Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-23-2017, 19:30
nowakowskakar nowakowskakar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Np oglądanie filmów z napisami w tym samym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2017, 11:31
madeleine1990 madeleine1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Rzeczywiście rozumienie tekstu słuchanego to niełatwa sprawa, sama mam z tym problem. Dobrym nauczycielem może być kanał Youtube, gdzie znajdziemy różnego rodzaju filmiki, w każdym języku. Jeśli chodzi o angielski, to bardzo polecam WatchMojo, gdzie codziennie wrzucają po około trzy filmiki związane z top10, mogą to być topy o grach, filmach, jedzeniu, muzyce... Takich programów na YT jest mnóstwo.
Język świetnie też wchodzi poprzez oglądanie bajek, seriali w danym języku. A zamiast filmu z lektorem włączyć sobie z napisami. Ważne jest aby jak najwięcej słuchać, nawet jak nie zawsze wiemy o co chodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2017, 12:28
katkow5 katkow5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chcesz rozumieć więcej ze słuchu musisz po prostu jak najwięcej słuchać. czy to z napisami czy bez, nieważne jeśli czegoś nie rozumiesz, trzeba się po prostu osłuchać. Mi bardzo pomogło oglądanie youtuberów takich jak pewdiepie albo markiplier
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2017, 12:33
martawanda martawanda jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam oglądać filmy/filmiki z napisami w tym samym języku, ale starać się na nie patrzeć tylko wtedy, gdy naprawdę czegoś nie rozumiesz

Najfajniejszy jest moment, kiedy zapomnisz załadować napisów i zorientujesz się dopiero po jakimś czasie, że w ogóle nie są Ci już potrzebne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2018, 00:21
OlaChrapek OlaChrapek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Z angielskim również mam trochę problem w kwestii rozumienia ze słuchu, ale zauważyłam pewną poprawę po tym, jak zaczęłam oglądać seriale anglojęzyczne (bo wcześniej nie wychylałam nosa spoza utworów japońskich). Słuchałam również audycji radiowych np. z moimi ulubionymi zespołami muzycznymi. I tak trochę idę do przodu, może niedługo dam radę oglądać bez konieczności włączania napisów angielskich
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2018, 12:14
KatarzynaŁap KatarzynaŁap jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z pewnością zadanie na słuchanie ze zrozumieniem sprawiają uczniom dorosłym, jak i młodszym wiele trudności. Mam wrażenie, że jedną z przyczyn jest to, że większość odsłuchów na egzaminach jest robionych w brytyjskim standardzie języka, z brytyjskim akcentem. Jesteśmy osluchani z językiem angielskim, poprzez filmy; seriale i piosenki. A te zazwyczaj mają amerykański akcent. Należałoby otaczać się więcej sluchowiskami z brytyjskim akcentem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2018, 22:34
ka555 ka555 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Filmy z napisami to dobry pomysł, by osłuchać się z językiem i poznać nowe słownictwo. Poza tym wiele podręczników do nauki języka obcego oferuje także nagrania dialogów bądź konwersacji, co także może pomóc. Podcasty, wywiady czy też słuchowiska radiowe są raczej dla tych bardziej zaawansowanych - nie zawsze napisy są dostępne, a czasem wypowiadający się mówią dosyć niewyraźnie bądź szybko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 13:52
kndnowak kndnowak jest offline
Kumotr

Miejscowość: Gdynia
Domyślnie

Skupiając się na formach wizualnych (seriale i filmy) łączymy przyjemne z pożytecznym. Niemniej ilość tekstu, zwłaszcza w filmach akcji jest ograniczona. Same dialogi też nie są napisane jakimś super trudnym językiem.

Ja stosowałem metodę książka plus audiobook. Najpierw książka po polsku (aczkolwiek niekoniecznie), potem po angielsku (etap konieczny), a potem audiobook. Ze względu na fenomenalne wrażenia słuchowe polecam cykl o Harrym Potterze czytany przez Stephena Frya. Dla ambitniejszych - Autostopem przez Galaktykę, gdzie nad językiem trzeba się już miejscami skupić.

Audible.com oferuje okres darmowy dla nowych użytkowników. W ten sposób nabyłem słuchowisko "Diune" Franka Herberta - rewelacja. Polecam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.