Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-03-2012, 11:08
gracianf gracianf jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja dziewięcioletnia siostrzenica, na przykład, urodzona i mieszkająca w Anglii bardzo dobrze włada językiem angielskim, chociaż w domu się mówi tylko po polsku, bardzo kuleje jeśli chodzi o dobrą wymowę i dobór słów w naszym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-03-2012, 11:14
Marliv Marliv jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez gracianf Pokaż post
Moja dziewięcioletnia siostrzenica, na przykład, urodzona i mieszkająca w Anglii bardzo dobrze włada językiem angielskim, chociaż w domu się mówi tylko po polsku, bardzo kuleje jeśli chodzi o dobrą wymowę i dobór słów w naszym języku.
To wskazuje na fakt, jak liczy się przestawanie z dużą ilością osób posługujących sie danym językiem. W końcu dziewczynka styka się z o wiele większą ilością osób mówiących po angielsku, niż po polsku. Fakt, ze ci mówiący po polsku to jej rodzina nie niweluje tej zasady.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2012, 22:23
dafne7 dafne7 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znam osobiście jedną rodzinę, w której mama mówi do dzieci po angielsku i faktycznie są dwujęzyczne. Najlepsze w tym jest to, że te maluchy doskonale wiedzą do kogo, w którym języku mają mówić.
Jestem za tym, żeby zaczynać naukę języków jak najwcześniej, póki umysł chłonny
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2012, 23:59
vahooletz vahooletz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez majunia123 Pokaż post
Ja uważam,że najlepiej gdy ojciec mówi do dziecka w jednym języku,a mama w innym.
Też tak myślałam do tej pory, ale w jakimś mądrym piśmie (przepraszam, nie pamiętam nazwy) przeczytałam ostatnio, że lepsze efekty są wtedy gdy oboje używają dwóch języków, tylko w różnych sytuacjach, np. przy śniadaniu w jednym, a na spacerze w drugim. Co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2012, 00:17
karolinakozinska karolinakozinska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że jeśli rodzice dobrze znają język obcy i tylko mają na to czas i ochotę, to powinni oswajać swoje dziecko z językami obcymi i próbować uczyć je słów/zwrotów/piosenek/puszczać im bajki w tym języku, dzięki temu dziecko będzie sobie przyswajać wiedzę i osłucha się z językiem, dzięki czemu łatwiej będzie mu się uczyć tego języka w przyszłości. Dzieciństwo to zdecydowanie najlepszy czas na przyswajanie języków obcych.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2012, 10:54
agatapiechura agatapiechura jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez majunia123 Pokaż post
Ja uważam,że najlepiej gdy ojciec mói do dziecka w jednym języku,a mama w innym.W szkole może mieć inny dodatkowy plus ten, który jest urzędowy w danym kraju i tak dziecko w wieku dorosłym będzie znało doskonale 4 języki.Polecam-naprawde się udaje!
Tak właśnie mam znajomą, którą rodzice tak traktowali od małego i mówi po francusku, rosyjsku, polsku i angielsku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2012, 11:04
Basiak Basiak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Na pewno taki kontakt dziecka z językiem obcym nie zaszkodzi mu, a w przyszłości może nawet się okazać przydatny.Mamy takie czasy, że im więcej języków się zna, tym lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2012, 13:52
katnak.theleme katnak.theleme jest offline
Kumotr

Domyślnie native!

Podoba mi się pomysł puszczania dziecku bajek - dziecko podobnie jak w przypadku swojego języka ojczystego, również w nauce języka obcego będzie kierowało się tym co i JAK słyszy. Mówienie do dziecka w innym języku w przypadku osób nie będących native'ami w tym języku może być zgubne. Niestety, nie umiem podać konkretnych danych np. adresu str. internetowej opisującej ten przypadek, ale zdarza się, że ambitni rodzice mówią do dziecka np. po angielsku nie znając dobrze tego języka i w przyszłości dzieci takie mają problemy z nauką tego języka bo w ich świadomości ciągle tkwią błędne formy. Stąd warto dzieciom puszczać bajki czy piosenki w języku obcym bo dzięki temu dziecko uczy się języka, potem można wprowadzać drobne wyrażonka (kiedy dziecko już mówi w języku ojczystym) etc. Należy jednak być ostrożnym, przynajmniej takie jest moje zdanie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2012, 14:13
lejdimo lejdimo jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Obecnie przebywam za granica i moja znajoma ma 2letnia corke, do ktorej mowi na codzien po polsku,ale podczas zabaw lub gier na ipadzie stara sie powtarzac i uczyc angielskie slownictwo Jedna z ulubionych bajek anglojezycznych jej corki jest "Peppa Pig".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2012, 14:22
Bajka Bajka jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Pszczyna
Domyślnie

Uważam,że uczenie własnego dziecka języków obcych zaowocuje w przyszłości nawet jeśli teraz nie widzimy efektów.Sama również jestem mamą i staram się uczyć dziecko języka angielskiego.Postępy są zadziwiająco duże.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.