Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-26-2012, 21:20
patrycjadrag's Avatar
patrycjadrag patrycjadrag jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Naukę z pomocą fiszek stosuję już od 3 lub 4 lat i jestem jej gorącą fanką. Fiszki to doskonały sposób na szybkie powtórzenie słownictwa przed egzaminem czy kolokwium.
Zdecydowanie polecam fiszki w tradycyjnej formie robione samodzielnie, gdyż już samo ich przygotowanie powoduje, że zapamiętujemy nie tylko słowa, ale również ich pisownię. Poza tym tradycyjne fiszki zawsze można wziąć ze sobą do autobusu czy tramwaju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-22-2012, 11:35
labo's Avatar
labo labo jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Muszę się zgodzić z Patrycją. Fiszki są dobre dla wzrokowców przy robieniu i pisaniu, dla słuchowców przy czytaniu i dla kinestetyków, jeśli czytamy je w tramwaju.
Ich przygotowanie wymaga jednak silnej motywacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2012, 02:41
dominikaa dominikaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja osobiście nie stosuję fiszek, słownictwa uczę się poprzez czytanie, m.in. artykułów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-24-2012, 12:01
Lad's Avatar
Lad Lad jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Smile

Ja polecam tę stronę - [url]http://www.flashcardmachine.com[/url] - można za darmo tworzyć i drukować fiszki, dodawać obrazki i nagrania dźwiękowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-27-2012, 16:11
dominikaa dominikaa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Lad Pokaż post
Ja polecam tę stronę - [url]http://www.flashcardmachine.com[/url] - można za darmo tworzyć i drukować fiszki, dodawać obrazki i nagrania dźwiękowe.
Fajna strona Może jednak przekonam się do fiszek.

Ostatnio edytowane przez kniha : 09-07-2014 o 22:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2012, 14:57
7ala7 7ala7 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dostępne są od niedawna także fiszki na smartfony - jednak polecam wcześniej wypróbować wersję darmową bo nie z każdym telefonem współpracują prawidłowo. Wracając do głównego tematu uważam, że fiszki są świetnym sposobem na zapiętywanie słówek jednak ja osobiście jestem fanką tworzenia własnych słowników z przykładami, które ułatwiają podobnie zapamiętywanie nowych wyrazów, zwrotów...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-04-2012, 20:16
saule saule jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie starszy kumotr

Taka metoda naprawdę jest skuteczna. Uczyłam słówek gimnazjalistę z fiszek i zapamiętywał je dość szybko

Ostatnio edytowane przez kniha : 09-07-2014 o 22:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2012, 21:37
jottt jottt jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hej! Kupiłam mojemu tacie zestaw z fiszkami do nauki angielskiego i był naprawdę zadowolony. Ja z kolei uczę się czeskiego, ale nie mam za bardzo cierpliwości, by je zrobić... W moim przypadku jest tak, że wiedza najlepiej wchodzi mi do głowy poprzez czytanie gazet, książek czy słuchanie i mówienie po czesku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2012, 19:38
dariadebska dariadebska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja używam fiszek na telefon i są bardzo przydatne. Przede wszystkim mam je zawsze przy sobie i nic nie ważą. Poza tym można do nich dokupić nagrania audio i odsłuchiwać na mp3 i wtedy nauka idzie jeszcze sprawniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-10-2012, 20:00
kukulka kukulka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kajtul Pokaż post
Kupić zapewne można, ale takie do nauki angielskiego/niemieckiego/rosyjskiego. A co np. z czeskim czy węgierskim? Widział ktoś takie cuda?
Ja sobie kupiłam fiszki z odmianami w języku czeskim (ale oczywiście kupiłam w Czechach, myślę, że w Polsce ciężko byłoby dostać coś takiego, chyba że na allegro).

Ale tak, jak już niektórzy wspominali - najlepiej jest robić sobie samemu fiszki, wypisywać słówka, wtedy już od samego przepisywania się dużo zapamiętuje. Dużo słówek wynotowuję też w pracy - spisuję na małych karteczkach, potem w domu sprawdzam w słowniku znaczenie i karteczkę biorę ponownie do pracy i sobie wieszam na komputerze jak zapamiętam, to wymieniam zestaw. Bardzo fajna metoda, a nie jest bardzo pracochłonna.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.