Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-28-2018, 19:13
nowicka.marta nowicka.marta jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie mówić, nawet z błędami. Praktyka czyni mistrza. Po to chodzimy na różne kursy czy do szkoły żeby się nauczyć języka i to nie tylko żeby pisać ale także żeby umieć się porozumieć słownie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-28-2018, 19:17
gkinga gkinga jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie uważam, że lepiej jest mówić z błędami, niż milczeć. Ćwiczenie czyni mistrza
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-30-2018, 00:23
OlaChrapek OlaChrapek jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Zdecydowanie lepiej mówić - sama mam momentami duże bariery w mówieniu, w szczególności po angielsku (z japońskim takiego problemu nie mam, więc podejrzewam, że to raczej kwestia osłuchania), ale staram się mówić, kiedy mam do tego okazję. W którymś momencie pewne błędy przestaniemy powtarzać, a nawet robiąc błędy niespecjalnie komukolwiek zrobimy krzywdę ani nikogo nie urazimy - przecież wciąż się uczymy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-04-2018, 15:26
KasiaNBień KasiaNBień jest offline
Podszyszkownik

Smile

Oczywiście, że lepiej mówić z błędami niż w ogóle! To już duży sukces. Gdy zwycięży tzw. blokada językowa, nigdy nie będziemy w stanie poprawić swojego poziomu, a wręcz możemy zablokować się zupełnie i "zapomnieć" języka zupełnie. Trening czyni mistrza! Myślę, że tylko wykorzystując wiedzę w praktyce i ucząc się na doświadczeniach można nauczyć się więcej i starać się poprawiać błędy, które popełniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2018, 23:46
gmichalina gmichalina jest offline
Kumotr

Domyślnie

Kiedyś byłam zwolenniczką hiperpoprawności. Taka postawa bardzo utrudniała mi komunikację w języku obcym. Zbyt długo myślałam o tym, co powiedzieć i jak to powiedzieć. Efekt był taki, że tylko się stresowałam, a słowa same wylatywały mi z głowy. Potem zmieniłam taktykę i postanowiłam wypowiadać się w prosty sposób. Przestałam bać się, że zrobię błąd. Takie nastawienie okazało się niezwykle owocne. Pokonałam barierę językową, zaczęłam dostrzegać swoje błędy, wyłapywać je, mówiąc jednocześnie coraz bardziej płynnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2018, 23:52
EPinkiewicz EPinkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że każda próba użycia języka obcego jest wartościowa. Warto próbować mówić, nawet z błędami. To chyba najszybsza metoda oswajania się z językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2018, 12:04
pauprska pauprska jest offline
Kumotr

Domyślnie

To może być trudne, żeby odzywać się, kiedy wiemy, że robimy błędy, ja bardzo nie lubię mieć świadomości tego, jak źle mówię. Ale tak naprawdę to jest jedyny sposób nauczenia się mówienia w obcym języku. Wiadomo, że niekoniecznie damy radę z kimś porozmawiać na poziomie A1, ale kiedy umiemy już składać jakieś zdania, trzeba się przełamać i mówić. Jeśli ktoś nas poprawi, to świetnie, dzięki temu pewnie jeszcze lepiej to zapamiętamy. Najważniejsze jest to, że jesteśmy zrozumiani, a poprawność przyjdzie z czasem, jeśli będziemy dużo ćwiczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-13-2018, 18:54
oliwiablachowicz oliwiablachowicz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mówić z błędami!! Nie ma na co czekać, im szybciej się przełamiemy tym szybciej się nauczymy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2018, 17:42
sswiercz sswiercz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mówić, mówić i jeszcze raz mówić. Tak jak wiele osób, ja też chciałam mówić jak najbardziej poprawnie i jak najbardziej płynnie, przez co niesamowicie się stresowałam i blokowałam. Myślę, że jednak trochę czasu zajmuje w nauce języka zrozumienie, że jednak najważniejsza jest komunikacja.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-14-2018, 18:02
przemekm przemekm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Napiszę krótko - język jest po to, byśmy mogli się komunikować
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki