Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-22-2011, 19:40
aga/stycz aga/stycz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Jak szybko opanować język niemiecki?

Hej, uczyłam się języka niemieckiego przez 3 lata, ale niewiele pamiętam;/ po dwuletniej przerwie postanowiłam wrócić do nauki i tu pojawia się mój problem, chciałabym się szybko i w miarę skutecznie nauczyć tego języka... zamierzam na wakacje wyjechać do Niemiec i dlatego mam pytanie, do Was drodzy Germaniści. Czy znacie jakies skuteczne metody nauki języka niemieckiego? Może polecicie jakieś konkretne szkoły czy podręczniki? A może metoda SITA? Czekam na podpowiedzi

Ostatnio edytowane przez wojsylwia : 03-29-2017 o 21:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-28-2011, 21:42
n.gabenska n.gabenska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Wyjazd za granicę wydaje się tu świetnym rozwiązaniem. Wszystko uzależnione jest naturalnie od tego, jaka metoda jest dla Ciebie najlepsza. Ja osobiście nie jestem fanką metody Callana albo SITA, ale wśród moich znajomych są ich zagorzali fani. Niemieckojęzyczne radio, telewizja i przede wszystkim niemieckojęzyczne otoczenia - dla mnie najszybsza i niezawodna metoda.

Pozdrawiam!
Natalia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-06-2011, 00:44
rotkappchen87 rotkappchen87 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zgadzam się z Natalią Mnie 4 lata studiów filologicznych dały mniej niż 10-miesięczny pobyt na stypendium, jeśli otoczenie zmusza Cię do rozmawiania w obcym języku to prędzej czy później się nauczysz. Moja mama nauczyła się niemieckiego po... 20 latach przerwy, zmuszona pracą Istnieje oczywiście ryzyko nauczenia się niepoprawnych form jeśli nie przebywa się często z native speakerami i na to warto zwrócić uwagę - taka osoba zawsze Cię skoryguje w razie potrzeby czy prośby. Pozdrawiam!

Martyna
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2012, 17:46
olcia1203 olcia1203 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Tychy
Domyślnie Efektywna nauka języka niemieckiego

Hej,

jaki jest wasz sposób na szybką naukę niemieckiego?Ja znalazłam sobie koleżankę w Niemczech, z którą koresponduję i rozmawiam przez telefon. A wy co robicie żeby wasza nauka była bardziej efektywna?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-31-2012, 17:41
izolda24 izolda24 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Najlepiej znajdź kogoś w Polsce z kim mogłabyś się spotykać w czasie wolnym i gadać chociaż godzinę po niemiecku. Poza tym oglądaj filmy po angielsku z niemieckimi napisami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-31-2012, 18:20
JakubD's Avatar
JakubD JakubD jest offline
Podszyszkownik

Smile

Wybór jakiegoś solidnego i intensywnego kursu języka niemieckiego jest chyba dość racjonalnym pomysłem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-01-2012, 00:35
AgataK AgataK jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Moim zdaniem najlepiej wystawić się na działanie języka tzn jak najwięcej słuchać i czytać, nawet jeśli człowiek czegoś do końca nie rozumie. Poza tym intensywnie ćwiczyć gramatykę i słownictwo (najlepiej wyposażyćsie w jakieś dobre repetytorium). Trzymam kciuki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-01-2012, 12:36
ulabuk ulabuk jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Solidne korepetycje dwa razy w tygodniu , to wtedy pobyt ze zdobytą znajomością języka będzie milszy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-01-2012, 14:45
JoannaSzczecin's Avatar
JoannaSzczecin JoannaSzczecin jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ponadto dużo czytaj po niemiecku, nawet jeśli nie wszystko będziesz rozumieć. Polecam bardzo fajny serwis do nauki niemieckiego: [url]http://deutsch.edu.pl/index.html[/url]. Pojawiają się tam najciekawsze artykuły z niemieckich serwisów, ale w mocno skróconej, uproszczonej wersji. A pod każdym takim artykulikiem jest zamieszczany krótki słownik z przetłumaczonymi słówkami występującymi w artykule. Sprawdź, naprawdę fajna sprawa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-01-2012, 18:58
Kama Kama jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moim zdaniem należy rozwijać wszystkie kompetencje językowe, czyli czytanie, słuchanie, mówienie, pisanie oraz szlifować gramatykę. Najlepiej uczyć się różnorodnie, słuchając radia, oglądając telewizję, opowiadając coś sobie/komuś, pisząc wypracowanka, rozwiązując zadania gramatyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.