Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-16-2011, 01:14
agnesskar agnesskar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Fiszki

Sporo osób poleca uczenie się języka poprzez tradycyjne fiszki. Jak się na to zapatrujecie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 10:39
eovka eovka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie samodzielne przygotowanie większej ilości fiszek zawsze przerastało. Chętnie za to poznałabym zdanie tych, którzy byli wystarczająco cierpliwi, by je zrobić albo mieli możliwość takie kupić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 11:11
Lynx85's Avatar
Lynx85 Lynx85 jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Obecnie, chociażby w Empiku można zakupić komplet fiszek o różnym stopniu zaawansowania i tak naprawdę nie trzeba już wykonywać ich samodzielnie...
Stary 12-16-2011, 16:04
kajtul kajtul jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie byki

Znacie programy typu "before you know it"? [url]http://www.byki.com/[/url]

To takie fiszki tylko w elektronicznej formie. Program zawiera komplet słówek z danego języka, ale to właściwie tylko początek. Mając ten program możecie dodawać kolejne fiszki, które sami utworzycie. Nauka wygląda tak, jak nauka z tradycyjnych papierowych fiszek, z tym że nie musicie się bawić w wycinanie karteczek. No i niczego nie zgubicie. Program ma bardzo bogatą ofertę języków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 16:05
monikazaw monikazaw jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jestem w posiadaniu fiszek z gramatyką (czasownikami nieregularnymi) i słownikowych. Są one bardzo przydatne, kilka zrobiłam też sama na potrzeby moich zajęć i wszyscy do tej pory je chwalili...
W każdej paczuszce takich fiszek są zamieszczone przekładki: umiem i nauka, co jest bardzo przydatne na etapie uczenia się.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 16:07
kajtul kajtul jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez eovka Pokaż post
Mnie samodzielne przygotowanie większej ilości fiszek zawsze przerastało. Chętnie za to poznałabym zdanie tych, którzy byli wystarczająco cierpliwi, by je zrobić albo mieli możliwość takie kupić.
Kupić zapewne można, ale takie do nauki angielskiego/niemieckiego/rosyjskiego. A co np. z czeskim czy węgierskim? Widział ktoś takie cuda?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 17:46
eovka eovka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Lynx85 Pokaż post
Obecnie, chociażby w Empiku można zakupić komplet fiszek o różnym stopniu zaawansowania i tak naprawdę nie trzeba już wykonywać ich samodzielnie...
Gdy się uczy "popularnych" języków, kupić można wszystko. Ale z tego, co wiem, pytałam, patrzyłam, nie z np. czeskiego - jak wyżej napisała też kajtul. Takie trzeba zrobić sobie samemu.
Ale to co mnie interesuje najbardziej: taka metoda się sprawdza? Jeśli tak, może warto będzie się pomęczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 18:52
Lynx85's Avatar
Lynx85 Lynx85 jest offline
Nadszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez eovka Pokaż post
Gdy się uczy "popularnych" języków, kupić można wszystko. Ale z tego, co wiem, pytałam, patrzyłam, nie z np. czeskiego - jak wyżej napisała też kajtul. Takie trzeba zrobić sobie samemu.
Ale to co mnie interesuje najbardziej: taka metoda się sprawdza? Jeśli tak, może warto będzie się pomęczyć.
Nie warto pytać o to, czy taka metoda się sprawdza - zależy to od charakteru danej osoby i od tego, czy taki sposób jest właściwy dla konkretnej osoby. Jeżeli ktoś chce uczyć się mniej "popularnego" języka, nie ma dostępu do gotowych fiszek, a nie ma też zaparcia do tego, żeby takie fiszki zrobić samemu, to widocznie powinien znaleźć jakąś bardziej odpowiednią dla siebie metodę nauki...
Stary 12-16-2011, 19:08
serenity serenity jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam stronę [URL="http://www.livemocha.com/"]http://www.livemocha.com/[/URL] - nauka języka, a po każdej lekcji można sobie wydrukować gotowe fiszki, ja zaczęłam się w ten sposób uczyć bułgarskiego, świetna sprawa jeśli o mnie chodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-16-2011, 20:04
eovka eovka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Lynx85 Pokaż post
Jeżeli ktoś chce uczyć się mniej "popularnego" języka, nie ma dostępu do gotowych fiszek, a nie ma też zaparcia do tego, żeby takie fiszki zrobić samemu, to widocznie powinien znaleźć jakąś bardziej odpowiednią dla siebie metodę nauki...
Trudno powiedzieć, czy coś działa, jeśli się tego nie sprawdziło (i to tylko z przyczyn technicznych: wycinanie, pisanie itp., a nie dlatego, że metoda sama w sobie nie odpowiada), ale chyba nie przeszkadza to w tym, aby pytać innych, co im pomaga, bo a nuż można znaleźć coś nowego lub wpaść na jakiś pomysł? Chyba też od tego jest to forum?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.