Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-11-2011, 16:33
psotka psotka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielskiego nauczyłam się na filmach/serialach, ale też tłumacząc przeróżne piosenki- czyli sprawdzając w słowniku każde słówko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-11-2011, 16:43
wicherek__'s Avatar
wicherek__ wicherek__ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

to oczywiste, że oglądanie filmów bądź seriali w wersjach oryginalnych (bez lektora) przyczynia się do wzbogacania naszego słownictwa. można poznać mnóstwo świetnych wyrażeń i słówek typowo slangowych. nie wyobrażam sobie mojego życia bez 'Chirurgów', 'House'a', 'Friends'ów' czy 'Plotkary'. każdy odcinek to kolejne nowe rzeczy, które skrupulatnie zapisuję sobie w moim małym notesiku
Stary 08-12-2011, 11:29
luiza1008 luiza1008 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez natalia87 Pokaż post
Jeśli chodzi o początki nauki języka hiszpańskiego to świetnym patentem są tzw. "tasiemce", gdzie dialogi nie są skomplikowane i "zza" lektora można wyłapać poszczególne frazy podstawowe zwroty można opanować bardzo szybko a w miarę czasu wzbogacać słownictwo o inne wyrażenia dużą rolę odgrywa tu tłumacz jako nauczyciel
O tak! pamiętam doskonale moje początki z językiem hiszpańskim. To własnie seriale, czy może lepiej telenowele, pozwoliły mi "osłuchać się" z językiem. To prawda, że dialogi są dość proste, język mało skomplikowany, a dane frazy pojawiają się wielokrotnie w jedym odcinku. Taka nauka jest efektywna i przyjemna, ponieważ uczymy się sami o tym nie wiedząc. Nie trzeba się skupiać ani wysilać. Wystarczy oglądać ulubioną telenowele, a słownictwo i pewne zwroty same zapisują się w głowie. W moim przypadku taka metoda sprawdziła się bardzo dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2011, 13:32
leone leone jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie pozostaje mi nic innego, jak zgodzić się z wszystkimi użytkownikami. Oglądając filmy bądź seriale możemy sobie świetnie podszkolić język obcych, nauczyć się nowych zwrotów, słownictwa potocznego, nie mówiąc już o wymowie. Mamy okazję osłuchać się z językiem co też jest potrzebne w nauce. Osobiście zaczynając naukę języka hiszpańskiego, wspaniałym pomysłem było oglądanie telenowel i seriali. Naprawdę polecam tą metodę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2011, 13:39
leone leone jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez joannasz Pokaż post
jeśli chodzi o angielski to ja praktykuję naukę poprzez seriale. Muszę przyznać że daje to swoje efekty. Dodam, że nawet niektórzy wykładowcy na zajęciach polecali tę metodę. Jednak minus jest taki, dany odcinek trzeba niestety parę razy obejrzeć bo najczęściej fajne słówka i konstrukcje gramatyczne wywołuje się za drugim lub też nawet trzecim razem.
Dodatkowo puszczanie dzieciom bajek w oryginale od najmłodszych lat daje genialne rezultaty.
Zgadzam się z Tobą. Oglądanie bajek od najmłodszych lat w języku obcym daje wspaniałe rezultaty. Na pewno ułatwia to dzieciom zapoznanie się i zapewnia przygotowanie do dalszej nauki języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2011, 21:01
Sylwia6432's Avatar
Sylwia6432 Sylwia6432 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez leone Pokaż post
Zgadzam się z Tobą. Oglądanie bajek od najmłodszych lat w języku obcym daje wspaniałe rezultaty. Na pewno ułatwia to dzieciom zapoznanie się i zapewnia przygotowanie do dalszej nauki języków.
Zdecydowanie tak. Dzieci nawte nieświadomie przyswajają pewne rzeczy poprzez kontakt z nimi i osłuchiwanie się, choćby z samą warstwą fonetyczną języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2011, 23:30
Asia S. Asia S. jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dokładnie, dzieci chłoną wszystko jak gąbka. Ogromną przyjemność sprawia mi obserwowanie dzieciaków chwalących się, jakiego słówka nauczyły się podczas oglądania bajki, filmu lub słuchania piosenek w j. angielskim. Dla nich to wielki sukces, a tak naprawdę to mały, ale ważny krok w ich edukacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2011, 17:33
annak285 annak285 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja rowniez uwazam, ze nauka poprzez ogladanie seriali i filmow bez lektora i polskich napisow to swietny pomysl. Sama codziennie ogladam jeden odcinek serialu i raz w tygodniu film. Notuje nie tylko slowka, ktorych nie rozumiem, ale cale zdania, w ktorych wystapily.W ten sposob lepiej zapamietuje, polecam te metode.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2011, 19:32
Kat Kat jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Bydgoszcz
Domyślnie

ja przy oglądaniu filmów czy seriali najbardziej korzystałam na egzaminach ustnych i pisemnych na studiach - zawsze jakiś zwrot czy słówko wpadły do głowy i można było ich użyć i ulepszyć swoją wypowiedź. poza tym to dla mnie świetny sposób na pozbycie się stresu. kilka zabawnych scen i od razu miałam lepszy humor. a jeśli dodać do tego jakaś fajną muzykę z ost, to od razu sesja przestaje być problemem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2011, 22:04
MalgorzSikorska's Avatar
MalgorzSikorska MalgorzSikorska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie dzieci chłoną jak gąbka

Jestem animatorem turystycznym we Włoszech. Jakiś czas temu przychodziła do nas na zajęcia pięcioletnia Rosjanka, która potrafiła "dogadać się" po angielsku i to nie dlatego, że mieszkała w kraju anglojęzycznym, czy jedno z rodziców było native speakerem, ale dlatego, że od pierwszych lat życia odwiedzała regularnie nauczycielkę, która z nią rozmawiała po angielsku.
Moim zdaniem to nie jest przeciążanie dziecka, tylko wykorzystanie tej ogromnej zdolności przyswajania wiedzy, którą mają dzieci. Zauważcie, że one w dwa lata są w stanie nauczyć się przynajmniej jednego języka z całym jego złożonym systemem gramatycznym i fonetycznym, i to w dodatku wyłącznie ze słuchu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.