Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-05-2013, 11:29
anna.tomczak anna.tomczak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Patrzą z pogardą, ale co rusz jakiś znajomy czy krewny przychodzi żeby go poduczyć albo powiedzieć mu, co gdzieś jest napisane.

Ostatnio edytowane przez saguinus_midas : 11-03-2016 o 11:15. Powód: stylistyka, interpuncja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-05-2013, 15:49
kkkp kkkp jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również nie spotkałam się z negatywną reakcją. Raczej większość osób twierdziło, że bardziej zaawansowana znajomość języka obcego to spory plus. Zwłaszcza jeśli chodzi o tak wszechobecny angielski Choć zdarzyły się opinie, że przydałoby się "jeszcze coś" do tego. Zawsze lubiłam naukę języków obcych, więc cóż innego mogłam wybrać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2013, 23:57
Dzadro Dzadro jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Już kilka razy byłem w sytuacji, w której ktoś bardziej lub mniej otwarcie wyrażał swego rodzaju pogardę, gdy usłyszał, że studiuję filologię angielską, ale mniej więcej tyle samo razy spotkałem się z rodzajem uznania. Według mnie w dzisiejszych czasach trudno jest o kierunek, po którym znajdziemy od razu dobrze płatną pracę. Rynek pracy dla anglistów nie jest zbyt duży, ale jeśli popatrzeć trochę inaczej... Po specjalności nauczycielskiej, można zrobić kurs translatorski, co powinno poszerzyć pole poszukiwania pracy, podobnie ze specjalnością translatorską - można zrobić jakiś kurs pedagogiczny czy studia pedagogiczne, żeby móc uczyć w szkołach. No i zostaje jeszcze kwestia korepetycji - zawsze można sobie dorobić parę groszy, a chętnych raczej nie brakuje.

Ostatnio edytowane przez annalucy : 10-24-2017 o 22:20. Powód: Poprawione braki spacji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2013, 06:07
PabloCK PabloCK jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mój znajomy powiedział mi kiedyś, że ma parę osób w rodzinie i wśród znajomych którzy ukończyli filologię angielską i każda z nich pracuje w dziedzinie z nią związaną. Prawda jest taka, że pracę zawsze można jakąś znaleźć bo możliwości jest wiele (nie musi to być przecież Polska!) po ukończeniu tego kierunku. Jednak żeby coś osiągnąć i mięć pracę naprawdę dobrze płatną, to trzeba posiadać te niezwykłe umiejętności lingwistyczne, zapał i chęć przekraczania swoich możliwości. Takich jest jednak niewielu...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2013, 14:04
pkurnicki pkurnicki jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Nie martwcie się, ja kończę politologię. Po tym kierunku to dopiero można się nasłuchać komentarzy w stylu "co to w ogóle jest"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2013, 16:55
olaz olaz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Świetny post odnośnie "translatoryki anglistycznej" Będąc na bilansie w trzeciej liceum, lekarz (nie wyglądał na zbyt światłego;p), usłyszawszy, że wybieram się na filologię angielską (to też brzmi bardziej wyrafinowanie niż anglistyka ;p), rzucił "i co, będzie potem pani tłumaczyć etykietki...", koniec końców zdecydowałam się na Francuski i Angielski. Absolutnie uwielbiam rozmawiać z studentami Politechniki, którzy na wiadomość, że studiuję właśnie Francuski i Angielski patrzą na mnie z ogromnym podziwem ;p

Ostatnio edytowane przez Aga1991 : 07-08-2017 o 17:27. Powód: brak spacji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-09-2013, 01:39
balbina123 balbina123 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Po filologii są problemy z pracą... Sam musiałem szukać przez prawie 7 miesięcy od skończenia studiów.

Ostatnio edytowane przez saguinus_midas : 11-03-2016 o 11:18. Powód: brak dużych liter
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2013, 17:54
Aliana Aliana jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem mile zaskoczona, że wypowiedziało się tyle osób, które spotkały się z pozytywnymi reakcjami. Spodziewałam się, że raczej tu sobie razem pobiadolimy :P Ja też bardzo, bardzo często słyszę, że powinnam coś dobrać, ale nie trzeba mi tego mówić- sama ciągle szukam w sobie, czego mi trzeba. Muszę się zgodzić z opinią, że filologię lepiej brać jako drugi kierunek i sama żałuję, że nie przyjęłam innej kolejności.

Ostatnio edytowane przez Aga1991 : 07-08-2017 o 17:27. Powód: brak wielkiej litery
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-17-2013, 21:09
natalia_kl natalia_kl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Problem w tym, że angielski jest po prostu powszechny i być może warto (jeśli ktoś jest jeszcze na studiach) pomyśleć o innym kierunku, jako "zabezpieczeniu". Nie wiem, jak jest na rynku tłumaczeń, ale w szkole jest duży problem z pracą. Ja już czwarty rok pracuję na umowę o zastępstwo - w czwartej szkole. Jeśli komuś taka niepewność jutra nie przeszkadza, to OK, może liczyć na młode anglistki zachodzące w ciążę

Ktoś pisał, że można wyjechać za granicę - owszem, można, ale po filologii angielskiej, lepiej wybrać inny kraj, niż Anglia. Moja siostra studiowała francuski i obecnie mieszka we Francji. Na żadnym pracodawcy jej studia nie zrobiły wrażenia.. Musiała rozpocząć kolejne. Ale już jechać z angielskim do Japonii - to inna sprawa

Mam nadzieję, że nikogo nie zdołowałam. Jestem po studiach i podyplomówce i gdybym mogła cofnąć czas, zrobiłabym coś więcej. Teraz muszę kalkulować. Chciałabym tego oszczędzić wszystkim, którzy jeszcze mają czas

Ostatnio edytowane przez annalucy : 10-24-2017 o 22:23. Powód: Brak spacji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-20-2013, 17:52
karolinakona karolinakona jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hmm, niestety angielski coraz częściej jest podstawowym wymogiem do czegoś innego. Też nie zgadzam się z tym, że po angielsku dziś mówi każdy. Poziom języka jest przeróżny w zależności od konkretnej osoby.

Ostatnio edytowane przez saguinus_midas : 11-03-2016 o 11:20. Powód: literówki, brak dużych liter
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.