Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-16-2011, 21:56
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez lilaroz Pokaż post
Najlepiej oczywiście w wieku dziecięcym. W wieku doroslym już jest trudniej, szczególnie tym, którzy wczesniej się nie uczyli żadnego języka. A nawet jak nie jest trudniej, to na pewno jest na to dużo mniej czasu, co zdecydowanie wplywa na efekty.
Różnie z tym może być. Tatuś wraca z pracy do domu i jest już wolny ( bo mamusia zajmuje się wszystkimi obowiązkami domowymi). Dziecko mam masę dodatkowych zajęć, a to tenis, a to gimnastyka korekcyjna, a to .... cała długa lista zajęć dodatkowych. Zajęte są zwłaszcza dziewczynki - pomóż mamusi w kuchni, posprzątaj po bracie!!!, poczytaj babci bo lubi słuchać a ją oczy bolą,, wyskocz do sklepu po cukier (bo brat może zgubić pieniądze lub kupić sól zamiast cukru), itp, itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2011, 18:20
agulka129 agulka129 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Im szybciej zaczyna się naukę języka obcego, tym lepiej. Dzieci są niezwykle chłonne, nowe słówka, podawane im w formie zabawy, bardzo szybko zapadają im w pamięć, dlatego wprowadza się naukę języka już w wieku przedszkolnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2011, 23:45
kama68 kama68 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Oczywiście im wcześniej tym lepiej,powszechnie wiadomym jest,że małe dzieci lepiej przyswajają system fonetyczny języka ale z drugiej strony nie maja tak dobrej pamięci do zapamiętywania słówek jak osoby starsze ja osobiście miałam do czynienia i z przedszkolakiem z którym graliśmy i śpiewaliśmy piosenki po niemiecku jak i z osobą 50-letnią,która mimo wieku świetnie radziła sobie z zawiłościami niemieckiej gramatyki.Liczy się elastyczne podejście lektora do ucznia a nie jego wiek
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-17-2011, 23:57
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez kama68 Pokaż post
ja osobiście miałam do czynienia i z przedszkolakiem z którym graliśmy i śpiewaliśmy piosenki po niemiecku jak i z osobą 50-letnią,która mimo wieku świetnie radziła sobie z zawiłościami niemieckiej gramatyki.Liczy się elastyczne podejście lektora do ucznia a nie jego wiek
Dlaczego ma być takie dziwne,że 50 latka radzi sobie świetnie z gramatyką, to nawet nie jest wiek emerytalny?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2011, 02:48
Anna.K Anna.K jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Według mnie, tak naprawdę, wiek ma tu najmniejsze znaczenie. Jak już wspomniano, dzieci (jak i młodzież) bardzo szybko uczą się nowego słownictwa i łatwiej wszystko zapamiętują. Jednak nie znaczy to, że osoby starsze są na straconej drodze. Osobiście znam pewną kobietę w wieku 60 lat, która właśnie rozpoczyna naukę języka angielskiego i bardzo ją podziwiam, gdyż robi to sama dla siebie, a mogłaby robić coś mniej pożytecznego jak np. siedzenie przed telewizorem.

Poza tym, każdy wiek jest dobry o ile są chęci, gdyż bez nich nic nie osiągniemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2011, 09:11
Malagutti Malagutti jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez villim Pokaż post
Podobno do około siódmego roku życia dziecko poddawane intensywnym bodźcom obcojęzycznym ...
Zgadzam się całkowicie, dzieci ok. 7, 8 roku życia faktycznie mają problemy z rozumieniem mechanizmów językowych. Jednak odpowiednio dobrany kurs może zdziałać cuda.

Z mojego doświadczenia wynika, że bardzo dobre wyniki daje nauka dzieci kończących podstawówkę oraz w wieku gimnazjalnym, można im przekazać więcej informacji, również bardziej skomplikowanych. Łatwiej też jest znajdować tematy do konwersacji i takie dzieci mają swoje zdanie, które mogą w obcym języku wyrazić
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2011, 12:39
Monicza Monicza jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja myślę, że w każdym wieku można się uczyć języka i to jest mit, że starsze osoby już powinny sobie dać spokój. Uczenie się w młodym wieku ma swoje zalety - umysł jest bardziej elastyczny i chłonie nowe informacje, z kolei uczenie się w starszym wieku również je ma - mamy więcej doświadczenia życiowego, które pomaga w nauce, łatwiej jest nam zrozumieć gramatykę itp. Poza tym wszystko zależy od danej osoby - są osoby, któe mają trudności w nauce języka, nawet w młodym wieku, a są osoby którym to przychodzi łatwo nawet gdy są już starsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2011, 12:54
katwid3 katwid3 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Monicza Pokaż post
Ja myślę, że w każdym wieku można się uczyć języka i to jest mit, że starsze osoby już powinny sobie dać spokój. Uczenie się w młodym wieku ma swoje zalety - umysł jest bardziej elastyczny i chłonie nowe informacje, z kolei uczenie się w starszym wieku również je ma - mamy więcej doświadczenia życiowego, które pomaga w nauce, łatwiej jest nam zrozumieć gramatykę itp. Poza tym wszystko zależy od danej osoby - są osoby, któe mają trudności w nauce języka, nawet w młodym wieku, a są osoby którym to przychodzi łatwo nawet gdy są już starsze.
Dokładnie, każdy wiek rządzi się swoimi prawami, dziecko chłonie język, jednak niekoniecznie osoba po 40 będzie miała problemy z nauką. Nigdy nie należy nikogo z góry skreślać, to chyba najgorsza krzywda jaką można komuś zrobić. Oczywiście idealnie byłoby gdyby każdy mógł zaczynać naukę jak najwcześniej ale "Lepiej późno niż wcale"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2011, 16:53
MathiasR MathiasR jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez katwid3 Pokaż post
Dokładnie, każdy wiek rządzi się swoimi prawami, dziecko chłonie język, jednak niekoniecznie osoba po 40 będzie miała problemy z nauką. Nigdy nie należy nikogo z góry skreślać, to chyba najgorsza krzywda jaką można komuś zrobić. Oczywiście idealnie byłoby gdyby każdy mógł zaczynać naukę jak najwcześniej ale "Lepiej późno niż wcale"
Faktem jest, że starsze osoby uczą się języka wolniej niż młodsze. Myślę, jednak, że nie wynika to z jakiś magicznych zmian w organizmie czy działaniu mózgu, ale z powodów osobowościowo-społecznych. Jako dzieci nie mamy żadnych wewnętrznych ograniczeń w posługiwaniu się dowolnym językiem - nie ma czegoś takiego jak poczucie wstydu czy zażenowanie z powodu porażki w komunikacji (szczególnie werbalnej) - a przynajmniej nie w takim stopniu.

Nie znaczy to, że gdy jesteśmy starsi nie mamy szans nauczyć się języka - stwierdzenie, że jest inaczej jest wierutną bzdurą. Myślę, po prostu, że wtedy jest trochę trudniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-18-2011, 19:06
Cynka87 Cynka87 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

w przypadku języków obcych, najlepiej się jest uczyc od najmłodyszych lat im młodsze dziecko tym szybciej i LEPIEJ się nauczy języka obcego im człowiek starszy tym gorzej - cięzko mu jest przestawić się na inny tok myslenia, składnię itp. że nie wspomnę o megatrudnościach w nauczeniu się pieknej wymowy - dla osób w wieku lat 60 praktycznie nierealne aby opanować idealną wymowę albo chociaż taką która by przypominała oryginał;]
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.