Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-29-2018, 11:57
KamKis KamKis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam że warto opanować jeden język do perfekcji a następnie brać sobie koljeny na barki. Jednak garamatyka jest różna, a ciężko nabrać akcentu mieszając go jednocześnie z innym językiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2018, 18:43
katarzyna.b katarzyna.b jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę że warto otworzyć sobie 'furtkę' z kolejnym językiem, bo często jeden język już nie wystarcza. Szczególnie jeśli jest to tylko angielski to dobrze jest dorzucić dodatkowy język obcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-09-2018, 21:27
marcela marcela jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wierzę w teorie, które mówią, że każdego kolejnego języka jest się łatwiej nauczyć, więc myślę, że im więcej języków się uczymy tym lepiej. Jakiś czas temu zaczęłam uczyć się włoskiego i znaczenia wielu słów można się domyślić, jeśli zna się angielski. Z drugiej strony użycie czasowników essere i avere w budowie passato prossimo, jest podobne do budowy Perfektu w niemieckim. Także jeśli zna się zasady jakiegoś języka, to potem łatwiej kojarzyć zasady i słówka (choć tu istnieje niebezpieczeństwo napotkania fałszywych przyjaciół) i uczyć się nowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2019, 22:20
Amabilis Amabilis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się z poprzedniczką, każdy następny język wzbogaca znajomość wyrażeń i struktur gramatycznych, nawet jeśli tylko "liźniemy" dany język, na przykład przez jeden semestr nauki, zawsze łatwiej coś skojarzyć w innym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2019, 23:10
RoksanaCyjak RoksanaCyjak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli ktoś nauczy się np. angielskiego w bardzo dobrym stopniu jest łatwiej nauczyć się kolejnego języka. Języki takie jak francuski, niemiecki, holenderski, a nawet szwedzki mają ze sobą dużo wspólnego co sprawia, że łatwiej uczymy się kolejnego języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2019, 20:35
karolinadz9 karolinadz9 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dobrymi żywymi przykładami na to, że znajomość wielu języków przekłada się na łatwość w poznaniu nowego języka są ludzie wielojęzyczni - czy to w wywiadzie, czy w zwykłej rozmowie niemalże wszyscy przyznają, że każdy kolejny język wymaga dużo mniejszego nakładu pracy, szczególnie w dzisiejszych czasach gdy coraz więcej słów migruje do okolicznych języków. Oczywiście zupełnie inaczej ma się sprawa gdy znamy parę języków z rodzin indoeuropejskiej, a chcemy nauczyć się języka z rodziny chińsko-tybetańskiej. Jednakże nawet w takim przypadku mamy już jakiś warsztat i jesteśmy w stanie lepiej usystematyzować naukę tej nowości. Myślę, że dużą rolę w nauce języków ma także nasza motywacja - naturalne jest, że dziecko zmuszane do nauki trzeciego języka w podstawówce może nie rozumieć do czego mu to potrzebne i odczuwać do tego faktu niechęć, a dorosły który z pasji lub potrzeby zabiera się za nieznany język będzie uczył się go lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-27-2019, 20:24
paulajelly paulajelly jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja uczę się kombinacji angielski, niemiecki, hiszpański. Na początku miałam problemy z mieszaniem tych trzech języków, na szczęście już to minęło. Uważam, że warto uczyć się języków i znać ich jak najwięcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2019, 19:25
wojkam wojkam jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez KamKis Pokaż post
Uważam że warto opanować jeden język do perfekcji a następnie brać sobie koljeny na barki. Jednak garamatyka jest różna, a ciężko nabrać akcentu mieszając go jednocześnie z innym językiem
Tak naprawdę nigdy nie opanujemy języka perfekcyjnie, więc nie ma co się ograniczać i trzeba brać się za następne języki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2019, 10:05
KingaKuk KingaKuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również uważam, że obydwie metody są dobre. Tak, jak ktoś wcześniej napisał czytając książki uczymy się odpowiedniej pisowni wyrazów itp. Z drugiej strony tutaj słownictwo, styl i sam język są zdecydowanie bogatsze, natomiast przy filmach i serialach trafmy na więcej wyrażeń z języka mówionego, codziennego, elementy slangu itp. co też jest bardzo istotne przy nauce języka obcego. Nie da się więc jednoznacznie powiedzieć, która z metod jest lepsza. Wydaje mi się, że najlepiej praktykować obydwie z nich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-25-2019, 00:53
ewamol ewamol jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę że warto dostosowywać metody nauki do włansego preferowanego stylu uczenia się ... osobiście bardzo lubię słuchanie audiobooków i muzyki z angielskimi tekstami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.