Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-22-2014, 20:38
asosnowski asosnowski jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja szczególnie polecam opcję, o której pisała ewelinalak - zmianę języka oprogramowania. FB używam po niderlandzku, to samo z telefonem i Gmailem, przeglądarka mówi do mnie po niemiecku.

Ponadto można się też w ten sposób nauczyć nowego języka (jeśli znamy dobrze jakiś program). Otóż jakiś czas temu ściągnąłem Windows Movie Maker, który nie wiedzieć czemu zainstalował mi się po hiszpańsku, a to no hablo espanol. Żadnego senownego zdania nie sklecę, ale znam trochę słownictwa związanego z obróbką filmów
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2014, 21:10
aczajkowska aczajkowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja właśnie oglądam sobie włoski dziennik telewizyjny. Jeśli ktoś ma telewizję cyfrową - warto poszukać obcojęzycznych kanałów i oglądać (słuchać) jak najczęściej. Poza tym oczywiście oglądanie filmów w oryginale i czytanie, czytanie, czytanie, warto odkrywać literaturę różnych państw w oryginale
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2014, 14:19
qwerty qwerty jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przede wszystkim - utrzymywać jak najbliższy kontakt z językiem, codziennie choćby przez 5-10 minut. Tu najlepiej sprawdza się czytanie krótkich artykułów (portale informacyjne lub nawet wikipedia w danym języku), a także reportaże, filmy, muzyka... co tylko dusza zapragnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-23-2014, 15:29
a.rzepecka a.rzepecka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

mysle ze w takim przypadku kazdy kontankt z jezykiem jest na wage zloto, chocby "osluchiwanie sie" z nim w trakcie sluchania muzyki w danym jezyku badz ogladania filmow
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-01-2014, 23:03
Jakub Ł Jakub Ł jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nikt chyba jeszcze o tym nie wspomniał - audiobooki też mogą być pomocne by nie zapomnieć brzemienia języka, którego się uczyliśmy. Pomocną metodą może być słuchanie książki, którą lubimy a jej fabułę już znamy - wówczas możemy skupić się bardziej na samym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2014, 21:12
molik molik jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Mesmerise Pokaż post
[...] Weszłam w sklepie na dział z dziecięcymi ubrankami, a tam na haczykach pakuneczki z napisem TIGHTS. Tak, tak, nie rajstopki, a właśnie tights. Przypuszczam, że z drugiej strony opakowania widniała polska nazwa, aczkolwiek nie sprawdzałam. Teraz z kolei pijąc jogurt widzę na opakowaniu nazwę jego smaku w kilku językach Niektóre reklamy, billboardy, również wchodzą w grę zdaje się, że możliwości do chwytania słówek jest dookoła nas więcej niż się wydaje
Dokładnie tak jest! Głównie angielski, ale również inne obce języki właściwie atakują nas ze wszystkich stron, dużo produktów w naszych sklepach pochodzi jednak z importu, do tego reklamy, programy muzyczne, seriale, itd. Pamiętam mój pierwszy pobyt we Francji, czytałam niemal wszystkie informacje na każdym artykule, jaki mi wpadł do ręki, chłonęłam obce słowa. Myślę, że zarówno w nauce jak i w utrwalaniu obcego języka ważne jest to, aby otaczać się nim najwięcej jak się da. Nawet nie starając się wszystkiego zapamiętać, tylko chłonąć, obcować z nim, a mimowolnie nasz mózg zapamięta coś nowego lub odświeży sobie pamięć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-03-2014, 22:50
AgataSzepe AgataSzepe jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez baszar Pokaż post
Warto zadbać o podtrzymanie nie tylko znajomości biernej (czytanie, słuchanie), ale i czynnej - najprościej chyba udzielać się na obcojęzycznym forum w interesującym nas temacie.
No właśnie, czy polecasz jeszcze inne metody podtrzymywania czynnej znajomości języka? Często poprzestanie na czytaniu, słuchaniu i biernym "przyjmowaniu" języka jest łatwiejsze. Czy oprócz rozmowy z native'ami i pisaniu na forach, możecie coś polecić?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2014, 16:33
dejanira dejanira jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Mesmerise Pokaż post
będąc dzisiaj na zakupach, zwróciłam uwagę na jeszcze jedną ,,metodę", która właściwie może być wykorzystana do nauki języka obcego - co prawda w większej mierze angielskiego, ale jednak.
Weszłam w sklepie na dział z dziecięcymi ubrankami, a tam na haczykach pakuneczki z napisem TIGHTS
Dokładnie Ja ostatnio mam manię czytania wszelkich ulotek w języku włoskim, dołączanych do produktów różnego typu - od farby do włosów, po sprzęty elektroniczne. Pozwala to zgłębić nowy rodzaj słownictwa. Ponadto polecam ebooki. Są łatwo dostępne, a stanowią nieocenioną pomoc w utrwalaniu słownictwa. Osobom sentymentalnym polecam również pisanie pamiętnika w języku, którego się uczą
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2014, 19:50
Katja Katja jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aguniaa Pokaż post
Czy macie jakies sprawdzone sposoby by nie zapomniec jezyka, ktorego juz sie nie uczymy i z ktorym nie mamy stycznosci ?
Używać go.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-04-2014, 19:54
splinter1 splinter1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Języka uczymy się całe życie. Chyba najważniejszą sprawą jest motywacja i codzienna praktyka- cztanie, słuchanie, oglądanie filmów itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.