Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-25-2016, 22:43
ksantypa ksantypa jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie Fantazje... językowe

Cześć wszystkim!
Niektórzy mają fantazje... inne, inni mają fantazje językowe. Ja zaliczam się do tej drugiej grupy. Powiedzcie mi, abstrahując od tego, jakimi językami już się posługujecie - jakie jest Wasze marzenie językowe? Jaki szalony język chcielibyście poznać i dlaczego?
Pytam, bo trochę szukam inspiracji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-26-2016, 19:46
freeeelka freeeelka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli naprawdę mówimy o szaleństwach to suahili. Ze względu na Króla Lwa, Timona i Pumbę i "Hakunę matatę". Kiedy wpiszemy "hakuna matata" w google tłumacz i klikniemy na głośniczek pan przeczyta to w dość zabawny sposób. Wiem, że to pewnie wina automatu, ale właśnie tak mi się ten język kojarzy. Z luzem i radością. A to wszystko przez Timona i Pumbę Może to dziwny powód, ale w końcu mówimy o szaleństwach...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-27-2016, 17:39
laurajoanna laurajoanna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie marzenia o językach

Szczerze mówiąc, w moich marzeniach chciałabym się nauczyć swahili< nic nie wiem o tym języku, ale mam wrażenie że jest językiem bardzo związanym z kulturą, przynajmniej bardziej widocznie niż inne języki.
Ogólnie ciekawią mnie języki, które są napisane w innym alfabecie. Dlatego interesują mnie też takie języki jak język z Armenii, z Kambodży i z Wietnamu...

Ostatnio edytowane przez wojsylwia : 04-15-2017 o 18:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-28-2016, 21:38
werksonful werksonful jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może szalonych zachcianek językowych nie mam ale chciałabym znać Angielski, Francuski, Hiszpański, Włoski, Niemiecki i Rosyjski. A tak, żeby wszędzie móc się dogadać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-29-2016, 11:42
deum5 deum5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie kręci mnie język węgierski. Po pierwsze - brzmi nieziemsko - jedni kochają, drudzy nienawidzę. Po drugie - wywodzi się z całkowicie odizolowanej rodziny językowej, a więc to wielkie wyzwanie językowe. A poza tym, cóż...to nasi pobratymcy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-29-2016, 15:40
ms_ ms_ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Włoski, niemiecki, hiszpański, turecki, węgierski, szwedzki... i mogłabym wymieniać dalej, uwielbiam uczyć się języków i żałuję, że nie mam czasu, ani cierpliwości na naukę więcej niż dwóch równocześnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-29-2016, 23:35
Corfew's Avatar
Corfew Corfew jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znać Japoński i oglądać anime bez zeza (^L^)
Ahhh, marzenia ...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2016, 22:48
Netrapisu Netrapisu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W moich szalonych marzeniach mówię biegle po angielsku, hiszpańsku i francusku. Tak biegle jak w języku polskim. Mało tego, dodatkowo piszę w tych językach książki i jestem znaną na świecie pisarką i tłumaczką własnych dzieł. Ach te marzenia...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2016, 13:48
Els R Els R jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W fantazjach to wszystkie języki

Ale w pierwszej kolejności węgierski, chiński, japoński i fiński.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2016, 21:13
Zazuzizazuza's Avatar
Zazuzizazuza Zazuzizazuza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja marzenia już w tym momencie stały się planem i zamierzam nauczyć się czeskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Zobaczymy jak będzie później, ale pewnie dołożę włoski skoro jest podobny do hiszpańskiego.
Może kiedyś coś mnie jeszcze natknie na chęć używania tajskiego, albo tybetańskiego. Ale póki co, najbardziej cieszą mnie języki, które mogę jak najczęściej używać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.