Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-25-2012, 19:56
ELina ELina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez dadurka Pokaż post
Nasjlepszy sposób to zakochać się w użytkowniku danego języka Nie ma wtedy barier i nie przywiązuje się wtedy wagi do tego, że siedzi się już kolejną godzinę odpisująć na maile lub rozmawiając przez gg
jako alternatywę dla już zakochanych po polsku proponuję zakochać się w samym języku i nie zrażać się tym, że jest jeszcze tyle do nauczenia i opanowania, to zawsze bardzo demotywuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2012, 16:48
monia monia jest offline
Kumotr

Domyślnie

Najlepszym rozwiązaniem jest wyjazd do Niemiec. Ponadto należy dużo czytać książek i czasopism, oglądać filmy a także słuchać wiadomości czy to w radiu czy telewizji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-03-2012, 17:48
michalsm michalsm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przy nauce języka nieocenione jest osłuchanie się, dlatego polecam słuchanie radia czy oglądanie telewizji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2012, 23:43
gosia1423 gosia1423 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Trzeba wyjechać do Niemiec i tam uczęszczać do szkoły, bo nauka tylko "ze słyszenia" jest niezbyt dobra, szczególnie ze względu na gramatykę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-10-2012, 14:01
jola1 jola1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Dorian Grey Pokaż post
Ja uczyłem się języka niemieckiego dość długo w podstawówce i szkole średniej i powiem szczerze, że zawsze nauka tego języka sprawiała mi o wiele więcej trudności niż nauka języka angielskiego, którego uczyłem się równocześnie. O wiele większe postępy osiągnąłem w angielskim, z niemieckiego niewiele już pamiętam. Z mojej perspektywy niemiecki jest o wiele trudniejszy niż angielski, ale przypuszczam, że to sprawa indywidualna i subiektywna, być może w sferze motywacji czy też nastawienia, "otwarcia" się na dany język...
Wynika to chyba raczej z tego, że angielski jest wszędzie dookoła, a niemiecki już nie. Gdy ja stworzyłam sobie mój mini niemiecki świat dookoła (książki, czasopisma, radio, telewizja, na pewnym etapie też wyjazd do Niemiec) to niemiecki zaczął sam wchodzić do głowy.Trzeba po prostu trochę sprzeciwić się temu, czym zasypują nas inni ludzie i samemu świadomie wybierać np. rozrywkę.

Co do nauki - moim zdaniem szybko niewiele można osiągnąć. Nauka języka to nie wyścig, nie należy więc mieć wielkich oczekiwań. Oczywiście trzeba robić wszystko, żeby uczyć się intensywnie, ale trzeba być przygotowanym na to, że rezultaty mogą pojawić się nieco później. Ze swojej strony zachęcam do takiego właśnie otaczania się językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-10-2012, 15:52
justysia123333 justysia123333 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Również jestem za wyjazdem do Niemiec, to doskonały sposób na udoskonalenie umiejętności językowych. poza tym, tak jak już było wspominane, radio, telewizja, filmy, kontakt z osobami niemieckojęzycznymi. Ale co najważniejsze w nauce, to chęć i motywacja. Bez tego ani rusz:-)
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 02:34
Magya Magya jest offline
Kumotr

Domyślnie

Do nauki słówek polecam fiszki, najlepiej samodzielnie zrobione. Ich ogromną zaletą jest to, że można z nich korzystać wszędzie, np. podczas jazdy metrem, pociągiem, autobusem, na nudnym wykładzie, kiedy na kogoś czekamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 11:38
justysia123333 justysia123333 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja natomiast staram się słuchać radia czy oglądać filmy. Im więcej słuchać tym lepiej. Ale też pomocne jest napewno czytanie książek,różnych artykułów. No i tłumaczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2012, 14:13
kingaz kingaz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Czasem staram się "myśleć do siebie" po niemiecku. Na przykład jadę autobusem i opowiadam sobie w myślach co widzę, co mam jeszcze do zrobienia itd. Gdy nie mogę przypomnieć sobie jakiegoś słówka mam dodatkową motywację, żeby je sprawdzić.
Moim zdaniem nieocenionym jest wyjazd choćby na chwilę do Niemiec, dlatego warto poszukać korzystnych ofert wyjazdów np. na urlop. Popstępy są zazwyczaj od razu widoczne, a ze swojego doswiadczenia mogę powiedzieć, że samodzielna nauka staje się przyjemniejsza po powrocie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-16-2012, 09:31
ELina ELina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kingaz Pokaż post
Czasem staram się "myśleć do siebie" po niemiecku. Na przykład jadę autobusem i opowiadam sobie w myślach co widzę, co mam jeszcze do zrobienia itd. Gdy nie mogę przypomnieć sobie jakiegoś słówka mam dodatkową motywację, żeby je sprawdzić.
Też tak czasem robię gadam do siebie po niemiecku nawet jak jestem w domu
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.