Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Nauka języka obcego
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-14-2014, 23:40
AgentCooper AgentCooper jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno wyjazd nie jest konieczny; wiele aspektów języka, w szczególności w początkowym stadium nauki, nie wymaga kontaktu z "żywym" językiem, np. struktury gramatyczne. Kontakt z native speakerami, kulturą jest zaś nie do przecenienia gdy, chcemy nabrać biegłości, naturalności wypowiedzi. Bez wyjazdu może być ciężko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2014, 11:06
MartaD MartaD jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Hmmm, ja miałam rozszerzony język angielski ( 5 godzin tygodniowo ) już w liceum i po maturze wydawało mi się, że doskonale go znam dopóki nie pojechałam do Anglii... Fakt faktem, że mówiłam poprawnie, znałam gramatykę, ale dużo czasu zajęło mi zrozumienie mowy native speakerów. A więc sądzę, że wyjazd jest jednak konieczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2014, 11:26
nbugajewska nbugajewska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli chce się nauczyć języka na tip top, najlepszym wyjściem jest wyjazd. Wiem po sobie, bo gdy wyjechałam do Londynu po wielu latach nauki języka, słuchając native'ów miałam wrażenie, że niczego się nie nauczyłam. A ogarnięcie się na tyle, żeby swobodnie się porozumiewać zajęło mi sporo czasu. Także jeśli jest taka możliwość - wyjeżdżać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2014, 12:29
dead dead jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Miałam "do czynienia"z nativeami tu w Polsce ale nigdy nie miałam okazji wyjechać i przejść takiego testu umiejętności w całkowicie obcojęzycznym otoczeniu. Myślę, że tylko wtedy mogłabym powiedzieć, że udało mi się nauczyć języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2014, 14:49
chmiel.dawid chmiel.dawid jest offline
Kumotr

Miejscowość: Toruń
Domyślnie

Jasne ze można, nie mówię ze zaraz będziesz miała super akcet, bo to raczej nie możliwe ale znając podstawy jezyka przed wyjazdem do danego kraju będzie Ci o wiele lepiej.
Z resztą ile to jest przypadków ze nauczyciele obcy ucza jezyków a tak naprawdę nigdy nie odwiedzli obecego kraju, kraju jakiego jezyka nauczają.

Do samodzielnej nauki polecam Ci kursy super memo są naprawde dobre!

Polecam też zapoznać się z angielskim pojęciem [URL="http://www.exea.pl/"] iaas[/URL] - wiedzy nigdy dość
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2014, 15:14
madziaczek madziaczek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

wyjazd nie jest konieczny, ale stanowi wartościowe doświadczenie i umożliwia lepsze opanowanie języka oraz zwiększa motywację do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-15-2014, 21:43
Svanevith Svanevith jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

w sumie już do jakiegoś stopnia znam język angielski, a w kraju anglojęzycznym spędziłem z tydzień... Oczywiście, wyjazd nie jest potrzebny, ale za to całkiem przydatny. Łatwiej jest przyswoić słownictwo "codzienne" i nabyć akcent. Aczkolwiek żyjemy w dobie internetu, gdzie kontakt z obcokrajowcami nie jest żadnym problemem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2014, 14:48
mdonline's Avatar
mdonline mdonline jest offline
Kumotr

Domyślnie

nauczyć można się jak najbardziej bez wyjeżdżania z kraju- tak by czytać i mówić. Ale by bezproblemowo rozumieć native speakerów- tu już bez wyjazdu się nie obędzie . Ktoś wspomniał wcześniej że by mówić jak native trzeba około pół roku w danym kraju...hmmm... ja myślę że wiele osób i po 20 latach w danym kraju nie będzie mówić jak native- chyba że ma wyjątkowo "melodyjne" ucho
Podczas wyjazdu/mieszkania za granicą łapiemy zaś pewne zwroty, których nigdy raczej w podręcznikach nie znajdziemy- takie z codziennego życia. Na pewno nie są konieczne do tego by się swobodnie porozumiewać w danym języku- ale są baaardzo interesujące: jak ktoś jest zainteresowany to zapraszam na kompedium takiej wiedzy z prawdziwego życia języka: [URL="http://www.englishtea.blog.pl"]www.englishtea.blog.pl[/URL]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2014, 16:44
kamilla1 kamilla1 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie Otocz się językiem

Wyjazd bez wątpienia znacznie ułatwia i przyspiesza naukę języka. W sytuacji kiedy jesteśmy otoczeni danym językiem z wszystkich stron jesteśmy zmuszeni, żeby zacząć wręcz myśleć w tym języku. Bez wyjazdy też nauczymy się języka, ale nie da się ukryć, że wtedy nie opanujemy tak dobrze np. potocznych zwrotów, zresztą często też dane miasto ma coś w rodzaju własnego slangu, więc to nie tylko bardzo podnosi umiejętności językowe, ale też poszerza wiedzę kulturową. Jeśli ktoś nie ma możliwości wujazdu na dłuższy okres to osobiście polecam otoczenie się językiem tak bardzo jak to tylko możliwe, czyli np. ustawienie go sobie w komórce, na mailu, czy w ogóle w systemie komputerowym, gdzie się tylko da. Moim zdaniem to bardzo pomaga.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2014, 19:04
katarzyna2525 katarzyna2525 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To na pewno ukoronowałoby całą pracę i wysiłek włożony w naukę języka. Co tu dużo mówić - byłby to kontakt z żywym, prawdziwym i rzeczywistym językiem czyli teoria przełożona na praktykę. Wydaje mi się, że to jest tak, jak oglądanie czegoś przez szybę, a możliwość doświadczenia, dotknięcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.