Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-01-2012, 20:16
JezykJurek JezykJurek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aga/stycz Pokaż post
Hej, uczyłam się języka niemieckiego przez 3 lata ale niewiele pamiętam;/ po dwuletniej przerwie postanowiłam wrócić do nauki i tu pojawia się mój problem, chciałabym się szybko i w miarę skutecznie nauczyć tego języka... zamierzam na wakacje wyjechać do Niemiec i dlatego mam pytanie, do Was drodzy Germaniści. Czy znacie jakies skuteczne metody nauki języka niemieckiego? Może polecicie jakieś konkretne szkoły czy podreczniki? A moze metoda SITA? Czekam na podpowiedzi
Myślę, że Twój niemiecki wróci jak bumerang, jeśli tylko podejdziesz do tematu "na luzie". Może nie powróci w momencie przekroczenia granicy, ale już po kilku dniach, jeśli nie dasz się językowej barierze...A przed wyjazdem po prostu posłuchaj radia, powtarzając za spikerem frazy. To powinno pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2012, 15:20
Dorian Grey Dorian Grey jest offline
Podszyszkownik

Cool Witam,

Ja uczyłem się języka niemieckiego dość długo w podstawówce i szkole średniej i powiem szczerze, że zawsze nauka tego języka sprawiała mi o wiele więcej trudności niż nauka języka angielskiego, którego uczyłem się równocześnie. O wiele większe postępy osiągnąłem w angielskim, z niemieckiego niewiele już pamiętam. Z mojej perspektywy niemiecki jest o wiele trudniejszy niż angielski, ale przypuszczam, że to sprawa indywidualna i subiektywna, być może w sferze motywacji czy też nastawienia, "otwarcia" się na dany język...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2012, 15:59
martapoloczek martapoloczek jest offline
Kumotr

Domyślnie

Najważniejsza jest motywacja. Można się w miarę szybko nauczyć bo na rynku pojawiają się ciekawe książki, kursy itp. Ostatnio kupiłam dobrą książkę do szybkiej nauki Beaty Pawlikowskiej "Blondynka na językach"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-04-2012, 18:27
A.Burn A.Burn jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Cracow
Domyślnie

Lepiej uczyć się częściej, a mniej niż raz na jakiś czas, a dużo. Najważniejsze to regularność i systematyczność.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-04-2012, 21:00
eliz eliz jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Krosno
Domyślnie

Do tego rób dużo notatek, możesz np. pisać pamiętnik po niemiecku, a do tego staraj się 'myśleć po niemiecku', to daj bardzo duzo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-23-2012, 14:08
ELina ELina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Staram się dużo czytać, zawsze można znaleźć na to choćby chwilę czasu w autobusie, pociągi itp. Kolejna rzecz to słuchanie radia lub oglądanie filmów, telewizji. Ważne jest, żeby zdawać sobie sprawę jakim się jest typem ucznia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-23-2012, 23:34
kata kata jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że najbardziej efektywna jest nauka przy okazji, tzn. taka w terenie albo w kraju docelowym - jesli jest możliwość, jeśli nie to musi to być coś co sprawia przyjemność. Ja np. moją przygodę z włoskim zaczęłam od piosenek, tłumaczyłam je sobie i tak się zaczęło, potem korespondowałam ze znajomymi i musiałam jakoś nauczyć się im odpisywać więc ciągle poznawałam coś nowego. Najważniejsza jest po prostu frajda- choćby szczypta ale być musi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-24-2012, 15:19
olaska olaska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja muszę mieć praktyczny kontakt z językiem, żeby się uczyć efektywnie. Oglądam filmy, słucham piosenek niemieckich, a teraz znalazłam pracę w której muszę używać języka. Suche wkuwanie słówek niestety nie wystarczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-07-2012, 23:31
dadurka dadurka jest offline
Kumotr

Domyślnie

Nasjlepszy sposób to zakochać się w użytkowniku danego języka Nie ma wtedy barier i nie przywiązuje się wtedy wagi do tego, że siedzi się już kolejną godzinę odpisująć na maile lub rozmawiając przez gg
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2012, 22:27
anjya anjya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

polecam stronkę DeutschLern.net [URL="http://www.deutschlern.net/login.php"]http://www.deutschlern.net/login.php [/URL]
trzeba się zalogować, ale jest masa Hörverstehen, Leseverstehen i to takich bardzo ciekawych, zadania różnego rodzaju np. układanie zdań w kolejności. tematyka również jest zachęcająca, na czasie
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.