Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-28-2018, 19:20
nowicka.marta nowicka.marta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Bardzo dziwna reakcja. Jak ja odpowiadam innym ludziom na pytania, że studiuję filologię to zawsze robią wielkie oczy i mówią "łooo". I zawsze dodają, że bardzo dobry kierunek i fajnie bo zawsze znajdę pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-28-2018, 21:21
Adasinio Adasinio jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiście zauważyłem że opinia ta nie dotyczy tylko filologii, ale ogólnie studiów humanistycznych. Wydaje mi się że bierze się to z zakorzenionej w Polsce preferencji do przedmiotów "praktycznych". Chodzi tu o przekonanie że lepiej mieć zawód taki jak lekarz, czy prawnik, który ma teoretycznie zapewnić pracę. Przekonanie to, przynajmniej tak mi się wydaje, powoli zanika. Tak jak parę osób wspomniało już w tym wątku, filologie to kierunki bardzo przyszłościowe, ponieważ współpraca między narodami jest coraz mocniejsza. Pracodawcy lubią osoby z umiejętnościami językowymi, bo wiedzą, że kiedy zostaną doszkolone będą dla firmy bardzo przydatni.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-29-2018, 00:46
izabelapoz izabelapoz jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Zdziwił mnie ten wątek i Wasze wpisy studiuję folologię germańską i nigdy nie spotkałam się z podobymi reakcjami. Moi rozmówcy zawsze reagują bardzo pozytywnie na pytanie, co studiuję, jednak często też nie wiedzą, co można po takich studiach robić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-06-2018, 18:48
Weronika1998 Weronika1998 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nie spotkałam się jeszcze z takim zachowaniem, ale przydarzyło mi się, że musiałam tłumaczyć, czym filologia jest i uświadamiać, że to nie tylko "kurs języka", ale też poznawanie historii, literatury etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-12-2018, 15:02
ankayyy86 ankayyy86 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Niestety również parę razy spotkałam się z podobnym podejściem, z którym absolutnie się nie zgadzam. Jestem studentką filologii hiszpańskiej. Raz jeden znajomy powiedział, że nie jestem w najgorszej sytuacji, bo istnieją jeszcze przecież studenci socjologii i zarządzania...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 19:05
oliwiablachowicz oliwiablachowicz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Studiuję filologię hiszpańską i również spotkałam się z bolesnymi opiniami typu "przecież to strasznie łatwy kierunek" czy "co Ty będziesz po tym robić".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 11:04
joannazdonek joannazdonek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

podstawowe pytanie " no i co ty będziesz po tym robić " … ludzie nie zdają sobie sprawy, że można wiele tylko potrzebny jest pomysł i determinacja - jak po każdych studiach...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 12:24
BlueDavid BlueDavid jest offline
Kumotr

Domyślnie

Taaak.. niestety pytanie co będziesz po tym robić jest częste.. ale młodsze osoby (w moim wieku) zazwyczaj rozumieją i są zaciekawieni
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Dzisiaj, 14:57
Łania Łania jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na początku jak mówiłam co chcę studiować to zdarzało mi się słyszeć takie komentarze "no i co potem", ale było to rzadko. Teraz jak mówię, że studiuję filologię angielską to spotykam się z reakcją "O, super! Angielski zawsze się przyda", albo że "nauczyciele angielskiego są teraz bardzo potrzebni", pomijając fakt, że to akurat nie moja specjalizacja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.