Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-17-2014, 14:53
aguniaa aguniaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Co zrobic by nie zapomniec jezyka?

Czy macie jakies sprawdzone sposoby by nie zapomniec jezyka, ktorego juz sie nie uczymy i z ktorym nie mamy stycznosci ?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-17-2014, 21:58
Ianthe Ianthe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

A da się w ogóle nie zapomnieć? Ja trzy lata temu odstawiłam rosyjski i bez żadnej styczności z tym językiem wiele mi uciekło z głowy. Coś tam pamiętam, ale to zaledwie podstawy... Wydaje mi się, że ciągłe obcowanie z językiem jest niezbędne, żeby móc się nim swobodnie posługiwać. Bo skoro go nie używamy, to znaczy, że jest nam zbędny, a nasz mózg wypiera niepotrzebne informacje i zastępuje je nowymi. Tak mi się wydaje, ale może się mylę...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-18-2014, 00:04
KatarzynaKK KatarzynaKK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kontakt z językiem to podstawa. Aż żal nie wykorzystywać możliwości jakie daje nam Internet. Warto czytać artykuły, oglądać filmy związane z naszym hobby.
Dla przykładu - jeśli interesujesz się siatkówką to pewnie z przyjemnością przeczytasz wywiad z ulubionym reprezentantem Włoch. I w taki sposób zyskujesz podwójnie - nie tylko dowiadujesz się o czymś co cię interesuje, ale także masz kontakt z językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2014, 11:22
ewelinalak ewelinalak jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Moim zdaniem należy używać języka kiedy tylko jet to możliwe. Zmienić język oprogramowania,z którego korzystamy, czytać i oglądać telewizję. Ja już przestawiłam się dość mocno na to w szczególności kiedy wyszukuję jakieś informacje np. z Wikipedii - automatycznie uruchamiam wersję francuską. Wiadomości również, ale wiadomo, że muszę obejrzeć i te nasze polskie i francuskie, bo różny nacisk jest kładziony na różne informacje
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2014, 23:30
ag.swierkowska ag.swierkowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie, jeśli nie ma się możliwości posługiwania językiem obcym w sytuacjach codziennych, należy przynajmniej oglądać dużo filmów/seriali/TV i słuchać radia. Dodałabym też mówienie do siebie, opisywanie sobie co się zrobiło w ciągu dnia, jakichś codziennych sytuacji, myślenie w tym języku (jakkolwiek dziwnie to nie brzmi )
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2014, 11:39
Mesmerise Mesmerise jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

hmmm, wydaje mi się, że najlepiej jest dużo czytać artykułów w danym języku, znaleźć książki, magazyny, a najlepiej w świecie - przyjaciela/przyjaciółkę, który/a mówi właśnie w tym języku
również seriale, radio, filmy będą pomocne.
no i jeśli dysponujemy zapasowymi pieniędzmi - może jakiś kurs językowy, który da nam nowe umiejętności, nowy certyfikat i przy okazji pomoże w utrwalaniu języka?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2014, 12:54
aguniaa aguniaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

kazdy z was ma racje bylam ciekawa pomyslow i opinii. Sama tez uwazam ze obcowanie z innym jezykiem jest niezbedne do tego aby moc sie nim poslugiwac bez wiekszych trudnosci Internet daje nieograniczone mozliwosci! Warto z tego korzystac
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-21-2014, 22:03
Mesmerise Mesmerise jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

będąc dzisiaj na zakupach, zwróciłam uwagę na jeszcze jedną ,,metodę", która właściwie może być wykorzystana do nauki języka obcego - co prawda w większej mierze angielskiego, ale jednak.
Weszłam w sklepie na dział z dziecięcymi ubrankami, a tam na haczykach pakuneczki z napisem TIGHTS. Tak, tak, nie rajstopki, a właśnie tights. Przypuszczam, że z drugiej strony opakowania widniała polska nazwa, aczkolwiek nie sprawdzałam. Teraz z kolei pijąc jogurt widzę na opakowaniu nazwę jego smaku w kilku językach Niektóre reklamy, billboardy, również wchodzą w grę zdaje się, że możliwości do chwytania słówek jest dookoła nas więcej niż się wydaje
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2014, 12:20
baszar baszar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto zadbać o podtrzymanie nie tylko znajomości biernej (czytanie, słuchanie), ale i czynnej - najprościej chyba udzielać się na obcojęzycznym forum w interesującym nas temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-22-2014, 19:43
annakopec annakopec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czytać, czytać czytać. Słuchać, oglądać w oryginale. Dobrze mieć znajomego/ą który jest "nativem" i z nim dużo rozmawiać :-) Podróżować - jeśli się ma czas i pieniądze.... i przede wszystkim używać języka, nie bać się go używać..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.