Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-21-2014, 17:08
agnieszkajastrzebska agnieszkajastrzebska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Słuchanie radia, oglądanie tv, filmów bez napisów czy lektora...to chyba takie najprostsze rzeczy, które można robić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2014, 09:17
basiuccia basiuccia jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aguniaa Pokaż post
Czy macie jakies sprawdzone sposoby by nie zapomniec jezyka, ktorego juz sie nie uczymy i z ktorym nie mamy stycznosci ?
Nie dopuścić do sytuacji, że nie mamy styczności. W dobie internetu to żaden problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-27-2014, 11:38
molik molik jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

No tak, ale to nie jest takie łatwe samemu utrzymywać kontakt z językiem przez internet :P trzeba dużo motywacji i samozaparcia, a jeśli się nie ma wyznaczonego konkretnego celu to ciężko o motywację.. Najlepiej chyba wyznaczyć sobie jakiś cel związany z językiem obcym i do niego dążyć, to wtedy daje też dużo satysfakcji, nie mówiąc już o jakichś korzyściach, które sobie założymy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-28-2014, 22:44
aguniaa aguniaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez molik Pokaż post
No tak, ale to nie jest takie łatwe samemu utrzymywać kontakt z językiem przez internet :P trzeba dużo motywacji i samozaparcia, a jeśli się nie ma wyznaczonego konkretnego celu to ciężko o motywację.. Najlepiej chyba wyznaczyć sobie jakiś cel związany z językiem obcym i do niego dążyć, to wtedy daje też dużo satysfakcji, nie mówiąc już o jakichś korzyściach, które sobie założymy

chyba wreszcie jest ktos kto mysli podobnie :P samozaparcie i cel to chyba najwazniejsze elementy(przynajmniej w moim wypadku) ale jak ktos ma slomiany zapal roznie to bywa poza tym codzienna praca, obowiazki i inne zadania skutecznie mnie zniechecaja do dodatkowego poswiecenia czasu na jezyk obcy. WIem wiem, czesc z was powie ze to nie problem wlaczyc tv, czy radio zeby lecialo w tle... ze dla chcacego nic trudnego cos w tym jest
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2014, 14:37
Magnifique Magnifique jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam oglądanie seriali w obcym języku. Teraz można oglądać online nawet amerykańskie seriale np. z francuskim dubbingiem, fajna zabawa, a jednocześnie można się osłuchać z językiem i wiele nauczyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2014, 22:14
kamilaw kamilaw jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ostatnio stało się modne prowadzenie kanałów na youtube. Wielu z nas śledzi takie programy w języku polskim. Można się zrelaksować, wyłączyć na kilka minut i pośmiać. Osobiście oglądam francuskich youtuberów jak Cyprien, Norman, grupę Studio Bagel... Można połączyć przyjemne z pożytecznym i nie zajmuje dużo czasu, bo programy trwają po kilka minut. Polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2014, 22:58
jz166 jz166 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Naprawdę solidnie opanowany język nie ulega zapomnieniu. Wiadomo, że może wyparować z pamięci trochę słownictwa, ale umysł generalnie całkiem dobrze przechowuje, to co zostało przyswojone.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2014, 00:34
malgosia321 malgosia321 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja po prostu nie jestem w stanie nie używać tego "drugiego języka". Najlepiej jest utrzymywać kontakt ze znajomymi z zagranicy, bo siłą rzeczy musisz ćwiczyć język, bo inaczej cię nie zrozumieją ;-) Ja polecam również słuchanie piosenek i oglądanie filmów z dubbingiem w danym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2014, 11:42
Paulina88 Paulina88 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcami. Przede wszystkim powtarzać słownictwo, czytać, czasami pomyśleć jakbym to powiedział w danym języku, przeglądać prasę obcojęzyczną, strony internetowe, oglądać filmy a nawet kanały telewizji w danym języku obcym, gry i zabawy...wszystko co pozwala przypominać sobie słownictwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2014, 18:12
Ewelinamessina Ewelinamessina jest offline
Kumotr

Miejscowość: Messina, Gdańsk
Domyślnie

Mi się wydaje, że trzeba dużo czytać i w miarę możliwości rozmawiać lub pisać w danym języku. Myślę, że z czasem język, którego się nie używa powoli wylatuje z pamięci. W końcu może okazać się, że pamięta się jedynie niektóre słowa. Pewnie łatwiej jest go sobie przypomnieć komuś, kto go już się uczył, niż nauczyć komuś kto go nie zna, ale po co dojść do stanu, w którym się tak mało pamięta. Lepiej mieć jak najczęstszy kontakt z językiem, przynajmniej w taki sposób jaki jest nam dostępny. A w dobie internetu, nie powinien to być wielki problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.