Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-07-2017, 01:36
rubual rubual jest offline
Kumotr

Domyślnie Certyfikaty językowe - czy są potrzebne po skończeniu studiów?

Czy certyfikaty językowe są potrzebne osobie, która i tak skończyła filologię danego języka?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2017, 16:35
otcoftw otcoftw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sądzę, że niektóre mogą się przydać, zwłaszcza dotyczy to certyfikatów potwierdzających znajomość języka specjalistycznego (Business English, Legal English). Trudno chyba jednak odpowiedzieć na pytanie, czy naprawdę są potrzebne. To chyba indywidualna kwestia - jeden pracodawca będzie na to lepiej patrzył, innemu nie będzie to robić różnicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-07-2017, 18:16
Romusen Romusen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zaszkodzić na pewno nie zaszkodzą. A czy pomogą to chyba zależy raczej od indywidualnego przypadku (o jakich studiach mówimy, jakiego rodzaju certyfikatach, a tak naprawdę też od widzimisię pracodawcy).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2017, 00:23
iwona7888 iwona7888 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

oczywiście że się przydają.. szczególnie z innego języka. Zawsze to podwyższa twoje kwalifikacje !
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2017, 15:51
rubual rubual jest offline
Kumotr

Domyślnie

Te z innego języka z pewnością okażą się przydatne, pytanie tylko jaki trzeci język jest najbardziej poszukiwany przez pracodawców
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2017, 16:27
natalie__ natalie__ jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jestem absolwentką Amerykanistyki (Uniwersytet Gdański) i na moim dyplomie widnieje napis "Filologia", jednakże nie każdy uznaje ten kierunek jako stricte filologiczny. Więc jeżeli chodzi o przydatne certyfikaty, uważam,że TOEFL dodatkowo potwierdza znajomość języka angielskiego i jest szczególnie ważny, kiedy ktoś myśli nad wyjazdem na studia za granicę jest to jeden z nielicznych certyfikatów, który jest faktycznie zatwierdzany na całym świecie! Kiedyś popularne było wyrabianie certyfikatu FCE, aktualnie myślę,że warto odpuścić dany egzamin, a przyłożyć się do jakiegoś konkretnego, mianowicie do CAE lub CPE!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-08-2017, 22:00
libmor's Avatar
libmor libmor jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Wydaje mi się, że nie są potrzebne osobie po studiach filologicznych, tak można wywnioskować po ofertach pracy - wymagany albo licencjat, albo certyfikat. W końcu jest to potwierdzenie znajomości języka, a skończone studia same w sobie powinny to zapewniać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 09:21
Camille Paul Camille Paul jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Studia, w szczególności z renomowanej uczelni powinny wyczerpywać temat. Chodziłam póki co na rozmowy o pracę tylko do szkół językowych, ale nikt nie wymagał ode mnie jeszcze żadnego certyfikatu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 10:06
agata_radom agata_radom jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Myślę, że zdobywanie certyfikatów buduje w uczących się sporo motywacji i to już powinien być główny argument ,,za". Oprócz samozadowolenia myślę, żę nigdy taki dodatkowy element nie będzie źle wyglądać - wręcz przeciwnie. W CV/na rozmowie - zawsze będzie to atut i potwierdzenie umiejętności. Oczywiście nie zawsze pracodawca będzie tego certyfikatu wymagał, ale mimo to nie zaszkodzi go mieć - może nawet okazać się, że w sytuacji wyboru spośród dwóch kandydatów certyfikat będzie miał wpływ na decyzję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 10:57
ewelina1610 ewelina1610 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno warto jest mieć taki certyfikat, ułatwi nam to życie, jeśli chodzi o pracę, ale także dla nas to są tylko same profity.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.