Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-15-2017, 12:50
Ola1 Ola1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Grammatica essenziale della lingua italiana- teoria jest po włosku, ale dobra ksiązka ćw+teoria z odpowiedziami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 00:12
kaasl kaasl jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Kamila24 Pokaż post
Dla ambitnych - GRAMMATICA ITALIANA CON NOZIONI DI LINGUISTICA di Maurizio Dardano e Pietro Tifone, wyd. Zanichelli. Polecam!
Zgadzam się. Wprawdzie jest to książka (albo i nawet księga ) już dla nieco bardziej zaawansowanych, ale szczegółowo wyjaśnia wszystkie zagadnienia ze wszystkich działów gramatyki włoskiej + zawiera ćwiczenia. Ja studiowałam filologię włoską, korzystałam z niej całe studia i wracam do niej do tej pory. A na początek polecam też wspominaną już parokrotnie "Parla e scrivi".

Ostatnio edytowane przez Camille Paul : 09-11-2017 o 13:41. Powód: nie należy pisać kapitalikami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-25-2017, 13:17
Kabugn Kabugn jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja od zawsze polecam książki z wydawnictwa Alma Edizioni. Na ich stronie znajdują się również pdf z próbkami podręczników do przejrzenia przed zakupem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2018, 00:19
KrzysiekM KrzysiekM jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

"Gramatyka języka włoskiego" Zawadzkiej i "Lingua italiana per stranieri" Katerinov. Zdecydowanie polecam jako początkujący!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2018, 15:28
bettsim bettsim jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bardzo lubię i verbi italiani S. Bailini , S. Consonno. Natomiast z polskich wydawnictw bardzo przyjemnie zaskoczyła mnie mała, niepozorna książka Lingea gramatyka języka włoskiego. Takie kieszonkowe wydanie, a zawiera wszystko co najważniejsze wraz z przykładami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-01-2018, 18:24
polly1305 polly1305 jest offline
Kumotr

Cytat:
Zamieszczony przez nataliak90 Pokaż post
Zgadzam się z przedmówczynią, wszystkie pozycje Katerin Katerinov są bardzo dobre i kompleksowo przygotowane. Nawet najbardziej zawiłe kwestie gramatyczne są tam przedstawione w sposób jasny i przystępny. To doskonała opcja zarówno dla dociekliwych jak i dla tych którzy chcą po prostu opanować dobrze zagadnienia gramatyczne. Polecam również "Gramatykę języka włoskiego", Bruno Storni, wyd. Delta, o której wspominano już wielokrotnie w tym wątku, to książka opatrzona opracowaniem konfrontatywnym, a porównanie do innych języków obcych jest bardzo cenną informacją nie tylko dla pasjonatów, ale także dla osób które lubią się uczyć języków na zasadzie analogii.
Katerinov to już klasyk, który od lat święci triumfy wśród podręczników do nauki gramatyki języka włoskiego.
Polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-16-2018, 12:15
micaa's Avatar
micaa micaa jest offline
Kumotr

Domyślnie

Polecam Nuova grammatica pratica della lingua italiana - esercizi - test - giochi - Susanna Nocchi. Dobrze przedstawiona teoria wsparta różnymi przykładami, ćwiczeniami, a przy okazji można poznać nowe słówka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2018, 02:33
KNiziurska's Avatar
KNiziurska KNiziurska jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Ja na samym początku uczyłam się z Progetto Italiano. Nie była zła, ale nie wzbudziła też u mnie zachwytu. Trochę brakowało mi tam rozwinięcia zagadnień gramatycznych, ale to już na późniejszym etapie nauki. Do samych podstaw i prostej komunikacji w codziennych sytuacjach nadawała się całkiem nieźle. Słyszałam też, że ma nowe wydania. Polecam szczególnie początkującym
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-06-2018, 11:40
ave ave jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Na studiach mamy Progetto Italiano - nie jest to zła książka. Natomiast taką biblią dla italianistów jest la lingua italiana per stranieri Katerinov. Zaczynałam się uczyć z tej książki bardzo wiele lat temu i do dziś jest ona wspaniałym podręcznikiem, do którego chętnie wracam. Co ciekawe, autor najlepszej książki do nauki włoskiego, Katerin Katerinov, był z pochodzenia Bułgarem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.