Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-11-2013, 10:21
malacz malacz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Małe dzieci wbrew pozorom są bardzo pojętne i mają świetną pamięć, ale są za małe żeby uczyć je typową metodą jaka panuje w szkole. Jeśli chcemy uczyć dziecko samemu to najlepiej poprzez zabawę, oglądanie i czytanie bajek, osłuchiwanie dziecko z językiem najlepiej z pomocą native speakerów (można puszczać im nagrania lub bajki dla dzieci w języku angielskim). Drugą opcją jest posłanie dziecka na zajęcia do odpowiedniej szkoły językowej gdzie będzie się uczyć/bawić w grupie rówieśników.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2013, 11:27
Cheryle79 Cheryle79 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Też tak uważam, im wcześniej tym lepiej. Niech się osłuchają i juz kojarzą najbardziej proste frazy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2013, 12:43
wiolka894 wiolka894 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wiek od 3-4 lat jest najlepszy na rozpoczęcie (ale małymi kroczkami) nauki języka obcego. Może nauka to tu złe słowo, ponieważ to musi być zabawa. Wiadomo, że zabawa kojarzy się dziecku z samymi pozytywami, przez co przyswaja sobie pojedyncze słówka szybciej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2013, 13:26
Klunia84 Klunia84 jest offline
Kumotr

Domyślnie Od kiedy dzieci powinny uczyć się języka obcego

Cytat:
Zamieszczony przez Anna2 Pokaż post
Ostatnio zastanawiałam się, w jakim wieku dzieci powinny uczyć się języków obcych, ponieważ mam małą trzyletnią córeczkę i uważam, że jeszcze ma czas,aby zacząć naukę języka obcego, gdyż jeszcze dobrze nie opanowała naszej ojczystej mowy. Co Wy sądzicie na ten temat i w jakim wieku najlepiej zachęcić dzieci do nauki języków obcych?

Tutaj znajdziecie info na temat uczenia sie języka obcego przez dzieci:

[url]http://dziecisawazne.pl/maly-poliglota-kiedy-zaczac-uczyc-dziecko-jezykow-obcych/[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2013, 16:38
mrogozinska mrogozinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
Jednym przychodzi drugim nie. A niektórym jeszcze samo przychodzi i samo odchodzi, i w cale nie są potem wcale "językowo mądrzejsi" od tych, którzy nie zaczynali we wczesnych latach.
Chyba jednak lepiej się o tym przekonać, kiedy dziecko jest młodsze. Wtedy będzie już wiadomo czemu będzie musiało poświęcić więcej czasu.
Poza tym, jak już ktoś napisał, tu nie chodzi o sadzanie dziecka przy stole i wbijanie na siłę słówek itp. Można mu puszczać bajki w innym języku, piosenki, śpiewać czy opowiadać historyjki na dobranoc
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2013, 17:40
MonikaMF MonikaMF jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jasne, że powinny i to od jak najmłodszych lat. Myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby 3 letnie dziecko osłuchiwać z językiem poprzez bajki czy piosenki, nie zaszkodzi a w100% zaprocentuje w przyszłości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2013, 20:55
basik basik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Dzisiaj usłyszałam na zajęcia, że dziecko uczy się języka matki już w życiu płodowym. W sumie cieszę się, że przy moim Maleństwie (5 miesiąc ciąży) mówię na studiach po angielsku . Zawsze dobrze, jak się Maluszek osłucha, bez żadnego nauczycielskiego terroru oczywiście. A mój nauczyciel wymowy, który ma małego synka, mówi, że od urodzenia "prezentuje" mu niektóre dźwięki - dzieci do pewnego momentu mają potencjał, by nauczyć się produkować wszystkie dźwięki, dopiero potem uczą się, które z nich mają znaczenie w języku rodziców. Może jak się nauczy malucha, jak się wymawia "th", to będzie mu potem łatwiej .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2013, 21:59
karstasto karstasto jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Małe dzieci najlepiej przyswajają języki obce, dlatego wydaje mi się, że nauka chociażby poprzez samo słuchanie języka, jest całkiem dobrym pomysłem. Warto stopniowo przyzwyczajać dziecko do języka tym bardziej, że wiele dzieci zniechęca się do języków, zaczynając ich naukę w szkole.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-11-2013, 22:46
hester hester jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Oczywiście! To bardziej niż pewne. 'Za' przemawia nie tylko kwestia szybkości uczenia się/przyswajania języka (dlatego warto 'wdrażać' dziecko jak najwcześniej), ale też fakt, że w dzisiejszych czasach niemożliwe jest obywanie się chociażby bez angielskiego (na pewno jest w czołówce) na dłuższą metę (tym stwierdzeniem nie odkryłam chyba Ameryki). Do roku 2023 czy 2033 może nastąpić tak ogromne zmieszanie się języków, kosmopolityzacja i co bądź, że władanie przynajmniej dwoma językami będzie podstawą przetrwania, a już na pewno sprawnego bytowania. Kto wie? Poliglotyzm to przede wszystkim pragmatyzm.

Ostatnio edytowane przez hester : 10-11-2013 o 22:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2013, 13:54
mrogozinska mrogozinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że wszystko zależy jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli rodzice chcą, żeby ich dziecko było bilingualne, to wiadomo, że więcej pracy będą musieli w to włożyć. Jeżeli w grę wchodzi tylko osłuchanie, to nie potrzeba wiele czasu i pracy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.