Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-09-2016, 20:02
Anialati Anialati jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, że ćwiczenie umiejętności rozumienia ze słuchu w języku angielskim jest trudne przez te wszystkie akcenty. Słucham bardzo dużo w tym języku, a są takie osoby, których za nic nie potrafię zrozumieć... Tak jak osoby, które wypowiedziały się wcześniej, polecam oglądanie seriali w oryginalnej wersji dźwiękowej, na początek z napisami, a potem bez. I może niektórzy uznają to za stratę czasu, ale ja wierzę w powtarzanie - czasami więcej daje mi obejrzenie danego odcinka kolejny raz i skupienie się na dokładnym zrozumieniu słów, niż przejście do kolejnych odcinków. Ostatnio wypróbowuję też nową metodę w nauce języka francuskiego - słucham francuskiego audiobooka na podstawie książki, którą przeczytałam po polsku i która mi się bardzo podobała. Zauważyłam, że dzięki temu intuicyjnie wyłapuję znaczenie niektórych fraz i słówek, a ponadto łatwiej zapamiętuję dane wyrażenia, bo kojarzą mi się z książką. Audiobooki angielskie są na pewno jeszcze łatwiej dostępne, można je znaleźć nawet na Youtube
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2016, 01:54
joannaes joannaes jest offline
Kumotr

Domyślnie

Pamiętam, że na pierwszym roku studiów językowych największy problem miałam właśnie ze słuchaniem. Wynikało to pewnie z tego, że w liceum nie kładziono na to zbyt dużego nacisku. Poradziłam sobie z tym poprzez zakup książki "Here is the news" (wtedy jeszcze z kasetą!!!) i odsłuchiwanie zakupionych materiałów do bólu. Obecnie, jako entuzjastka American English, oglądam CNN. Ciekawa jest również strona [url]www.englishcentral.com[/url], gdzie można oglądać video o różnym stopniu trudności i różnorodnej tematyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2016, 10:35
joanna.burczyk joanna.burczyk jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem angielski nie jest aż tak trudny jeśli chodzi o rozumienie ze słuchu, szczególnie na tych nagraniach dla ludzi uczących się języka wszyscy starają się mówić w miarę wyraźnie. Mi było dużo trudniej rozumieć francuski.
Niezależnie co to za język na pewno pomaga oglądanie jakiś filmików z napisami w danym języku. Staraj się patrzeć na te napisy coraz mniej i wysłuchiwać coraz więcej słów, potem pójdzie już z górki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2016, 12:24
arturlopacz arturlopacz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jak ja się uczę - seriale brytyjskie/amerykańskie + napisy anglojęzyczne. Po jakimś czasie wchodzi w krew
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-10-2016, 17:27
matt wojciechowski matt wojciechowski jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja uczę się angielskiego poprzez podcasty, przerabiane szczegółowo i przez dłuższy okres, np pół roku, albo muzyka. Bierzecie swoją ulubioną muzykę i uczycie się tekstu na pamięć. Piosenka tygodniowo i macie 50 piosenek w playliście na koniec roku. Mózg jak raz rozpozna i zapamięta słowa to raczej nie zapomni. Miła i skuteczna metoda.

Ostatnio edytowane przez wikusia22 : 11-13-2016 o 22:34.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2016, 18:15
ewawil ewawil jest offline
Kumotr

Domyślnie

Oglądanie filmów w wersji oryginalnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-12-2016, 21:54
Honey0701 Honey0701 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oglądanie,czasem głośne, bo to zależy od akcentu, filmów bez lektora
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2016, 16:27
joanna.wilk joanna.wilk jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że najlepszym sposobem jest wyjazd do Wielkiej Brytanii i obcowanie z ludźmi z różnych części tego kraju, którzy mówią różnymi akcentami.
Jeżeli wyjazd jest niemożliwy, to dobrym sposobem jest oglądanie filmów i seriali brytyjskich.
Jednak nie tylko takich w których aktorzy mówią jak w BBC, bo mało kto tak mówi w Wielkiej Brytanii, ale także takich, które odzwierciedlają prawdziwy angielski, używany w UK, np. "Happy Valley" lub "Downton Abbey", gdzie można usłyszeć różnorodne akcenty.

Ostatnio edytowane przez otcoftw : 02-08-2017 o 22:17.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-13-2016, 20:52
mateusz1pawlak mateusz1pawlak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Częste słuchanie angielskiego jest najlepszą i chyba jedyną metodą żeby lepiej język zrozumieć. Filmy, wiadomości, cokolwiek gdzie mówią po angielsku, po prostu trzeba tego słuchać aż się człowiek wprawi. Sam często oglądam jednego "youtubera" z północnej części Anglii, którego akcent jest jednocześnie niesamowity i przerażający. Z początku trudno było cokolwiek zrozumieć, ale z czasem człowiek zaczyna wyłapywać o co chodzi.

Ostatnio edytowane przez otcoftw : 02-08-2017 o 22:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2016, 13:39
mmaciekk mmaciekk jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Oglądanie filmów w oryginalnej wersji jest lepsze na początek niż na przykład słuchanie radia. Połączenie dźwięku z obrazem znacznie ułatwia zrozumienie. Warto otoczyć się językiem, oglądać seriale, wiadomości, czytać książki, a z czasem zrozumienie samo przyjdzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.