE upoważniają do nauczania języka w większości placówek edukacyjnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2017, 13:19
KarMar22 KarMar22 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Certyfikaty jak najbardziej są potrzebne, nawet jeśli skończyło sie filologię. Rynek pracy wręcz wymaga potwierdzenia znajomości języka certyfikatem. Z mojego doświadczenia obserwuje, że można ukończyć filologię, a nie mówić płynnie i poprawnie po angielsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-14-2017, 20:29
Anna186 Anna186 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Certyfikat na pewno zawsze pomoże, choćby urozmaici CV. Pracodawcy niby twierdzą, że nie wymagają certyfikatów, ale jednak zawsze chętnie taki certyfikat obejrzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2017, 09:40
paulina24 paulina24 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wilkowice
Domyślnie

Myślę, że tak jak ktoś już wspomniał wcześniej jeśli jest to specjalistyczny certyfikat to na pewno się przyda. Ja na przykład jestem po studiach z hiszpańskiego i miałam na nich też lektorat z włoskiego. Robię teraz kurs z włoskiego i myślę, że to może się przydać, bo dyplomu z włoskiego nie mam tylko z hiszpańskiego. Tego typu certyfikaty też się przydają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2017, 10:16
nkolodzi nkolodzi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studia gwarantują określony poziom języka, więc jeżeli przykładowo francuski kończysz jako drugi język na poziomie B2/C1, a chciałbyś ten poziom podwyższyć to wtedy certyfikaty są bardzo pomocne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2017, 12:13
mmotylek mmotylek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Certyfikaty po ukończeniu studiów może nie są wymagane, ale są bardzo mile widziane. Taka osoba, która oprócz ukończonych studiów ma również dodatkowe certyfikaty jest atrakcyjniejsza na rynku pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2017, 14:32
BeataJ1992 BeataJ1992 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja mam ukończoną filologię rosyjską i teoretycznie mam w dyplomie studiów licencjackich potwierdzenie znajomości języka na poziomie C1. Jeśli chodzi o certyfikat to proponowałabym albo z drugiego języka albo z jakiejś konkretnej specjalizacji w obrębie języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-15-2017, 19:02
Łukasz_B Łukasz_B jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dodałbym tylko tyle,że pracodawcy na pewno zwracają uwagę na posiadane CAE/CPE,pomimo ukończenia np. Filologii Angielskiej. Warto więc zainteresować się szczególnie CPE,który nie tylko jest prestiżowy,ale również odpowiednio weryfikuje posiadane umiejętności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-17-2017, 22:40
appli85 appli85 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że studia filologiczne wystarczą i dodatkowe certyfikaty nie są potrzebne aczkolwiek certyfikat z języka specjalistycznego jest dodatkowym atutem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2017, 07:36
villen villen jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Również uważam, że na pewno sensowne jest uzyskiwanie certyfikatów językowych w zakresie specjalizacji tłumaczeniowej, na którą chcemy postawić (w moim przypadku angielski prawniczy).

Jeżeli chodzi o certyfikat CPE, czy egzamin jest faktycznie taki trudny do zdania? Podejrzewam, że kiedyś zrobię, choćby dla samej satysfakcji Certyfikaty z Cambridge'a są o tyle fajne, że są bezterminowe - inwestycja na całe życie.

Na pewno certyfikat - choćby taki "zwykły", na poziomie C1 - może być potrzebny, gdy nie jesteśmy w stanie w inny sposób udokumentować znajomości języka. Jeżeli jednak np. mamy doświadczenie w pracy w danym języku, a nie mamy certyfikatu, to zastanowiłbym się, czy jest sens wkładać czas i pieniądze w uzyskiwanie certyfikatu z języka ogólnego. Chyba że docelowy pracodawca wymaga takiego certyfikatu - wtedy sprawa jest jasna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.