Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-16-2016, 19:48
magdunia magdunia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja również uważam, że jest to bardzo dobry sposób na naukę reguł gramatycznych różnych języków - prosty, łatwy, przyjemny i szybko "wchodzi do głowy". Jednak może być mylący, ponieważ często w piosenkach autorzy tekstów dopasowują słowa do rytmu, muzyki, niekoniecznie kierując się zasadami gramatyki, co dla początkujących uczniów może sprawiać problemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2016, 13:24
gtumasiewicz gtumasiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ostrzegam przed nauką języka z piosenek bluesowych, mimo że to mój ulubiony gatunek - zwroty tam używane są często parodią gramatyki, wszędobylskie "ain't" zastępuje zaprzeczenia w każdym czasie, a zdarzają się takie perełki jak "she don't lie", które wyłapią nawet początkujący użytkownicy języka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-18-2016, 15:03
NZdream NZdream jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie wiem, czy jest to najlepszy sposób na naukę języka obcego. Zdecydowanie trzeba najpierw trochę poznać zasady gramatyczne, budowę zdań, jeśli chce się iść dalej. Znam osoby, które tłumaczyły piosenki i twierdzą, że jest to bardzo dobry sposób. W takim razie polecam sobie znaleźć kogoś kompetentnego kto sprawdziłby takie 'tłumaczenia'.
Jednak trzeba przyznać, że w nauce nowego słownictwa, piosenki są idealnym źródłem materiału do nauki
Ja jednak wolę uczyć się języka poprzez dużą ilość czytania i oglądanie filmów zagranicznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2016, 19:59
ZuzannaStepien ZuzannaStepien jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Według mnie z piosenek można się nauczyć wiele słówek, ale na pewno nie reguł gramatycznych, bo tak jak wspomnieli przedmówcy, autorzy często nie zwaracają na nie uwagi pisząc swoje utwory
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-02-2016, 01:06
monika74 monika74 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem dobrym sposobem do nauki języka i jednocześnie sprawdzeniem tego, co już się umie jest tłumaczenie, na początek, prostych zdań, przechodząc do bardziej skomplikowanych, z języka polskiego na obcy. Jest jeden warunek: poprawność tłumaczenia należy sprawdzić najlepiej z kluczem odpowiedzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2017, 11:30
kedryms kedryms jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że nauka języka obcego poprzez piosenki jest bardzo pomocna. Kiedy słuchamy piosenek, możemy nauczyć się słówek zastosowanych w kontekście co ułatwia szybsze zapamiętanie danych słów czy wyrażeń.
Należy jednak uważać na formy gramatyczne, które mogą okazać się nieprawidłowe lub pochodzące z j. potocznego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2017, 16:00
Lilya Lilya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nauka poprzez piosenki to zawsze przyjemny przerywnik między "nauką właściwą", ale sądzę że przyswajanie reguł gramatycznych poprzez utwory muzyczne jest dość ryzykowne. Artyści, tworząc teksty, nie zawsze zwracają uwagę na poprawność danego wersu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2017, 22:01
a.postolska a.postolska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Owszem, myślę, że ta metoda jest skuteczna i przyjemna, aczkolwiek tylko jako uzupełnienie "normalnej" nauki. Teksty piosenek żądzą się własnymi prawami i często występują tam gramatyczne błędy. Żeby zachęcić kogoś do nauki, tak, popieram, lecz żeby bazować na tym wiedzę to już nie bardzo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-29-2017, 10:34
Nefte Nefte jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się, że jest to dobra metoda nauki gramatyki. Moja nauczycielka japońskiego uczyła nas gramatyki poprzez rymowanki i piosenki dla dzieci, i pomimo, że było to na studiach, to metoda działała bardzo skutecznie i trafiała do wszystkich "dużych dzieci"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2018, 00:09
OlaChrapek OlaChrapek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

A ja bym powiedziała, że piosenki są lepsza forma nauki słówek niż gramatyki, bo tę twórcy potrafią nieco zniekształcać (miałam takie przykłady nawet w podręczniku w formie zadania "znajdź błędy w podanej piosence"). Gramatyki lepiej się uczyć słuchając radia lub oglądając seriale czy filmy
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.