Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-14-2011, 22:45
luk_m luk_m jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez psotka Pokaż post
Angielskiego nauczyłam się na filmach/serialach, ale też tłumacząc przeróżne piosenki- czyli sprawdzając w słowniku każde słówko.
Tak ja też nauczyłem się go dzięki filmom i bajkom, które oglądałem jako dzieciak. Na początku nic nie rozumiałem, ale z czasem zacząłem się domyślać na podstawie scen co oni mogą mieć na myśli. Gdy już zacząłem naukę w szkole, wszystko zaczęło nabierać sensu, słówka i całe zwroty były już znajome.
Możliwość wyrobienia sobie odpowiedniego akcentu to kolejna ważna sprawa, w której filmy są pomocne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2011, 08:20
iwona85 iwona85 jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Brodnica
Domyślnie

Jeśli chodzi o początki nauki języka hiszpańskiego to świetnym patentem są tzw. "tasiemce", gdzie dialogi nie są skomplikowane i "zza" lektora można wyłapać poszczególne frazy podstawowe zwroty można opanować bardzo szybko a w miarę czasu wzbogacać słownictwo o inne wyrażenia dużą rolę odgrywa tu tłumacz jako nauczyciel
Jestem tego samego zdania. Ucząc się na studiach języka hiszpańskiego przez 3 lata nie nauczyłam się tyle co oglądając brazylijski serial. Naprawdę można się dużo nauczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2011, 11:42
Sylwia6432's Avatar
Sylwia6432 Sylwia6432 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez iwona85 Pokaż post
Jeśli chodzi o początki nauki języka hiszpańskiego to świetnym patentem są tzw. "tasiemce", gdzie dialogi nie są skomplikowane i "zza" lektora można wyłapać poszczególne frazy podstawowe zwroty można opanować bardzo szybko a w miarę czasu wzbogacać słownictwo o inne wyrażenia dużą rolę odgrywa tu tłumacz jako nauczyciel
Jestem tego samego zdania. Ucząc się na studiach języka hiszpańskiego przez 3 lata nie nauczyłam się tyle co oglądając brazylijski serial. Naprawdę można się dużo nauczyć
Na pewno fajnie jest połączyć naukę w szkole z oglądaniem filmów, seriali, słuchaniem muzyki. Wtedy mamy większy kontakt z językiem, osłuchujemy się z nim, wyłapujemy jakieś słówka, zwroty i to nie w środowisku szkoły, klasy tylko relaksując się przy tym, a to z pewnością pomaga w nauce języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2011, 11:44
yvete yvete jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się. Oglądanie filmów i seriali pozwala osłuchać się z językiem, przyzwyczaja do jego "naturalnego" brzmienia (sposób wymawiania, akcent, intonacja). Filmy są też bezcennym źródłem zwrotów potocznych, powiedzonek i przysłów, o których na lekcjach się nie mówi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2011, 13:41
olabe olabe jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez yvete Pokaż post
Zgadzam się. Oglądanie filmów i seriali pozwala osłuchać się z językiem, przyzwyczaja do jego "naturalnego" brzmienia (sposób wymawiania, akcent, intonacja). Filmy są też bezcennym źródłem zwrotów potocznych, powiedzonek i przysłów, o których na lekcjach się nie mówi.
Bardzo trafne spostrzeżenie! Właśnie ostatnio śmiałam się z koleżanką anglistką, że dzięki oglądaniu serialu "dr House" `nauczyła się mnóstwa słów przydatnych przy tłumaczeniu tekstów medycznych.
Ja z kolei dzięki serialom młodzieżowym przyswoiłam ogrom wyrażeń z języka potocznego i w ogóle takich slangowych Gorąco polecam w celu nabywania wiedzy o "prawdziwym życiu" także oglądanie zagranicznych programów rozrywkowych, np. X Factor albo You can dance
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2011, 13:43
olabe olabe jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

I myślę także, że warto próbować swoich sił w tworzeniu napisów do filmów i seriali - świetna nauka i jeszcze połączona z zabawą Moim uczniom na korepetycjach zadaję oglądanie seriali w ramach pracy domowej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-15-2011, 14:06
colete colete jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Kat Pokaż post
wiadomo, że czytając książki i gazety poszerzamy i wzbogacamy swój zasób słownictwa. a czy podobna sytuacja zachodzi przy oglądaniu filmów i seriali, zwłaszcza tych z oryginalnymi napisami?
Oglądanie filmów i seriali w oryginale bardzo pomaga w nauce języka obcego. Pozwala na "osłuchanie się", wyłapanie wielu ciekawych zwrotów i słów używanych w języku codziennym. Poza tym można poznać właściwą wymowę, intonację itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2011, 17:26
kate1230 kate1230 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja także uważam że oglądanie seriali w oryginale jest rewelacyjną metodą na nauki języka. Nie tylko pracujemy wtedy nad sprawnością słuchania ale także poszerzamy swój zasób słownictwa biernego,aktywnego i konstrukcji gramatycznych. Ta metoda jest po prostu połączeniem przyjemnego z pożytecznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2011, 17:34
JWalczynska JWalczynska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

zgadzam się, że oglądanie filmów w oryginale daje dużo korzyści, jednak , szczególnie, gdy dany język nie jest u nas na najwyższym poziome, warto także oglądać z napisami. W ten sposób możemy skojarzyć także słowo pisane ze słowem mówionym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2011, 15:08
Aga12 Aga12 jest online
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Jakie są wasze ulubione seriale do oglądania w oryginale?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.