Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-16-2018, 22:49
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez swiety Pokaż post
Ciężko tu będzie jakąś generalną zasadę wymyślić. Mieszkałem w Irlandii przez trzy lata i opanowałem angielski, mój tata mieszkał pięć lat i niewiele się nauczył. Różnica polegała na tym, że ja nie miałem żadnego Polaka w klasie, a tata w pracy miał dziesięciu. Jak nie ma determinacji to i wyjazd nie pomoże
Najważniejsza zasada pobytu za granicą. Jeżeli chcesz się dobrze nauczyć obcego języka staraj się ograniczyć przebywanie z polakami do minimum. W przeciwnym razie będziesz mówił tylko po polsku i nigdy nie nauczysz się dobrze miejscowego jezyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-16-2018, 22:50
kaluza,sylwia1996's Avatar
kaluza,sylwia1996 kaluza,sylwia1996 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Missilanka Pokaż post
Myślę, że w dobie internetu można nauczyć się danego języka nie mieszkając w danym kraju. Wystarczy tylko chcieć a można wiele osiągnąć
Nie zawsze jest to takie proste. Niby internet ułatwia wiele, ale dzisiaj jesteśmy tak zaganiani pracą oraz obowiązkami domowymi, że po prostu odkładamy naukę języka na bok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-22-2018, 11:30
wieckos wieckos jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście, że można. Wystarczy zapał do pracy, wiedza gdzie szukać materiałów i ewentualnie dobry nauczyciel jeśli uczymy się od podstaw.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2018, 15:46
Ernix Ernix jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pobyt za granicą jest niezbędny, żeby osłuchać się danego języka i nabrać płynności w mówieniu, ale na szczęście w dzisiejszych czasach dostęp do autentycznych artykułów, filmów czy nagrań jest znacznie ułatwiony Wystarczy tylko odrobina chęci i kilkanaście minut dziennie, żeby być na bieżąco z danym językiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-06-2018, 16:21
XYSHOOR XYSHOOR jest offline
Kumotr

Domyślnie

Czy można nauczyć się języka obcego, nie mieszkając w danym kraju?
Jak najbardziej.

Największym błędem jest przeświadczenie, że będąc w danym kraju wiedza przez jakąś osmozę wejdzie nam do głowy. Mieszkałem przez ponad rok w Japonii, więc mogę potwierdzić, że bez aktywnego starania się, poziom wiedzy nie tylko będzie stał w miejscu, ale może się nawet zmniejszyć.

To co życie na obczyźnie niewątpliwie nam daje, to imersja językowa. Ją natomiast można do pewnego stopnia zasymulować nie wyjeżdżając z kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-13-2018, 21:05
Aleksandra333 Aleksandra333 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Można nauczyć się języka nie mieszkając w danym kraju, ale kontakt z native speakerami jest bardzo przydatny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2018, 12:22
fewelina fewelina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jasne, że można się nauczyć. Wkuć regułki gramatyczne, słownictwo.
Ale ciężko będzie nauczyć się mówić w danym języku, chyba że przebywamy w obcojęzycznym środowisku (np. w pracy).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-26-2018, 23:22
Adasinio Adasinio jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez koharu Pokaż post
Sam wyjazd nie gwarantuje autmatycznie opanowania języka: można wyjechać i zamknąć się w polskojęzycznym towarzystwie.
W pełni zgadzam się z tą wypowiedzią. Wyjazd do kraju, w którym używa się języka obcego którego się uczymy nie gwarantuje automatycznie poznania tego jeżyka perfekcyjnie. Podróże takie pomagają głównie dlatego, że zmuszają nas one do otoczenia się tym językiem i kulturą. Jednak wynikają z tego dwa fakty. Po pierwsze otoczenia takiego można spokojnie uniknąć zamykając się w znajomej nam kulturze, a po drugie sytuację, gdzie jesteśmy otoczeni obcą kulturą i językiem, można wytworzyć w domu, oczywiście z pomocą odpowiednich narzędzi, takich jak podcasty, książki, czy filmy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2018, 20:08
katarzyna.b katarzyna.b jest offline
Kumotr

Domyślnie

Też uważam że wyjazd wcale nie gwarantuje lepszej nauki, najważniejszy jest częsty kontakt z językiem najlepiej przez rozmowę z native speakerami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2018, 23:33
gmichalina gmichalina jest offline
Kumotr

Domyślnie

Hej Gdy przebywamy w kraju, w którym językiem urzędowym jest język, którego chcemy się nauczyć (bądź aktualnie się uczymy) na pewno jest nam łatwiej się przestawić, osłuchać i nabrać poprawnych nawyków językowych, charakterystycznych dla danego języka (intonacja, akcentowanie, dobór słów, itp.). Jednak przebywanie w swoim kraju i uczenie się języka obcego w ogóle się ze sobą nie wyklucza. Potrzebujemy po prostu więcej czasu, żeby się wdrożyć oraz sporego zaangażowania, systematyczności oraz chęci poznania nie tylko danego języka, lecz także kultury danego kraju
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.