Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-05-2016, 20:28
Wasilis Wasilis jest offline
Kumotr

Domyślnie .

Dokładnie jeśli seriale to tylko i wyłącznie z napisami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2016, 22:58
myrsia myrsia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja polecam już wcześniej wspomniane podcasty z BBC. Są one nie tylko przydatne ze względu na naukę języka, ale również są źródłem ciekawej uporządkowanej wiedzy. Oprócz tego bardzo polecam śpiewanie piosenek w języku angielskim. Oczywiście należy uważać na mocno uproszczoną gramatykę, ale samo śpiewanie ulubionych angielskich piosenek jest tego warte - przynosi dużo przyjemności i korzyści w nauce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2016, 00:26
Honey0701 Honey0701 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie tylko angielski ma tyle akcentów Oprócz wspomnianego BBC, można też obejrzeć English Club nie wiem kto jest na jakim poziomie angielskiego, ale jest do wybrania tam brytyjski lub amerykański angielski do wybrania, a oprócz tego są napisy można tam pouczyć się angielskiego, osłuchać się lub jedno i drugie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2016, 08:38
annajkunysz annajkunysz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Zgadzam się z tym, że na początek świetnym wyborem są podcasty, najlepiej stopniować sobie ich poziom trudności. Najlepiej jeśli dostępna jest transkrypcja, którą można potem prześledzić. Oglądanie filmów z napisami poleciłabym raczej osobom bardziej zaawansowanym - dla początkujących może być frustrujące, ale z czasem na pewno warto. Z serialami byłabym ostrożna - zwykle mnóstwo w nich slangu i trudnych do zrozumienia żartów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2016, 14:37
agata135's Avatar
agata135 agata135 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jeśli chodzi o podcasty to bardzo polecam Luke's English Podcast ([url]http://teacherluke.co.uk/[/url]). Nagrania pana Luka Thompsona są świetnym treningiem dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania. Są ciekawe, jest ich na tyle dużo, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Ponadto, na jego stronie można znaleźć transkrypcje do nagrań.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2016, 19:55
Krzysztof9541 Krzysztof9541 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oglądanie seriali z angielskimi napisami to świetny pomysł, głownie dlatego że wtedy nie skupiasz się na tym że się uczysz. Dodatkową zaletą jest też fakt, że można podłapać nowe słownictwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2016, 22:48
kpawilowicz kpawilowicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam słuchanie wystąpień/przemów osób, które podziwiamy/lubimy. Najlepiej na samym początku z npisami (na youtubie czasem jest opcja włączenia napisów). Ciekawym pomysłem jest oglądanie różnych programów rozrywkowych amerykańskich lub brytyjskich, w których organizowane są spotkania z gwiazdami czy ekspertami z różnych dziedzin (coś na kształt naszej telewizji śniadaniowej)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2016, 23:04
jplichta jplichta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Słuchać, słuchać, słuchać. W pewnym momencie po prostu zaczyna się rozumieć - pod warunkiem, że zna się słownictwo, rzecz jasna. To jest przeskok - i zaczynasz rozumieć. Parę lat temu miałam odwrotny przeskok - w pewnym momencie nagle przestałam rozumieć, po 5 minutach rozumienie wróciło, ale uczucie było przedziwne - słyszałam i nie rozumiałam, po prostu bełkot.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2016, 00:16
joasla4517 joasla4517 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Rozumienie ze słuchu nie jest łatwe, ale rzeczywiście odsłuchiwanie kilka(naście) razy tego samego i za każdym razem rozumiem więcej... szczególnie akcenty irlandzkie czy szkockie są wyzwaniem!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-08-2016, 11:26
graczykij graczykij jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez joasla4517 Pokaż post
szczególnie akcenty irlandzkie czy szkockie są wyzwaniem!
Mój borze zielony, pamiętam jak chyba pod koniec szkoły podstawowej musiałam dogadać się z Irlandczykiem... Na początku w ogóle nie wiedziałam, że mówi po angielsku!
No i dołączam się do fanbazy nauki przez seriale/filmy/piosenki. Ktoś już tu wspomniał, że najfajniejsze jest w tym to, że nawet nie zwracamy uwagi na to, że się uczymy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.