Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-04-2013, 11:59
whosbogus whosbogus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również jestem mocno zdziwiona taką negatywnością. Owszem, często słyszałam pytania "i co po tym?", albo "co można po tym robić?", ale to raczej była czysta ciekawość, a nie drwiny, że to nie studia. Jako "kierunek nie-kierunek" spotykałam się raczej z reakcjami na filozofię, filologię klasyczną, czy socjologię, ale nie ukrywam, że to były osoby sfrustrowane, którym z założenia nic się nie podoba, dobre jest tylko to, co sami robią. Poza tym studia nie determinują, co będziemy robić w życiu, więc takie komentarze pokazują tylko złośliwość ludzi, którym frajdę przynosi tylko dogryzanie innym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 17:32
beata3 beata3 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja nie spotkałam się z negatywnymi reakcjami na informację, że skończyłam filologię angielską. Spotykam się raczej z negatywnymi reakcjami na fakt, że pracuję jako nauczycielka, ale to już inny temat... Osobom jeszcze studiującym z pewnością polecam kończenie wszelkiego rodzaju kursów, szkoleń nie związanych z językiem. Jeśli ktoś nie planuje pracy w zawodzie gdzie wymagane jest wykształcenie filologiczne, to będą liczyły się inne umiejętności, obecnie pracodawcom do potwierdzenia stopnia biegłości językowej zwykle wystarczają certyfikaty, np FCE, CPE lub inne.

Ostatnio edytowane przez saguinus_midas : 11-01-2016 o 22:27. Powód: brak przecinków przed że
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 18:41
belleth belleth jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Faktycznie, większość osób myśli, że po filologii to można tylko w szkole uczyć... Co jest bardzo ograniczonym podejściem. Zawsze przecież można zostać tłumaczem

Ostatnio edytowane przez annalucy : 10-24-2017 o 22:12. Powód: Poprawa interpunkcji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 18:56
olley olley jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja również spotkałem się z pewną pogardą... "chłopak i filologię angielską?!". Kiedyś nawet pani dr z pedagogiki pytała się nas, co chcemy robić w przyszłości, powiedziałem, że chciałbym uczyć w szkole, a ona "pewnie będzie miał pan rodzinę, przyniesie pan taką pensję nauczyciela do domu, jak pan sobie to wyobraża?", powiedziała to na pierwszych zajęciach, także świetna motywacja bo facet musi studiować najlepiej na politechnice... Ja jednak filologię angielską bardzo lubię i uważam że nie popełniłem błędu. Też irytują mnie osoby, które uważają, że angielski zna każdy i po co to studiować... Być może zrobię kiedyś drugi kierunek, ale póki co jestem spełniony

Ostatnio edytowane przez saguinus_midas : 11-01-2016 o 22:29. Powód: interpunkcja i brak dużych liter
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 18:59
mmongird mmongird jest offline
Kumotr

Domyślnie

Oczywiście, że tak! Filologia to zgłębianie języka i wiedzy o języku, co na pewno nie sprowadza nas tylko i wyłącznie do pracy nauczyciela. Filologia PRZEDE WSZYSTKIM gwarantuje nam dobrą znajomość języka wykraczającą poza umiejętności przykładowego Kowalskiego, który skończy kurs. Jeśli chodzi o studia humanistyczne, to filologia jest tu jednym z lepszych wyborów.

Ostatnio edytowane przez saguinus_midas : 11-01-2016 o 22:30. Powód: brak dużych liter i podwójne spacje
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 19:33
olak olak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja nie spotkałam się do tej pory z negatywną reakcją, raczej głównie z zaciekawieniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 20:02
Patryk Stefanowicz's Avatar
Patryk Stefanowicz Patryk Stefanowicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jadąc pewnego razu pociągiem miałem przyjemność rozmawiać z pewnym panem w średnim wieku oraz chłopakiem parę lat starszym ode mnie. Na fakt, że studiuję filologię angielską, ten starszy zareagował zainteresowaniem. Młodszy jednak (o którym napomknę, że był ratownikiem medycznym, z czego był bardzo dumny, co dało się odczuć) z lekką pogardą zauważył, że nie przysłużę się tym społeczeństwu, w przeciwieństwie do niego. Potem obydwaj zaczęli rozmawiać o tym, jak nie ma sensu zgłębiać języków, bo native speakerzy mówią niezrozumiale, a angielski potrzebny jest tylko na takim poziomie, byle tylko się porozumieć. Podejście dość bolesne dla mnie osobiście, mimo to sam uważam, że każdy ma prawo do swojej opinii i każde studia są w jakimś stopniu wartościowe.

Ostatnio edytowane przez annalucy : 10-24-2017 o 22:17. Powód: Poprawa interpunkcji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 20:37
szczepek szczepek jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zmienią zdanie, jak braknie im książek obcojęzycznych do czytania, seriali i filmów do oglądania, lub wyjadą za granicę, coś im się zdarzy i będą musieli prosić o tłumaczenie dokumentów. Nie wspominając o rozwoju nauki, którego po prostu nie są świadomi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 23:46
rafiuk rafiuk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że chodzi o to, że angielski stał się tak powszechny i dużo Polaków twierdzi, że go zna (co oznacza że kręcą się koło poziomu A2,B1 i mają "kłeszczyn in inglisz"). To niestety psuje poziom angielskiego w kraju. Myślę, że stacje telewizyjne powinny nadawać filmy obcojęzyczne z napisami (tak jak w krajach Europy Zachodniej).

Ostatnio edytowane przez saguinus_midas : 11-01-2016 o 22:31. Powód: brak spacji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-04-2013, 23:55
mintaj87 mintaj87 jest offline
Kumotr

Domyślnie

A taka była reakcja księdza podczas spowiedzi, gdy dowiedział się, że jestem anglistą: "Oj to bieda".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.