Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-09-2018, 15:31
SKonieczna SKonieczna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

My z mężem, pomimo iż oboje jesteśmy lektorami języka angielskiego, zapisaliśmy naszego syna na kurs językowy wi wieku 3,5 roku. W domu też ćwiczymy z nim język, ale nie chcemy opierać jego edukacji w tym zakresie tylko na lekcjach z nami. Niestety, lekcję z własnym dzieckiem zawsze można przesunąć, przełożyć na inny termin, itp. Potem kończy się to tym, że z 10 zaplanowanych lekcji odbędzie się tylko część. Jednak zupełny brak ćwiczeń językowych w domu gdzie zna się inne języki uważam za zaniedbanie i podcinanie skrzydeł swojej pociechy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2018, 13:48
FloraP FloraP jest offline
Kumotr

Domyślnie

Tak, dobrze gdy jeden rodzic mowi do dziecka wtym jezyku a drugi rodzic w iinym ale nie wskazane jest mieszanie jezykow i jesli zdecydujemy sie do dziecka zwracac np po angielsku to zostanmy przy tym i nie zmieniajmy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2018, 23:12
Corinne Corinne jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcami, że najgorzej jest mieszać 2 systemy językowe w głowie małego dziecka. Czytałam kiedyś bardzo ciekawy artykuł, który wręcz miał na celu udowodnić jak to jest szkodliwe dla mózgu. Z tego co kojarzę może nawet spowodować zdecydowane opóźnienie mowy lub duże z nią problemy. Z drugiej strony, na razie w teorii, marzę o tym, żeby nauczyć moje dziecko wszystkich języków, które znam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-05-2018, 16:49
iso3948 iso3948 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że rodzice powinni uczyć swoje dziecko języka, ale dodatkowo dziecko powinno uczestniczyć w zajęciach z doświadczonym nauczycielem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2018, 00:01
Oriana Oriana jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Im wcześniej tym lepiej - pewnie. Ale nie dlatego, żeby dziecko perfekcyjnie nauczyło się jakiegoś języka. Są osoby, które po prostu nie czują potrzeby, żeby się uczyć języków obcych, napotykają trudności itp. Jeżeli nauka zostanie rozpoczęta wcześnie jest szansa, że dziecko się zainteresuje, albo, jeżeli nie ma drygu do wybranego przez rodzica języka, wybierze jakiś z innej grupy językowej i nadal będzie miało dużo czasu na naukę. Albo po prostu nie będzie marnowalo czasu na coś, czego nie lubi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2018, 03:00
Natalia777's Avatar
Natalia777 Natalia777 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uważam, że uczenie dzieci języków już od małego to wręcz obowiązek rodzicielski. Wiadomo, że mózg dziecka jest bardziej chłonny, a dzięki temu jest w stanie opanować nie tylko swój język ojczysty. Moim zdaniem warto przyglądać się dziecku i puszczać mu piosenki w różnych językach albo nagrania do nauki. Dzięki temu możemy zauważyć, który język podoba się dziecku, czy lubi go słuchać i czy próbuje w nim mówić. Pasja zawsze ułatwia naukę Ja puszczałam dużo młodszemu braciszkowi nagrania do nauki francuskiego, włoskiego, niderlandzkiego, węgierskiego i tureckiego. Z przykrością stwierdzam, że francuski go nie zafascynował (to mój ukochany język), ale też rozumiem, że jest trudny i lepszy do nauki dla trochę starszych dzieci. Za to włoski i turecki od razu podchwycił, ponieważ podobało mu się brzmienie słów. Teraz, kiedy wiem, co mu się podoba, wynajduję mu przede wszystkim piosenki i ćwiczymy słówka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2018, 10:45
gallachadus gallachadus jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie lepiej jest zapisać dziecko na zajęcia przy czym warto mówić, korzystać z języka w domu, żeby język był utrwalany i uniknąć efektu, że dziecko wstydzi się z niego korzystać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2018, 11:55
Aga12 Aga12 jest online
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Natalia777 Pokaż post
Uważam, że uczenie dzieci języków już od małego to wręcz obowiązek rodzicielski. Wiadomo, że mózg dziecka jest bardziej chłonny, a dzięki temu jest w stanie opanować nie tylko swój język ojczysty. Moim zdaniem warto przyglądać się dziecku i puszczać mu piosenki w różnych językach albo nagrania do nauki. Dzięki temu możemy zauważyć, który język podoba się dziecku, czy lubi go słuchać i czy próbuje w nim mówić. Pasja zawsze ułatwia naukę Ja puszczałam dużo młodszemu braciszkowi nagrania do nauki francuskiego, włoskiego, niderlandzkiego, węgierskiego i tureckiego. Z przykrością stwierdzam, że francuski go nie zafascynował (to mój ukochany język), ale też rozumiem, że jest trudny i lepszy do nauki dla trochę starszych dzieci. Za to włoski i turecki od razu podchwycił, ponieważ podobało mu się brzmienie słów. Teraz, kiedy wiem, co mu się podoba, wynajduję mu przede wszystkim piosenki i ćwiczymy słówka
A dużo młodszy ten braciszek? I czy z tego nie wyjdzie jakiś mix niepodobny do żadnego z wyjściowych języków?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-10-2018, 19:54
KamKis KamKis jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sama nauka jest ok, problem pojawia się gdy dziecko dorośnie.
Nigdy tak naprawdę nie nauczy się gramatyki. Będzie znało język od strony praktycznej
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-14-2018, 15:49
bolly_wood bolly_wood jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie jestem rodzicem, ale mieszkałam przez kilka lat w Wielkiej Brytanii i widziałam imigrantów (również Polaków), mówiących do swoich dzieci niedoskonałym angielskim. Zapewne chcieli zapewnić dzieciom ,,lepszy start''. Efekt jest zapewne taki, że te dzieci nie będą mówiły dobrze po polsku, a w nauce języka angielskiego raczej im to nie pomoże, gdyż wymowa rodziców była często błędna. To moja osobista opinia, nie podparta żadnymi badaniami naukowymi. Z kolei myślę, że uczenie od najmłodszych lat angielskiego dzieci, mieszkających w Polsce, nie niesie ze sobą żadnych niebezpieczeństw, tylko same korzyści. Mieszkają w Polsce, więc polski na pewno będą znały świetnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.