Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-05-2018, 12:03
ElisabetMonk ElisabetMonk jest offline
Kumotr

Domyślnie

Preferuję naukę w samotności, ale nie pogardziłabym rozmowy w obcym języku z osobą, która w lepszym stopniu się nim posługuje. Wydaje mi się, że w ten sposób szybciej można zobaczyć na jakim etapie opanowało się język i jakie ewentualne błędy się popełniło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2018, 13:25
Oriana Oriana jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zawsze się stresuję takimi sytuacjami, ale chyba to da się opanować. Miałam kiedyś koleżankę, na takim samym, potem już ciut lepszym poziome angielskiego, kiedy byłam nastolatką, która była zupełnie wyluzowana z tym i potrafiła zupełnie swobodnie przerzucić się ze mną na angielski w zwykłych sytuacjach. Na początku w ogóle sobie z tym nie radziłam i mimo wysokiego poziomu odpowiadałam jej po polsku. Ale z czasem jakoś się przyzwyczaiłam i też normalnie rozmawiałam. Bardzo pozytywnie wpłynęło to na naszą naukę, w ramach przekomarzania starałyśmy się używać super skomplikowanych, nowych słówek. Ale z inną osobą nie szłoby tak łatwo. No i jak wiem, że ktoś ma dużo niższy poziom ode mnie. Wtedy się nie stresuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2018, 17:35
BangtanGirl BangtanGirl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie potrafię uczyć się nie tylko języków, ale w ogóle uczyć się czegoś, kiedy ktoś jest ze mną w jednym pomieszczeniu. Wówczas nie umiem się skupić, a cisza, która do tej pory była moim sprzymierzeńcem, staje się dla mnie nieprzyjemna, ponieważ czuję się zobligowana, żeby rozmawiać z tą drugą osobą. Po prostu nie czuję się komfortowo, kiedy ja się uczę, a ktoś znajduje się obok mnie. Preferuję samotność
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-28-2018, 19:46
nowicka.marta nowicka.marta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na początku czuję się trochę zmieszana, że ktoś słyszy jak się uczę ale po chwili przechodzi. Najlepiej jest właśnie uczyć się w gronie domowników niż przy innych osobach, np. na stołówce wtedy faktycznie można wypaść z rytmu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-31-2018, 10:38
NataliaPe NataliaPe jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez laurajoanna Pokaż post
Czy spotkaliście się kiedyś z taką sytuacją, że jesteście w domu i uczycie się języka obcego, a nagle ktoś wejdzie do pokoju?
Czy w takiej sytuacji czujecie się mniej wolni, żeby mówić w języku obcym i żeby robić błędy językowe, czy w ogóle nie przeszkadza wam to?
TAK! Nawet jeśli ta osoba zupełnie nie ma pojęcia czy mówię poprawnie czy nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-02-2018, 17:29
ankayyy86 ankayyy86 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Niestety też mam ten problem. Nie wiem kompletnie dlaczego, ale zacinam się wtedy, zdecydowanie wolę uczyć się sama. Myślę, że po części wynika to z tego, że zawsze przerażały mnie jakiekolwiek wystąpienia publiczne. Z resztą z natury stresuję się wszystkim co można robić, więc chyba jestem skazana na naukę i pracę w samotności
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.